[ m4rk0 @ 17.12.2004. 16:32 ] @
Na koji nacin mogu da saznam o kom korisniku se radi ako znam njegov IP ( u slucaju da je IP pravi ). Za pocetak znaci treba da ga lociram...to lako uspevam odredjenim programima...ali tu dobijem samo naziv njegovog providera i mesto...ali ja hocu da idem do kraja..zelim da dobijem njegovo Ime i prezime. Da li je to uopste izvodljivo...Verovatno se kontaktira provider tog korisnika i tako to..bla, bla...Ali sta treba zapravo uraditi
[nadam se da nisam pogresio forum]
[ VRKY @ 17.12.2004. 20:33 ] @
Ja sam to prije radio sa Tracerom od Trojan Shielda ili iz Firewalla BackTrace... Pogledaj to malo, možda ti pomogne.
[ m4rk0 @ 17.12.2004. 20:47 ] @
Hvala Vrky na sugsijama...ali mene zanima individualan progi koji ce to raditi, a ne program u sklopu nekog firewall. Tracer je odlican ali mi se ne skida i instalira ceo firewall samo zbog jedne stvari.
[ Milos Stojanovic @ 17.12.2004. 21:16 ] @
Citat:
m4rk0: Nali ja hocu da idem do kraja..zelim da dobijem njegovo Ime i prezime. Da li je to uopste izvodljivo...

Ne verujem.
Teško da će bilo koji ISP da pristane da podeli te informacije sa tobom. A ISP je jedini koji može da ti da te podatke.
Inače za ovo ostalo (lokacija, ISP i tako to) probaj na primer: http://www.dnsstuff.com/
[ `and @ 17.12.2004. 21:23 ] @
Negde sam vec na forumu pricao o ovome ali nv ... Ne postoji program koji ce da ti kaze ime i prezime korisnika ali mozes da uradis sledece :

1. Imas IP i onda nadjes provajdera pa onda ako imas nekog kod provajdera on ti kaze ( pogleda logove ) koje taj lik sa tim ip brojem.

2. Haknes ( dobijes admina ) provajdera pa vidis sam ...

3. Koristis neki "social hack" , posaljes provajderu neki e-mail sa nekim ubedljivim txt !

4. Ako mozes nekako nabavis e-mail zrtve pa na njoj malo poradi ( neki ubedljivi txt )

5. Mozda preko nekog chat programa uspes da pronadjes ( irc,msn ... )

6. Skeniras taj IP pa vidis mozda ima neke rupe ... pa mozda dobijes admina !

7. ...

po0z
[ Milos Dedijer @ 24.12.2004. 19:54 ] @
Citat:
m4rk0: ali mene zanima individualan progi koji ce to raditi, a ne program u sklopu nekog firewall. Tracer je odlican ali mi se ne skida i instalira ceo firewall samo zbog jedne stvari.


Ako ti je lakse da haknes ISP, ili da ih ubedjujes(sto je skoro pa ne izvodljivo) ti probaj...

Ako nebi ovo sto je navedeno ti lepo downloaduj sto ti covek kaze...
Ali da si se malo potrudio nasao bi individualan sigurno.
[ Mitrović Srđan @ 24.12.2004. 20:15 ] @
cek cisto sumnjam da to postoji ;p da ti izbaci ime i prezime i da ce iSP dozvoliti takve stvari :p,aha dobices i broj telefona :p
[ mulaz @ 06.02.2005. 15:18 ] @
ISP obicno neda nikakve podatce.. nista.. obicno ignorira sav mail.
probaj stvarno sa hacom ili metnick metodom .. (salji mail da treba da posalje ime prezime da dobijee nesto) ako ne .. posalji mu link do nekog tvog sajta gde prvo pise "type your full name here" i ona kao neka smesna slika .. kao ona "I am gay flash animacija i da se taj full name zapise negde u nek fajl)