[ Golden boy @ 19.12.2004. 10:58 ] @
Imam problema sa novom Motorolom MPx200 koju sam dobio ovih dana iz Amerike. Naime, telefon ne radi na nasoj GSM mrezi od 900 MHz. Otvarao sam ga fizicki, uporedio sa modelom koji radi na 900 MHz i zakljucio da su potpuno isti, tj. da je razlika samo u softweru. Kada na net-u pronadjem neki flash i "flashujem" telefon, nista se ne desava. Potreban mi je genericki flash, tj onaj koji vrsi promene i na eepromu,tj menja podatak o frekvenciji na istom. Ako neko zna gde ovakav flash mogu da skinem, molim za pomoc!!!
[ novack2 @ 19.12.2004. 11:44 ] @
imao sam slučajeva da ljudi donesu iz Amerike motorole, pa da ovdje nemaju pristup mreži, baš nedavno na jednoj V66, međutim, odi u iizbornik, pa vidi u opcijama za mrežu, tamo imaš manuelno podešavanje na frekvencije.
upravo sam to i podesio na toj V66, pa je poslije unlocka radila i na 900 Mhz
[ legija @ 19.12.2004. 12:56 ] @
Ako je u pitanju A&T Wireless, onda nista od promjene banda.
Hardwer se razlikuje.
[ Golden boy @ 19.12.2004. 15:34 ] @
Nasao sam na net-u generic firware koji resava ovaj problem i otkljucava telefon na 900 MHz, ali traze da se plati. Cena nije neka, 2,5 usd, ali odavde nemam opciju da izvrsim placanje prema inostranstvu. Da li je ovo vec neko radio i koliko je ovaj vid "otkljucavanja" pouzdan?
[ legija @ 19.12.2004. 18:14 ] @
Mogu ti dati koji hoces software za MPX200 - ali ti NECE pomoci ako je u pitanju A&T telefon.
[ djmaki @ 10.02.2005. 12:07 ] @
Da li to mozes da okacis negde na net.
Ja imam problema sa istim telefonom za GPRS i MMS. Nikako da podesim ove servise. Čitao sam na nekim forumima, i podesim ja to sve, ali kad treba da otvori sajt ono kao konektuje se i odjednom kaže da ne može da se poveže i da proverim airplane mod i mrežu. Pri tome mi se pojavi G pored signala, ali neće da otvori stranicu.
Da li neko zna kako da podesim ovo. Čitao sam i na Microsoft-ovom sajtu kako se podešava ali neće. Da li je neko imao ove probleme?
U pitanju je 064 mreža
[ djmaki @ 14.02.2005. 22:42 ] @
Uspelo mi je.
Pogledajte podesavanja na:
www.djmaki.paracin.co.yu/forum.htm