[ koscani @ 16.12.2004. 23:08 ] @
Dobro,

Pitam se vec duze vrijeme da li je neko uspio (da li je uopste moguce) da zaradi neki novac i to tako da je prvo pronasao i sklopio posao sa ponudjacem, obavio i na kraju poslao rad internetom a onda fala bogu i naplatio?
Ako jeste volio bih (vjerujem da nisam sam i da ima jos dosta zainteresovanih) da nam malo objasni put, pratece probleme itd.

Mozda nije tema za ovaj forum ali samo ovde se nalaze znalci proa, catie, 3dmax, ...
[ SpelingMistakes @ 17.12.2004. 00:09 ] @
Nesto sto bi ti olaksalo dobrano trud bi bilo neko poznanstvo - ili potencijalna preporuka iz proslih poslova ili proslih "poslodavaca" - Sve je "manje" takvih stvari - sve se ugrupnjava - imam takav utisak - Pa kad se nesto "globalno" desava to se odrazava i na nas - Mnogo poslova nas preleti - na putu za Indiju Pakistan sve vise se tu pojavljuje Kina, a ni Rusi tu imaju neku svoju pricu - Problemi - Pa dogovoriti se - potencijalno zvati te neke - kao sto sam ja imao pricu sa londonom - Minut razgovora je bese ok 25 din - A tu su sekretarica, pa tek onda sef Radove je lako slati i primati - Mozda eventualno treba malo "proceprkati" po sigurnosti mail klijenta - i raspitati se o kriptografiji (zastiti podataka) prilikom slanja i primanja poste - Sledeca stvar je placanje - Placanje ovde ili u inostranstvu - Placanje ovde - softver je "skup" i tesko je naci nesto sto ti treba - a i ako ga nadjes treba vreme da prodje da bi to dobio - Relativno manji problem je nacin placanja - ako do njega uopste dodje. Moj problem je u jednom slucaju bio sto sam i pre "zapocetog" posla za neku firmu trabao da potpisem ugovor o tajnosti - sto je standard - ali problematika je sto se obavezujem da u narednih 4 (ili 5) godina ne radim za "suparnicke" kuce pa je tu bilo problema - Nisam znao koje firme su u pitanju - niti da li sam do sada radio za njih -pa su onda oni "nevoljno" slali spisak musterija - Eto toliko - To su neki problemi.

Ako radis sam - to je jedna prica - ako radis sa vise njih odmah se mora znati ko "odgovara" i ko "vodi" posao - Komunikacija mora biti "precizna" i bez "gresaka". Iako znam dobro engleski i sve razumem moram da angazujem advokata i prevodioca (jedna osoba) da bi to teklo kako treba - Takodje je onda vazno sta "ostali" treba da znaju - a s obzirom da poznajemo "svi" nase ljude vrlo cesto to ne funkcionise kako treba - to - mislim na rad u timo - pogotovu ako svi znaju sve - Pa onda dolazimo na "moranje" - uvodjenje dobre organizacije - ko, gde, sta, kako i slicno Verujem da sam malo jasnije izlozio probleme.

U nekom trenutku se moze javiti problem "registracije" softvera - sto znaci da ako neko radi na "gusarskom" (neko rece da ppostoji razlika izmedju pirata i gusara) softveru to moze da dovede do problema - Povecanje obima posla takodje dovodi do velikih problema - od toga da JE VRLO VRLO TESKO NACI KVALITETNE LJUDE do toga da opet dolazi do problema registracije "licenci" - Za nalazenje kvalitetnih ljudi sam se postarao na nacin da ih vec nekoliko "obrazovanih" imam kao keceve u rukavu - a licence - pa "dogovor - ugovor" sa firmama koje viska licenci imaju kucu gradi

Valjda je ovo dobar odgovor - i da nece biti komentara da sam opet promasio temu
[ SpelingMistakes @ 17.12.2004. 14:49 ] @
@koscani

Nego da se vratimo temi - Mislis li da sam malo neke stvari pojasnio? Imas li ti nekih iskustava - Bila je ranije pokrenuta jedna tema (ja je pokrenuo) sa imenom
+ Outsourcing overseas ili Ostanak bez posla nekog tamo - sansa za mene!+
http://www.elitesecurity.org/tema/53669/

Pogledaj malo diskusiju - vise se i ne secam sta je tamo sve receno - Nadam se da vidis da sam razmisljao da se ovaj forum sto vise obogati i da privuce sto vise korisnika - Ale eto - Imamo razna misljenja pa ih demokratki moramo ispostovati i citati (sve to vazi i za mene) Ako imas jos nekih pitanja - pitaj Ako sam se dotakao tako necega - rado cu ti odgovoriti - Valjda ce to jednog dana nekada, nekome pomoci da "preboli decije bolesti" i uspe.

Pozdrav

Sad sam je procitao (mislim na temu) - i u njoj imas interesantnih stvari - sad gledajuci sa vremenskom distancom - ima smisla ono sto je napisano - Mislim da ce ti i ona nesto otkriti

[Ovu poruku je menjao cs_coyote dana 18.12.2004. u 02:59 GMT+1]
[ koscani @ 17.12.2004. 21:38 ] @
Dobro,

koliko sam ja razumio postupak bi bio sljedeci:
prvo bi trebalo oformiti grupu ljudi koji 'znaju raditi svoj posao' pa onda napraviti sajt na netu i lijepo se izreklamisati, zatim pokusati konkurisati na ponudjenje poslove, pa ako se dobije posao onda usaglasiti detalje vezane za ugovore, standarde, placanja, zastite prava, crteza itd. ili?

dobro,
prvo-naci ljude 'koji znaju svoj posao' u potrebnim programima a s'obzirom na zonu
interesovanja a to je vrlo tesko kad malo bolje razmislim jer tu postoji mnogo
nepoznanica tipa koliko je vjest, da li je sposoban za timski rad...itd itd.

naci ljude u svom okruzenju bi bilo najbolje rijesenje a njih je 'po kvadratnom metru'
vrlo malo.Evo ja ne znam u krugu od 150km nikog ko radi na pro, catia ili sw ako izuzmem izvidjaca.
mislim da pocinjem da shvacam zasto gro poslova ide u indiju,kinu itd..

ili nije bas ovako?



[ SpelingMistakes @ 17.12.2004. 22:00 ] @
Ja sam 100% u boljoj poziciji - Zivim i radim u Bgd-u- Tu je masinskih skola medju kojima sam jednu i ja zavrsio mnogo, masinska industrija je postojala, pa ima ljudi sa vrlo dobrim predznanjem. Teklama - hmm - diskutabilno - sajt takodje - Prestao sam davno da se reklamiram - prakticno "stvaram " poslove iz nicega - mada i to iako bi po svim parametrima trebalo da donese boljitak ne funkcionise najbolje - Znaci usavrsis nesto, razvijes ceo proizvod, ali ni takva ponuda ne "ide". Kao da nas sve ZAOBILAZI - Na kapiram to - Ok ako meni ne ide, ali jako je mnogo ljudi medju kojima su neki koji imaju i vise iskustva od mene - ali nista - mrka kapa - Onaj ko ima posao - ga se drzi ko PIJAN PLOTA - S vremena na vreme cujem kako nekim ljudima izmakne posao "ispre nosa".

Znam neke kojima dobro ide, ali oni imaju odlicnu bazu, i time se bave vec najmanje 10-tak godina - Imaju predstavnistva u inostranstvu i na taj nacin "nabavljaju poslove sebi"

Preporuka - naci "PR-a" u inostranstvu ili osnovati firmu u inostranstvu, sa timom "OVDE" - Ako je neko za tako nesto - ja sam to odavno "spominjao" - Ugrupnjavanje ce nam doneti samo "DOBROBITI" ali nazalost pored ovako neozbiljnog foruma - tacnije nedovoljno dobro uredjenog - cemu sam mozda i sam kriv - i gomile klinaca koji samo psuju, vredjaju, ovaj forum se ne da upotrebiti kao mesto za "steciste" ljudi koji rade CAD - Izgleda da smo zastareli pa ne radimo u Max-u
Znaci ostaje NAM - VAM da pokusamo da stupimo i budemo u medjusobrnom kontaktu ovde ili na nekom drugom mestu - na ovaj ili neki drugi nacin - Ima jos foruma - dosta ozbiljnih - i jedna "former yugoslovenska" soba ne bi smetala Cak ili sta vise

Eto nekih konkretnih predloga - zeleo bih komentare na ovo - pa stoga - izvolite izneti konkretne kritike i izmene na predlog. Samo konstruktivne kritike i predlozi zamolio bih - jer ce u suprotnom i ova tema "otici u tri lepe njihove domovine".

Spel

O kolicini kvalitetnih ljudu se slazem sa tobom, ali mozda je ovde situacija malo bolja - Hajde da kazem da ih ima ...................... npr 1 na kvadratni kilometar - Izvidjacu i tebi - zelim mnogo srece i nadam se da se vrlo skoro vidimo na ICQ-u