[ Sylvester @ 18.12.2004. 18:23 ] @
E dakle... Zeleo bih da u C ili C++ sastavim neku interaktivnu graficku aplikaciju za DOS. Na faksu smo zavrsili C i poceli C++, ali o ovakvim temama nije bilo reci :( Da budem odredjeniji, zeleo bih da napisem program koji ce pri startovanju (recimo iz DOS prompta pod Windowsom Xp) otici u full screen mod, da na ekranu bude neka grafika, poneko dugme i pointer od misa. Ne trazim ovde bas kod za to :)) ali dobro bi dosao link ka nekom sajtu gde ima tutorijala uz pomoc kojih se ovako nesto moze uraditi, buduci da googlanjem nista korisno nisam mogao da nadjem... a i pregledao sam nekih 10-ak threads ovde, medjutim - nista :(

Fala unapred :)
[ vladab @ 19.12.2004. 12:01 ] @
Ako mene pitas, bolje je da pravis neki program za windows, nego za DOS. Sto se tice programiranja za windows imas veliki broj opcija. Mozes da pocnes sa api funkcijama za pravljenje prozora i kontrola, zatim mozes da koristis biblioteke kao sto su wxWindows, fltk i sl koje su besplatne, a od komercijalnih imas Qt, mfc... Od ovih biblioteka wxWindows, fltk i Qt rade i na windowsu i na linuxu i trebalo bi da su portabilne, a Qt je besplatan na linuxu za nekomercijalne aplikacije(takodje portabilan).
[ Sylvester @ 19.12.2004. 16:19 ] @
Sve je to lepo, ali ja bih ipak voleo cisto da znam kako se ovo radi (ne bi skodilo... a cim ne skodi znaci da koristi) :D
btw hvala vladab na odgovoru ;)
[ filmil @ 19.12.2004. 21:27 ] @
Citat:
 E dakle... Zeleo bih da u C ili C++ sastavim neku interaktivnu graficku aplikaciju za DOS.
Verovatno želiš da nabaviš Borland C++ i paket Turbovision.

f
[ ivbrcic @ 20.12.2004. 06:45 ] @
Evo jednog malog pocetka. Znaci sve se radi na ruke.

Samo trebas kreirati win32 project (empty) i to je to.
[ dubrava @ 23.12.2004. 16:14 ] @
A da li je moguce napraviti ovakvu aplikaciju koriscenjem MFC projekta?
[ slavkot @ 24.12.2004. 17:21 ] @
Ćao, mislim da tebe ovo zanima, FullScreenConsole, nasao sam ovaj primjer negdje na internetu, nadam se da će ti pomoći
[ Sylvester @ 26.12.2004. 15:44 ] @
Bravo care! To sam trazio. E sad jos tu kad bih znao da nacrtam neko prozorce... video sam da moze, samo ne znam kako...
Svaki predlog dobrodosao :)
[ leka @ 31.03.2006. 03:26 ] @
Evo ga primer, doduse malo kompleksan, kako se to radi sa FLTK-om: http://cpp.sourceforge.net/?show=14262 . DevPak (Dev-C++) od FLTK 2.0 mozes naci ovde: http://devpak.nu6.org/fltk/snapshots/FLTK2-2.0.0-081.DevPak . Kreiraj OpenGL FLTK projekat i samo pejstuj kod. Pritiskom na F9 pokreces proces izgradjivanja aplikacije, i ubrzo nakon toga videces program kako radi. :D