[ grind @ 16.12.2004. 22:48 ] @
da li je izvodljivo povezati dva 5.1 sistema zvucnika na isti racunar? imam SB live karticu i 5.1 karticu na ploci (ako to neshto znaci...)
[ Nabukodonosor @ 18.12.2004. 10:45 ] @
A kako bi ti to izveo?!? Ajde prvo mi reci sto ti to treba, da probam da shvatim kako mislis ti to da proradi.
[ grind @ 18.12.2004. 15:19 ] @
Neizvodljivo je...
[ FREELOADER @ 18.12.2004. 17:42 ] @
Itekako izvodljivo. Nećeš dobiti SURROUND, ali će se čuti stereo zvuk na svih 12 zvučnika. Za to ti čak ni ne trba 5.1 kartica. Trebaš samo 5 Y stereo adaptera. Spojiš ih tako da dobiješ 6 ženskih ulaza koji se spajaju u 1 muški. ako me nisi razumio mogu nacrtati !
[ lancia88 @ 18.12.2004. 18:54 ] @
Pozdrav,
sada ja ne razumem: kakav sad izlaz na monitoru, nisam video da se negde pominje pre toga? Nesto sam pokusavao da dokucim razloge za citavu tu operaciju i osim raznih opklada, nabijanja poruka ili raznoraznih radoznalosti pada mi napamet samo bioskopska sala, mislim na dovoljno dugacku prostoriju sa vise redova za sedenje pa eventualno zarad dobijanja efekata na svim sedecim mestima...ko zna?
pozdrav
[ Miroslav Cvejić @ 18.12.2004. 21:13 ] @
Moguće je ako je jedan 5.1 sistem sa dekoderom a drugi sa analognim ulazom. Onda se jedan kači na digitalni izlaz a drugi na analogne izlaze. I sad, u igrama i slušanju muzike ide preko analognog 5.1 sistema a gledanje DVDa preko digitalnog (podesi se u softveru).

Ja sam razmišljao da postojeći 6.1 sistem stavim da bude oko monitora (centralni zvučnik na monitoru) prednji oko monitora, zadnji levi, desni i centralni iza stolice. Pa kad se igram da zvuk bude baš kako treba. A drugi 5.1 sistem da povežem na digitalni izlaz Audigy2 kartice pa da preko njega uživam u blagodetima DVDa. Centralni zvučnik bi bio na TVu a ostali po zidovima sobe... Samo mi fali 5.1 sistem sa dekoderom... 9940 deluje interesantno...
[ StORM48 @ 18.12.2004. 21:30 ] @
Ne razumem šta ga zakomplikovaste...
Kupi 3 stereo račve i ubaci ih u izlaze (neko je već pomenuo ovo idiotski jednostavno rešenje). Tako dobijaš po dva izlaza za svaki od tri kanala (Front Levi/Desni, Rear Levi Desni, Centralni/Woofer). Na ovaj način gubiš oko 20% snage po kanalu, ali ako uzmemo da aktivni zvučnici obično ne mogu da izdrže maksimum snage sa pojačala bez izobličenja, dobićeš prilično dobar zvuk. Ja koristim tu račvu za dva kućna pojačala i nemam nikakvih problema, pošto to inače nema nikakve veze sa samim hardverom.

Pozdrav
[ Nabukodonosor @ 18.12.2004. 21:57 ] @
Ej, lancia, moja greska. Odgovarao sam na vise tema u isto vreme, pa sam nesto permutovao. Na drugoj temi je neko pitao kako da poveze monitor i TV. evo je ta tema. Bas smesno. Evo sad cu da obrisem svoju poruku. Izvinjavam se jos jednom.
[ lancia88 @ 19.12.2004. 10:18 ] @
Pozdrav,
a tu je misterija? Nista strasno, vazno da na kraju gruva stvar u jedno 12 zvucnika
pozdrav
[ FREELOADER @ 19.12.2004. 18:48 ] @
u pravu si StORM48. Tako je još jednostavnije, naravno ako ploča ima 5.1.