[ kiky @ 17.12.2004. 16:05 ] @
Imam jedan problem. Kada kloniram monitor na TV sa grafickom kartom 9550 na televizoru ne mogu da dobijem boju. Prikljucio sam kabl na s-video izlaz a na televizoru skart. ranije sam imao isti problem sa N vidijinom Gforce 460 MX ali tamo je u drajverima postojala mogucnost da se odabere izlaz da li S-video ili Composite i kad postavim Composite dobijem boju ali u Ati-jevim drajverima nisam to nasao pa molim da mi neko ko zna vise o tme pomogne. Unapred hvala.
[ M.O.D. @ 19.12.2004. 22:20 ] @
Imam istu graficku, ali nije do nje vec do kabla koji koristis. Sigurno je na skartu vezan za s-video signal, a tebi treba composite.

pozz
[ bobale @ 19.12.2004. 23:45 ] @
Pogledaj sledecu stvar: desni klik na desktop, Properties, kartica Settings, dugme Advanced. U novom prozoru izaberi karticu Displays (podrazumeva se da ti je za vreme vrsenja ove operacije TV prikljucen na komp), dugme TV. U novom prozoru izaberi karticu Format. U kartici format klikni na okruglo dugme ispred texta Select by contry/region. U polje ispod postavi Yugoslavia, a onda izaberi neki od tri PAL standarda, mada ce verovatno svi da rade (mada moj televizor podrzava i PALl, Secam i NTSC tako da kod mene nema problema sa standardima). Kad to zavrsis zatvori sve sa OK, i ako je kabl ok trebao bi da dobijes sliku u boji :)

Pozdrav

P.S. Koji televizor imas?
[ Bilypiton @ 20.12.2004. 12:46 ] @

Ja imam Ati Radeon 9600XT 128Mb i imam isti problem,znaci na TV-u nije slika u boji.TV je BEKO.Kabal koji sam koristio je S-video,koji ide sa graficke,pa onda konvertor sa S-video na SCART.Dakle,boje nema.Menjao sam sve zive formate i nista.Mozda je do kabla-ne znam.
[ M.O.D. @ 20.12.2004. 20:42 ] @
Do kabla je 99%.
Kabl s-video/scart prenosi s-video signal, ali ni jedan TV (bar koji i sam nema s-video ulaz) ne moze preko scarta da prima takav signal, nego iskljucivo composite.
Trebalo bi da si dobio adapter s-video/cinc uz graficku, jer ja jesam uz istu. Onda ti samo treba kabl cinc/scart. Ako ne, onda bi sam mogao da konvertujes s-video u composite pomocu jednog kondenzatora (s-video2composite), ali ima to da se kupi.
[ Nabukodonosor @ 20.12.2004. 23:05 ] @
Ne mora uopste da znaci. Ja sam drugaru dao NOV S-Video kabl, sa kojim kod mene ima boje, a kod njega nema.
[ M.O.D. @ 21.12.2004. 01:01 ] @
Jel to s-video/s-video kabal, tj jel ulaz u tv s-video ili s-video/scart? I ako je ovo drugo jel na skartu vezano za s-video (pinovi 13,15,17,20) ili za composite (17,20) ili je u samom scartu konvertovan s-video u composite?
[ Nabukodonosor @ 21.12.2004. 13:00 ] @
U TV ide SCART. Treba ti adapter kao na slici. U njega ide S-Video kabl.


[ M.O.D. @ 21.12.2004. 19:22 ] @
Da, to je jos jedna od opcija. Kad bi otvorio taj adapter video bi da su luminansa i krominansa sa s-videa spojeni preko jednog kondenzatora u jedan (composite). Ja imam takav na ulazu kompa.


Plavo je masa.
[ kiky @ 21.12.2004. 23:08 ] @
Zahvalan sam svima posebno MOD na odgovorima i pomoci. Nisam uspeo da resim problem kablom ali sam resio da promenim ATI za Nvidiju 5700 ultra tako da sam resio problem. Preporucujem je svima koji gledaju filmove na TV-u da urade isto ATI je dobar izgleda samo za igre.
[ Nabukodonosor @ 22.12.2004. 14:12 ] @
ATI NIKADA nije bio bolji od nVidie sto se igara tice. On ima neke svoje prednosti, ali to nikako nisu igre.
[ lancia88 @ 22.12.2004. 21:34 ] @
Pozdrav,
naravno, jedino su igre prednost nvidie nad ATI karticama, pa i to nekako sve blaza. Onaj prethodni post je malko brkanje loncica za otprilike 180 stepeni
pozdrav
[ Nabukodonosor @ 22.12.2004. 22:15 ] @
Citat:
lancia88:Onaj prethodni post je malko brkanje loncica za otprilike 180 stepeni:)

Na sta mislis?
[ bergmann @ 24.03.2005. 16:13 ] @
Imam kabal s-video/scart i sad u scartu su privezane cetri zice za pinove 13,15,17 i20. interesuje me dali bi dobio composite ako bi otkacio pinove 13 i15.
[ ivanckicka @ 26.11.2006. 02:05 ] @
RESENJE ZA RADEONE KOJE NEMAJU BOJU

Isecite kabli i spoite plavu i crnu zicu radi provereno
[ time @ 26.11.2006. 09:11 ] @
evo i ja da se ukljucim sa mojim problemom.situacija je sledeca.ustekao sam u graficku onaj mali kablic sto se dobije uz nju.u njega sam ustekao kabal muski cinc a u tv skart.ovo sve iz razloga jer nemam s-video-skart.slika mi se svidja samo me muci sto mi stoje neke linije preko slike.idu po dijagonali.kako menjam standard tako se menja i polozaj tih linija.televizor je sony trinitron.sta da menjam?
[ simanikola @ 21.01.2009. 19:48 ] @
Kakav konektor treba da se utakne u graficku ati radeon 9550 128mb a kakav u televizor da bi se dobila mirna slika i boja?

Ja sam probao sa konektorom koji ima 1 plastican zubac i 4 iglice (od neke vrste metala) u s video output na grafickoj i sa jednim cincem u video input u televizoru. Takva kombinacija radi kada je graficka nVidia FX 5700 128mb.

Da li mi treba konektor sa 6 zicica i plasticnim zubcem jer ati s video output ima 6 rupica za razliku od nVidijine 4 rupice za zicice u konektoru?

Ako je neko uspeo da pusti sliku na TV-u sa ati radeon 9550 128mb neka mi opise kakvi su mu konektori (zavrseci) na kablu kojim je uspeo da ih poveze sve i da proradi!!!

Tj pitanje je da li mi sa jedne strane treba konektor sa 4 ili 6 iglica a na drugoj strani ceo skart ili moze samo sa cincom?

Koja od 4 kombinacije je dobitna!!! I treba li neki setings nakon povezivanja!

POMOZITE MOLIM VAS!!!!!!!!!!! :-(
[ bikers @ 14.03.2009. 17:58 ] @
Slobodno ubodi u ati -ja taj kraj kabela sa 4 iglice i zuti chinch sa druge strane u tv i u driveru od ati-ja uljuci opciju clone i jos full screen video on secondary display theatre mod takodje uljucis i to je to ako slucajno treperi slika izvuci kabel od kablovske i to bi trebalo da radi tako je bar kod mene.