[ Raven45 @ 20.12.2004. 18:04 ] @
Kao što rekoh, Reason 3 (beta) is out. Svako ko je koristio ovaj program, zna kakav je. Poslednja verzija je bila 2.5 i bila je odlična.

na sajtu kaze:
Citat:
New Reason 3.0 gives you one-step loading of complex, customizable instruments and effect setups, a new instrument-packed soundbank, instant integration with MIDI keyboards and controllers, a new intuitive file browser, plus a suite of mastering tools. For a pleasurable, performance-friendly Reason experience.


U toku je beta testiranje. Trojka se (kako nas je propellerhead do sada naucio) nadovezuje na 2.5, odnosno ne postoji Reason 3 full, već se 2.5 upgrade-uje u trojku. Na propellerheads-ovom sajtu nema downloada, mada postoji free demo. Dakle SEARCH for it!
Nadam se da vas je ova informacija obradovala koliko i mene.

Za više informacija: http://www.propellerheads.se/
[ or search for it elsewhere ]

Molim vas da svaku novost koju saznate postavite ovde.
[ DRE4Dy @ 27.12.2004. 01:17 ] @
Ovo nije novost hehe - ali jedva cekam da probam tricu LUDILOO.
Btw kad se vec javaljam ako se neko bavi Dubom ili ima link sa dobrim i slobodnim refiles ritmovima neka napise (zahvalicu mu se :))
[ Raven45 @ 02.01.2005. 20:28 ] @
Nisi morao da napominješ da ovo za tebe nije novost. Normalno je da sam ovu vest postavio za one koji nisu znali...
[ DRE4Dy @ 04.01.2005. 00:41 ] @
Izvini ali pogresno si me shvatio (mozda sam ja kriv).
Htio sam reci da moj post nije nikakva novost tj da necu nista reci sto drugi ne znaju vec samo napisati par redaka podrske...kontas.
Ali eto lapsus.
[ Ni ten ichi ryu @ 04.01.2005. 17:28 ] @
lipsus :)

jel našao neko taj demo?
[ Milan Nikolic @ 05.01.2005. 12:13 ] @
Kod mene dobavljac kaze: ne uzimaj ovu beta verziju, smesna je, mnogo je slaba; strpi se jos malo dok nebude Full verzija 3.0

JA BIH MOLIO BILO KOGA, kada SAZNA da je Full verzija 3.0 IZASLA, da odmah JAVI ovde, da bih trcao po nju :)
[ PlastiC_AvengeR @ 11.01.2005. 07:04 ] @
Citat:
JA BIH MOLIO BILO KOGA, kada SAZNA da je Full verzija 3.0 IZASLA, da odmah JAVI ovde, da bih trcao po nju :)


Izasla je sigurno , evo sad sam je instalirao .....
Malo sam razocaran ali ajd... pre bih ovo nazvao Reason 2.6
[ Milan Nikolic @ 16.01.2005. 00:02 ] @
Pa nije jos izasla, to si sigurno instalirao beta verziju. Treba da izadje uskoro, da se pojavi full verzija.
Gledao sam koji su novi uredjaji, uvek sam iznenadjen. Oni novi manji uredjaji koji su u sklopu mixete, to su uredjaji koji trenutno najvise fali Reason korisnicima, i toliko su korisni da se i samo zbog njih moze dodeliti da bude 3.0 serija.
[ PlastiC_AvengeR @ 29.01.2005. 15:23 ] @
Citat:
Pa nije jos izasla, to si sigurno instalirao beta verziju. Treba da izadje uskoro, da se pojavi full verzija.
Gledao sam koji su novi uredjaji, uvek sam iznenadjen. Oni novi manji uredjaji koji su u sklopu mixete, to su uredjaji koji trenutno najvise fali Reason korisnicima, i toliko su korisni da se i samo zbog njih moze dodeliti da bude 3.0 serija.


Nije Beta, skinuta je sa neta cc 690 mb , i ima sve nove funkcije, npr. bolji file browser
i ove master efekte, kao i synth chainer, ne znam kako bas da ti objasnim.... uostalom pogledaj www.propellerheads.se pa vidi....
[ Ni ten ichi ryu @ 29.01.2005. 19:18 ] @
to što si je skinuo sa neta ne znači da nije beta :)

http://www.propellerheads.se/p...article&article=reason3faq
Citat:
When will Reason 3.0 be released?
Reason 3.0 is currently being beta tested. There is no set release date yet, and the beta testing goes on until the bugs are gone. How long this will take is very hard to say in advance but we'll let you know as soon as we know ourselves.
[ Aryon @ 27.02.2005. 13:50 ] @
Reason 3.0 izlazi 10. marta za sve detaljnije informacije posetite njihov sajt
Official site

[Ovu poruku je menjao Aryon dana 04.03.2005. u 19:13 GMT+1]
[ Milan Nikolic @ 27.02.2005. 16:33 ] @
Odlicno, odlicno. Odlicno, odlicno.
Kakvi ce manevri da se prosire za pravljenje muzike.
Javi cu Vam sta se novo napravilo i sta se moze sa time.

[ 5hAd0wX @ 28.02.2005. 23:53 ] @
Ej ako neko slučajno "navata" full verziju Reason trojke neka se pohvali ovde pa ću odmah da mu se uvalim da mi nareže. Ne, bez zezanja... Stvarno ako neko dobije novu verziju neka javi bio bih mu večno zahvlana. U zamenu nudim mnoooogo refillova (svi koji su bili slobodni). Isto tako ako neko ima one tzv commercial refills neka javi...
Cheers!
[ ton_majstor @ 01.03.2005. 12:58 ] @
Poslednje upozorenje!

Reason-ovci, zakljucacu, pa i obrisacu vas ako ne prestanete da potencijalno naglasavate da imate piratovan softver ili ga planirate za nabavku nelegalno!



[ Milan Nikolic @ 01.03.2005. 18:50 ] @
Ne, ne; nismo to mislili; barem ja i oni sto isto to znaju.
Ove druge, ako nemozemo izbeci gledaj molim te da zadrzis temu, a na njih intervenisi po tvom izboru.

Reason 3.0 bice dostupan preko dobavljaca iz BG.
Privatne poruke su za privatne stvari.
[ 5hAd0wX @ 01.03.2005. 18:51 ] @
OK OK I got the messagae... No hard feelings OK?

Al samo jedno pitanje (neću pokušavati ništa piratsko da prodam)... Odakle prosečnom korisniku računara i muzičaru entuzijasti novca za originalni Reason? Mali je broj nas koji tako dobro zarađujemo ili koji smo uspeli da u muzici dobro zaradimo da bi se moglo razmišljati o kupovini originalnog softvera... Ne želim da neko ovo pogrešno shvati ali... ko razume-shvatiće.

Samo toliko.

Cheers!
[ Milan Nikolic @ 01.03.2005. 18:58 ] @
Pa moras da se potrudis; gradjevina se dobro placa: oko 1000din dnevnica; ako si majstor moze i do 2000din.
Gledaj samo da nepocnes da krades da bi kupio Reason 3.0
Ovo je veoma blizu crnog humora.

Reason 3.0 od ovog momenta izlazi na trziste za 8 dana 14sati i 4 min.
[ vindic8or @ 01.03.2005. 20:15 ] @
hehe, milancheta bi mogao i sam P'heads da sponzorise :)


piraterija je zabranjena za diskusiju, jer je to ilegalan biz i u nasoj zemlji i svuda u svetu.
niko te ne tera da das poslednji dinar za novi reason, samo se trazi da se to ne razmenjuje preko ovog foruma :)
[ ton_majstor @ 01.03.2005. 22:14 ] @
Ok, momci...

Od nedavno nastupam sa pozicija nadrndanog chiche, pa cu polako da se odobrovoljim.

@5hAd0wX: Necu ja nikoga da diram bez razloga. Samo ste mi licili na "bunch of thieves"... uzgred, posto je Reason? AKo je cena unutar 500 e, mislim da vredan momak moze da ga zaradi za par meseci, a da se ne odrekne zena, benzina...

Dalje, imate i novog moderatora... koji je mlad i nadobudan, pa vi vidite sada! Poklace vas ko pilice! hahahhaaa!

Salim se, O.K.

@Milan: Od tebe se ocekuje da nas PRVE obavestis sta je to Reason 3 i valja li cemu.

@vindic8or Sretno moderisanje!
Samo, pogledaj sta ti se desava sa profilom... izgleda losije (u 22:00-23:00) nego dok si bio obican clan!

Pozdrav svima!

[ Ni ten ichi ryu @ 02.03.2005. 03:13 ] @
ooo, vindic8or, cestitamo!!

(ja kao nisam znao nista).
[ Milan Nikolic @ 02.03.2005. 11:02 ] @
7 dana 21sat 57 min i 8 sekundi do izlaska Reason-a 3.0

Propellerhead-s je napravio taktiku trzisnih mudrih poteza.
Reason-u 2.5 su spustili cenu za 99 eura, a isto toliko ce kostati upgrade na 3.0, za onog ko ima 2.5.
Kada Reason 3.0 izadje na trziste, cena se vraca na uobicajenu cenu, odnosno kostace kao 2.5 pre snizenja.
Reason kosta 349 eura.
E sada ja nemogu da shvatim i trazim pomoc, priznajem ako sam u tolikoj meri glup.

Neznam dali je cena 349eura za 2.5 bez upgrade, pa ce se dodati jos 99 uera za 3.0, a to je cena 448eura; ili je 349eura cena za Reason 3.0 ?

Mogao bi polako da vam komentarisem o novim uredjajima, ali to sve ima na www.propellerheads.se; kada ga uzmam detaljnije cu kazivati o zamrsenijim mogucnostima.

Jedno pitanje za moderatora: Dali smem izneti saznanje o trgovcima ilegalnog softvera, o njihovoj informaciji koliko ce trebati vremena za krekovanje Reasona, i o tim stvarima? Znaci dali smem da kazem da ce trebati od 20 do 30 dana za pojavljivanje piratskog Reasona 3.0, od momenta kada se pojavi softver na trzistu?

Mislim da to nije saradnja ili ponudjivanje ilegalnog materijala, vec samo informacija o realnom desavanju u tim stvarima. Isto kao kada bi samo govorio koliko se i kada pojavilo sidasa u gradu, iz kojih gradova i na koji nacin itd; a ne ponudjivao odnose ili iligalne kontakte sa njima.
Valjda se razumemo.

Mada za piratski softver Reasona kod nas, nasem prostoru, mislim da je njihovo instaliranje kao dobro jutro.

Plata u EU i na zapadu je oko 1500eura. Za jednu platu kupe cetiri Reasona. Kod nas za tri plate mozes da kupis legalan softver Reason-a. Tamo korisnici odmah uznapreduju tri meseca u upotrebi softvera, dok kod nas tri meseca radis za platu da bih kupio samo taj softver; ostale potrebe ako se isprece, odna se sakupljanje za softver moze produziti na vise meseci.
Racunica je: Nemoze to tako.
Zakoni su tamo gde su standardi.
Ako se na mesecu pojavi avion za mesecev standard, na zemlji ce brze padati. Ili mi mozda nesmemo i nevolimo da letimo?; a oni smeju da lete i da nikome na daju da lete.

Stvarno bi se svima isplatilo kada bi ministarstva napravili saradnju u usmeravanju isplatljivosti proizvodnje softvera prame standardima zamalja koje zele legalnu trgovinu, i tako prekinuli veliki talas piraterije, a sakupili novac od prodaje u meri koja je dobrodosla za proizvodjaca u svakom slucaju, a ne biti bez trgovine i zarade, i jos u velikim nezadrzivim potrebama za piraterisanje. Tako bi softver Reasona kod nas kostao 50eura.
Dokle god je to nemoguce, piraterija je moguca.
[ ton_majstor @ 02.03.2005. 14:59 ] @
Citat:

Jedno pitanje za moderatora: Dali smem izneti saznanje o trgovcima ilegalnog softvera, o njihovoj informaciji koliko ce trebati vremena za krekovanje Reasona, i o tim stvarima? Znaci dali smem da kazem da ce trebati od 20 do 30 dana za pojavljivanje piratskog Reasona 3.0, od momenta kada se pojavi softver na trzistu?


ne... ;(
[ ton_majstor @ 02.03.2005. 15:04 ] @
Ok, volim i ja vas...

Milane, budi nasha "zapeta puska", a ne: cracking freak..

Pusti "offline roumors" i pirateriju (hehheee), i daj nam info kada bude aktuelno...

Pozdrav! :0
[ vindic8or @ 02.03.2005. 16:22 ] @
hehe :) mod online :)


ja sam legalni vlasnik reasona 2.5 (adapted verzije) :) probacu to da apgrejdujem na r3.0 za 99$ :) hehe :)

milane, jel znas sajt gde su neki kvalitetni patch-evi za advanced reverb za r2.5 ...
njega bas nikada nisam posteno ni probao...
[ Ni ten ichi ryu @ 02.03.2005. 16:35 ] @
Citat:
Plata u EU i na zapadu je oko 1500eura.

šta to znači??

vindic8or, sumnjam da možeš da uradiš upgrade sa adapted verzije. Verovatno moraš prvo da odradiš upgrade na full verziju.
[ Milan Nikolic @ 02.03.2005. 17:12 ] @
milane, jel znas sajt gde su neki kvalitetni patch-evi za advanced reverb za r2.5 ...

vindic8or : nemam pojma.
Neko od reasonovaca sigurno zna, pa neka javi, i ja bi nekog ljubazno zamolio jer i mene to interesuje.
Mada za pitcheve nema nista bolje od cackanja.

Ni ten: nemam pojma. Mozda znaci da moramo puno da radimo :)
[ vindic8or @ 02.03.2005. 18:14 ] @
ma naravno :) mislim da je upgrade na full 2.5 + upgrade sa 2.5 na 3.0 ukupno skuplji od kupovine samo r3.0 :()

tako da nista od toga...

pravi potez P'headza bi bilo izabcivanje aplikacije koja extraktuje refill-e...
sigh... kad bi to uradili :)


@milan

plate su cesto vece od soma i po jura... ali se ljudi preko drugacije organizuju, tako da je i njima skupo da kupe sav softver i hardver koji im treba (stalno kukaju na to)... mada iz nase perspektive njima je mnogo lakse (uglavnom) ...
[ Ni ten ichi ryu @ 02.03.2005. 19:35 ] @
plate su često veće, ali su neuporedivo češće neuporedivo manje :) Ja kukam(kakam) više od svih :)

patcheve možeš da potražiš na http://reasonstation.net/
mislim da postoji aplikacija koja ekstraktuje refills... kako bih inače ja skinuo refill sa zvucima iz budimpeštanskog metroa? (ustvari mislim da pričam o totalno drugoj stvari so forget it) :)
[ vindic8or @ 02.03.2005. 19:50 ] @
yeah, ja mislim ono sto bi loadovalo ceo refill fajl, i onda izvuklo sve .wav; .aif; .rx2 i ostale fajlove u odgovarajuce direktorijume na hardu...
[ Ni ten ichi ryu @ 02.03.2005. 20:18 ] @
aha aha... siguran sam da postoji negde :) ali gde? (insert twillight zone theme here)
[ vindic8or @ 02.03.2005. 20:26 ] @
inace nece drugim softverskim kompanijama da prodaju SDK za refill packer...
[ Ni ten ichi ryu @ 02.03.2005. 20:30 ] @
ja sam ionako poslednjih mesec dana u no-reason modu... a imam beta trojku, ali me mrzi da je instaliram.
[ Milan Nikolic @ 02.03.2005. 20:43 ] @
Provalite sve to, trebace to nekome pre ili kasnije.
+++
Ja sam laik, i imam sada jednu potrebu koja je za mene suvise komplikovana, a toliko mi znaci da Vam nemogu opisati.
Zato molim sve ovde da mi pomognu u sledecoj stvari:

Hocu da prebacim sve one uredjaje sa Racka koje ja hocu postaviti, kao sliku na file koji mogu otstampati kao sliku.
Razumite me molim Vas, toliko mi je hitno da po malo drhtim; salim se, nego zurim jer jedva cekam.
Imam pedesetak reason filova sa postavljenim uredjajima za priblizno sveobuhvatnoj postavi svih mogucnosti za ambijentalno uredjivanje audia. Toliko je zamrseno i toliko se prostiru kombinacije da nemogu sagledati svu mogucnost prebacivanjem sa jednog fila na drugi. Nesto belezim u svesku tako sto nacrtam lenjirem uredjaje i onda razvlacim/crtam kablove, i posle opsirnije gledam i razmisljam.
Dakle, zelim da stampam onaj prozor sa reason uredjajima, sada sve jedno sa koje strane, i sa strane kablova i strane lica uredjaja, ali uglavnom mi je najbitnije strana kablova, odnosno obe strane su mi bitne. Nebitno, sve mi je bitno.
Hocu da stampam, moram, mnogo mi je bitno to. I da prostrem po zidovima da u svakom trenutku vidim sta mogu, da naucim jednom napamet.
Kako? Kako uhvatiti iz programa Reason opciju copy, ali za sliku uredjaja celog racka, za program koji ce stampati sliku. Ooo, to je sigurno moguce, toliko mi treba.

Sad se secam da je Ni ten prikacio neke slikice od reason uredjaja da bi objesnio jednom odavde sto je trazio.
Pomagajte, veliku stvar ce te mi uciniti.
Znaci hocu da prebacim na primer komplet sliku jednog otvorenog racka na stampanje.

Poslacu Vam posle slike da vidite moju sobu, a sve manevre necu da krijem uopste.

Molim sto puta sto.
[ Ni ten ichi ryu @ 02.03.2005. 21:22 ] @
ja sam uradio print screen i iseckao sličicu u photoshopu. Ako imaš neki img editor možeš isto to da uradiš... Ne znam kako možeš da dobiješ sliku CELOG rack-a... sigurno postoji fora da se kopira ceo aktivni prozor, ali eto, ja je ne znam.
Ako želiš device po device, možeš da uradiš print screen - staviš sliku celog screen-a u clipboard, otvoriš neki img editor i paste.
[ ton_majstor @ 03.03.2005. 08:21 ] @
Program se zove ScreenPrint32 v3 i free je! U opcijama ima vise nacina da se skine neki screen, pa i aktivni prozor, treba ga probati... (Download.com.. ili tako negde)

[ Milan Nikolic @ 03.03.2005. 11:44 ] @
Za sada imam nacin koji mi je rekao moj prijatelj, koji mi inace odrzava sistem.

Imam instaliran HyperSnap-DX 4.
To mi je rekao, a nisam znao.
Dalje sta trebam da uradim to je da otvorim taj programcic, pritisnem redosledom Ctrl>Shift>R i dobijem krstic za hvatanje kvadrata. Posle sve uobicajeno, kopirati i sacuvati.

Posto kada hvatam kvadrat uhvatim samo deo Racka koji je vidljiv a dalje ne moze da se pomera za hvatanje, moram da hvatam u delovima sto je isto produktivno.
Ako ima neki program koji moze izvuci ceo prozor reason racka kao rolnu, to bi bilo najbolje, ali nije obavezno.

Hvala. Uf, to mi je tako trebalo.
[ vindic8or @ 03.03.2005. 15:55 ] @
pa mislim da moras u delovima to da uradis...

osim da sve divajsove prebacis u mini-prikaz (ona mala strelica pored gornjeg levog "shrafa"), ukljucujuci i mixere i audio hardware interface, i onda ako ti sve staje na jedan skrin printas... pa onda lupis tab i isprintas i reverse side...
[ Ni ten ichi ryu @ 03.03.2005. 16:23 ] @
ma ne mora, evo dao je ton_meister link za sw koji skida ceo aktivni prozor... Sa celim rack-om ispadne velika slika, ali makar je sve tu.
[ vindic8or @ 03.03.2005. 16:29 ] @
aigh coo coo...


mislio sam da sve bude na jednom A4 listu papira, mada je i u nastavcima OK valjda, posto ide na zid :)
[ Milan Nikolic @ 03.03.2005. 16:55 ] @
Vindic8or
To bi bilo super kada bi mogao na zidu na slikama otvarati strelice da vidim kablove :) ha ha hee
Bilo bi dobro da smo negde drugde u dimenzionalnom svetu gde je to moguce :)

Za sada mi super ide u delovima. Spojim sve slike od celog racka, odprilike sest slika, fino ih spojim da se neprimeti uopste razmaknutost pogotovo kod kablova. Tako da cu na kraju stampati na nekoliko papira za jedan rack, pa ih spojiti indenticno sa reckom reasona i stavljati na zidove.

Osecacu se kao Jean Mishel kada udje u svoju halu sa uredjajima, gledati svuda okolo i razmisljati sta da kreiram …koji prostor da postavim za zvuk u stereo-audiu.

Bice prava zezancija/senzacija.

Evo resio sam jos jednu stvar.
Da vam prvo objasnim da su mi najbitniji kablovi, odnosno njihovo pracenje, jer jedan zvuk provucem kroz sistem uredjaja celog racka.
Resio sam da napravim mnogo daskica po velicini svakog uredjaja u realnosti, odstampane slike uredjaja zalepiti na njih, temo gde su ulazi za dzekove probusiti rupice kao model sa mogucim uguravanjem dzeka, koje cu inprovizovati i spajati na kanap za ves-zelene boje, i tako osmisljavati moguce manevre koje cu odmah na racunaru u Reasonu podesiti i ispitati.

Bice original kao u realnosti.

Verujte mi da je mnogo dobro, i vazno imati pregled putanje zvuka kroz sistem studia, i tako traziti najbolje podesavanje.
:)
[ ton_majstor @ 03.03.2005. 22:16 ] @
Ovaj "moj" program skida CEO aktivni prozor, samo se to podesi prilikom startovanja...

Dalje, toliko me zanima da VIDIM jednom taj vas cuveni rack, pa makar ga seckali i lepili nedelju dana... znam da ti ustvari, Milane, pravis, prakticno template za programiranje Reason-a, ali razmisli da li ces taj trud podeliti sa ostalima.

Ili, kupite 21-22" monitor(e), predjite u 1600x1200@85Hz, i radujte se dok ne oslepite...
[ Milan Nikolic @ 08.03.2005. 08:05 ] @
Kakva beda.
Umislio sam da cu lako napraviti taj reason sablon, ali skupo ispadne, a nemam…
Stampao bi na list A3, ali on je preskup, u boji, i jos mi treba stotinak stampanih listova; ama preskupo je za mene.
Sveska je zakon za sada, i crtanje reason kombinacija.
A one daskice su tek preskupe. Trebalo bi mi ista kolicina daskica koliko i slika uredjaja; i jos neko izvesno vreme da kassiram/zalepim slike na njih, da izlakiram-znaci trebao bi mi masni papir da neupije lak, ostalo mozda nije toliko skupo-inprovizovati rack, kablove i dzekove.

Ali sve to moze biti neprocenjivo bitno i korisno, samo sto sada je jedino u vizijama. Na zidovima rackovi jedan do drugog, daskice da mogu da se prebacuju, svaki zid da bude potpun uredjajima ispovezanih kablovima da izgleda kao u svemirskom brodu.
Gotovo sam resen da kad tad uradim to.
+++
Kada Reason 3.0 izadje, uradicu prevod uputstva na srpski, znaci nov komplet prevod i stavicu informaciju gde su oglasi.
[ vindic8or @ 08.03.2005. 17:02 ] @
pa uvek mozes da otvoris koliko hoces rackova u reasonu, i da po potrebi radis copy-paste citavis kombinacija divajsova, ili cak celih rackova u druge rackove :)
[ Milan Nikolic @ 08.03.2005. 17:40 ] @
Znam to, ali ja hocu pristupacnost sagledavanja opsirnog prostranstva; posto kablove razvlacim bas daleko, od instrumenta do out-a.
Lakse mi je da sedim i da prebacim zenicu oka na polozaj uredjaja koji ima uticaj na zvuk, nego da pratim kabl i povezanosti do mesta koji mi treba. Au, to me smara najvise, kao kada bi napravio manju rupu na plafonu kuce i hteo kroz nju da gledas sve zvezde, moras da se setas po sobi bezgranicno da bi povatao sve pravce; ja hocu da skinem ceo plafon i da porusim zidove.
Taj posao kosta, zato trebace vremena, ( da napravim taj sablon ).
[ Luci @ 17.03.2005. 17:04 ] @
Ja takođe imam Beta verziju sa tim da sam uz nju dobio patch.Tako da sad imam sve njene mogucnosti ALI ne mogu snimati ili exportovati.S toga cu da se strpim.
[ vindic8or @ 17.03.2005. 17:15 ] @
izasao je R3 jos pre 7 dana... kraj vasem cekanju :)
[ saki @ 17.03.2005. 19:02 ] @
evo prvi utisak sa reason 3 odlican je stvarno super su mu efekti imam ga pune verzije sva 3 cd odlican je
[ Milan Nikolic @ 20.03.2005. 19:08 ] @
Pa kako tako brzo imas sva tri CD-a?
Salim se. Reci neki utisak u vezi neceg.

Sad sam zvao Ivana; kupicu program kada stigne sledece nedelje.
[ vindic8or @ 21.03.2005. 15:36 ] @
BO! stize znaci i kod nas?

jel mozes kao upgrade da se uzme? koliko ces platiti? $169 ili $499 za full standardnu verziju?
[ Milan Nikolic @ 23.03.2005. 17:25 ] @
Jedan italijanski di-džej kažnjen je sa rekordnih 1,4 miliona evra zbog korišćenja nekoliko hiljada fajlova piratske muzike u noćnom klubu u blizini Rima, saopštila je policija. Policija grada Rijeti objavila je da je ranije ove sedmice izvršila raciju u popularnom noćnom klubu u okviru akcije za suzbijanje piraterije i zaplenila 500 nezakonito kopiranih video-snimaka i više od 2.300 mp3 fajlova. U saopštenju se navodi da se radi o poznatom disk džokeju. Međunarodno udruženje fonografske industrije saopštilo je da se radi o najvećoj kazni koja je ikada izrečena pojedincu zbog nezakonitog kopiranja i upotrebe autorskim pravima zaštićene muzike u mp3 formatu. - uzeto od jednog informatora.

Reason kosta .. po nasem standardu.
[ vindic8or @ 23.03.2005. 17:38 ] @
yeah, i po globalnom trzistu, nije bas primeren za te pare. mnogo je $500 za takvu aplikaciju. fls kosta $100.

a za tog italijana -> nisam cuo za to, bas je ogromna kazna, ako je prica verodostojna, ali samo to je i prikladno s obzirom da je zaradjivao novac pustajuci tudju muziku, a nije imao dovoljno zdravog razuma da plati 5 funti po ploci.
[ Ni ten ichi ryu @ 23.03.2005. 17:55 ] @
može reason da se nađe za nekih $200-250... može da se kupi polovan za siću...
ali ajde zasitiš se njegovih built-in instrumenata i ko će da baca silne pare na refills...
[ Milan Nikolic @ 23.03.2005. 18:58 ] @
Za obican svet nema ludaka koji ce da kupi Reason po full ceni.
Ja ga uzmam od komsije, komsija od komsije, pa svi smo mi komsije.

Neke firme koje koriste Reason, ili kompanije, ili nekakva udruzenja mogu i trebaju i moraju da imaju full kupljen softver; ali sta ce mo ja i neki klinci po rupama i od zivota i od sistema da kupujemo za stotine eura program, pa nismo degenerici.
Tata ima platu 200 eura; zamisli da mu trazis dve plate za program.
Ali necemo o tome, priznajem da sam prolupao.

Nego kada dodje Reason u moje ruke, bice pravih komentara i prica.
A ovaj forum cu da iskoristim maksimalno da se naucim o muzickoj produkciji.
Moderatori, Ton Majstor i ostali, nemojte se gnusati kada budem poceo da Vas ispitujem sve po redu sto mi treba.
Sve me zaima, i o samoj nauci o zvuku, i o mogucnostima sviranja i tehnickog podesavanja, i jos mnogo toga.
Pozdrav
Samo da se smirim i stabilizujem.
[ bro @ 23.03.2005. 19:24 ] @
da li mi moze tko preporucit kakav ftp za skidanje reasona 3 full
HVALA
[ Ni ten ichi ryu @ 23.03.2005. 19:51 ] @
http://www.propellerheads.se/ evo brale, pa skidaj dok ti oči ne otpadnu.
[ ton_majstor @ 23.03.2005. 20:19 ] @
Citat:
Moderatori, Ton Majstor i ostali, nemojte se gnusati kada budem poceo da Vas ispitujem sve po redu sto mi treba.
Sve me zaima, i o samoj nauci o zvuku, i o mogucnostima sviranja i tehnickog podesavanja, i jos mnogo toga.
Pozdrav
Samo da se smirim i stabilizujem.


Alo, brate, na kojim si drogama bio ovih dana? (Reason Tri(p))

Dalje, samo ti ispituj, mozda ti se "neko" i odazove... moram i ja lebac da zaradim.

Usput, snimaj malo kod mene, pre ces nauciti...

Sve sto tebe zanima, zanima i mene, plus sto to ne smem javno da kazem...

Ajde, pozdrav!

@bro: samo se ti zezaj, decko...

@Ni Ten: ili dok se boje ne rastope...
[ Raven45 @ 03.04.2005. 23:42 ] @
Ovaj... ja... imam... Reason 3...

Pa prvi pravi komentari...

Dosta je isforsirana midi kontrola, tako da za ljude koji imaju midi keyboard milina... Najbitnije promene:

- Browser je brži preko 5x (ko je imao neki veći broj Refill-ova u 2.5 zna koliko je ovo dobra stvar)
- Kombinator

Kombinator je fina stvar, ko ne zna šta je, sama reč kaže... Factory refill je izmenjen, pa sada ima podosta patch-eva za kombinator. Dodato je još par za NN-XT, drex i tako još po nešto... Sam interfejs je prilično isti, sa par sitnih izmena... Sve u svemu ne bih ja ovo baš nazvao Reason 3... Neki se ne slažu sa mnom, ali po meni, pre je ovo Reason 2.7-2.8 otprilike... A da... ima i Mastering Suite, koji ne mogu da isprobam kako valja jer nemam dovoljno kvalitetan sound system... eto toliko.
[ vindic8or @ 03.04.2005. 23:46 ] @
hm.. dosta toga je ipak dodato i izmenjeno. a pri tom je zadrzan poznati interfejs i pristupacnost. MClass suite sa procesorima, Kombinator, submixer, optimizovan je, sound engine je ponovo napisan.


ako to nije dovoljno za ceo broj verzije...

sta bi ti hteo? :]
[ Raven45 @ 08.04.2005. 20:57 ] @
Pa kad su već isforsirali midi kontrolu, bilo bi lepo da su uradili još neke stvari... Ko ima midi keyboard, uzmite kombinator i stavite instrument cyan monday (mislim da se tako zove, u performance folderu je)... Da ne objašnjavam... E kad bi takvi instrumenti mogli lakše da se naprave, bilo bi dobro. Moguće je napraviti ih, ali prilično je neelegantno...

btw. hoću VST podršku ... A ima tu još stvari, kao npr. real-time obrada input-a ... E tada bi voocooder došao do izražaja ... Eto sve ovo, bez VST-a bi po meni bila 3ojka... skromno
[ vindic8or @ 09.04.2005. 03:50 ] @
eh bolje da ja ne pisem sta bih sve zeleo :>

da moze da snima audio i podrzava spoljne efekte, onda to vise ne bi bio reason, vec kompletan sekvencer :)
[ Ni ten ichi ryu @ 09.04.2005. 03:57 ] @
ah... self-contained reason... šbbkbb
[ Milan Nikolic @ 04.05.2005. 19:50 ] @
Sta je to sa Reasonom 3; da li samo kod mene izgleda da je poremecen sistem?
Prvo kada hocu da prebacim kabl rucno i kada prevlacim dzek, nema vise kao pre da se pojavi blago svetlo na rupi uredjaja odakla si ga uzeo da bi znao da vratis u slucaju da se predomislis.
I dali je kod svih to da kada otvaram novi fajl racka uvek se pali novi prozor koji je uvek skroz na levoj strani.

vindic8or
Dali je sada to ili mi se cini, da je popravljeno ono u vezi semplova kada se uvezu u semplove Reasona, da se vise ne gubi dobar deo kvaliteta, ili ipak malo kao da se oseca slabija indenticnost od audio sempla? Mada sada je za razliku od pre mnogo bolje; ali potvrdi mi da li je to tako?

To su mi prvi utisci, juce sam dobio program.
Za ostalo cu da vidim sta je pametno; ali na prvi pogled kao da mi sve one promene idu na zivce. Ali ako je popravljen kvalitet sa semplovima, vindic8or, zamisli mogucnosti. Pa nepostoji onda stvarno bolji uredjaj za ambijentalno uredjivanje bilo kog sempla/audia/vokala itd., ali naravno samo u tom aspektu pa se kompletiranje zavrsava sa SX-om.
[ musicmaster @ 28.06.2005. 21:43 ] @
citat:

--------------------------

može reason da se nađe za nekih $200-250... može da se kupi polovan za siću...
ali ajde zasitiš se njegovih built-in instrumenata i ko će da baca silne pare na refills...
-----------------------------



..i tako....

Koristim Reason jos od keca,dobio ja neku prepakovanu verziju od pajtosa na 1 cd-u pre godinu,mozda 2 ili dve i po,mozda i vise,I don't remember,uglavnom nije mnogo ljudi ni znalo za njega.A ja,dao bog svirkam gitaricu nekih 15-tak godina i videvsi remek delo Svedskih programera,rekoh sebi to je to.Ja nasao sebi sve sto mi treba,doduse koristio sam i Sound Forge za finalni mix >redrum+NN19 bass< i gitare,ali sa trojkicom forge i ne treba.Jednostavno je sam gain koji se postize pomocu mclass-a toliko dobar da nemam reci.Program je savrsen.

Eh...kada bi nasi politicari i ekonomisti radili kao sto momci iz propellerhead sofware-a rade......



[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 28.06.2005. u 22:44 GMT+1]



[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 29.06.2005. u 18:43 GMT+1]
[ ton_majstor @ 18.11.2005. 13:31 ] @
Hahaha, moji đaci su počeli ovih dana da mi donose radove iz Reasona (njihov izbor za mix), te konstatovah da to parče komplikacije ne zvuči baš dobro... al, to na stranu, kad mi jedan donese ovo:

[img][att_url][/img]

Ako Boga znate, kako je ovo moguće?? Pritom, na tom mestu je običan "prelaz", malo scratcha, ništa specijalno... nema ni faznih tripova! Na mono je ok...

Pozdrav!
[ Milan Nikolic @ 18.11.2005. 17:33 ] @
Hoćeš reći, Ton-Majstore, da na tom kritičnom mestu, kada se sluša stereo, samo se opazi devijacija stereo prostora, dakle ne mislim na modulaciju već na stereo poziciju, kojom po ovim slikama trebalo bi izgledati kao da odjednom pukneš prstićima sa obe ruke pred oba uveta. Uzmi probaj pa javi, pukni palcem i srednjim prstom(znaš ono), ali sa obe ruke baš pred oba uveta, e, u tom smislu te pitam, dali je baš takva devijacija zvuka kada se sluša stereo, a za mono razumem da se tu ne oseti?
Sada vidim da ta devijacija traje mnogo duže nego samo što može biti lupanje srednjim prstom, ali pitanje je u suštini isto.

Dodao bih još da je po slici više verovatna devijacija programske grafike nego samog zvuka, doduše, ima promene zvuk na tom mestu - što se vidi po veličini i promene signala u odnosu na pre i posle tog mesta, ali verujem da ona uzdignutost signala gde početak zvuka umesto da dolazi od središne linije, ono proističe iz povišeg praznog mesta, to mislim da je greška u grafici, nažalost baš na tom mestu gde se signal zvuka menjao i tako proizveo dodatnu zabunu i čuđenje.
[ ton_majstor @ 19.11.2005. 14:02 ] @
Milane, ŽIV SI!

Hahaha, samo isprobavam teren! Veruj mi, ono je OZBILJNO parče wav-a!

Pozdrav!
[ corrosive @ 30.11.2005. 22:37 ] @
ALO TON MAJSTORE
chanel converter-mono to stereo-vocal cut center material
I DOBIJES TO STO VIDIS
p.s. Ako pojacalo podesis na mono a signal pustas u stereo neces cuti taj deo
jer izlazi iz slike zvuka!!
Ne mozes da ga vratis na normalnu stereo sliku !!!!!!!

[Ovu poruku je menjao corrosive dana 30.11.2005. u 23:41 GMT+1]
[ sarmeun @ 01.12.2005. 08:17 ] @
da ucenik nije uradio nesto tako da te impresionira?
ili je uradio nesto sto sensei ne moze da provali :)
[ ton_majstor @ 01.12.2005. 11:50 ] @
Ne, ljudi su slucajno ovo poslali. Inace, taj Reason STALNO generiše te sulude waveforme... nisam snimio, ali bio je neki sekvencer... ma, umro sam od smeha, kao da je neko crtao rukom namerno onako... svašta!

Ne znam, na ivici sam da se ODREDIM KONAČNO po pitanju tog software-a... ako ikoga zanima?

Pozdrav!
[ kompozitor @ 01.12.2005. 13:44 ] @
Samo napred !

Pozdrav ...
[ sarmeun @ 02.12.2005. 11:03 ] @
Koji softwer ima bolju ritam masinu od Reason-a?
[ Milan Nikolic @ 22.01.2006. 20:27 ] @
Svi uređaji REASON 3

[ Ni ten ichi ryu @ 22.01.2006. 20:53 ] @
Milane, najbolji si.
[ ton_majstor @ 22.01.2006. 21:07 ] @
"Tri meseca je Stanislav sedeo na krovu od lifta, i najzad ulovio jedan pravi primerak gamadi Vilotića!" (Radovan III)

Odavno se spremaš za ovo i bogami, uspeo si! Svaka čast!

Pozdrav!



[ peejunk @ 22.01.2006. 23:39 ] @
Citat:
ton_majstor: Ne, ljudi su slucajno ovo poslali. Inace, taj Reason STALNO generiše te sulude waveforme... nisam snimio, ali bio je neki sekvencer... ma, umro sam od smeha, kao da je neko crtao rukom namerno onako... svašta!

Ne znam, na ivici sam da se ODREDIM KONAČNO po pitanju tog software-a... ako ikoga zanima?

Pozdrav!


Ne znam, meni to izgleda kao da je tu u signal uletio neki val vrlo niske frekvencije (izgleda kao DC-offset koji hoda, dakle rijec je o signalu u sub-audio podrucju), moralo bi zvucati ili kao gadna distorzija ili gubitak dinamike ili nesto takvo, jer takvo nesto nece nikad doci do zvucnika posto ce ga neka od impendansnih prilagodbi sigurno malo ispeglat, a ionako ga konvencionalni zvucnici ne bi mogli reproducirati. Devijacija stereo područja je tu jer taj signal nije isti za lijevi i desni kanal pa ih različito distorzira. Ipak mora biti makar malo čujne distorzije na tom mjestu.
[ ton_majstor @ 23.01.2006. 08:49 ] @
NE! Ništa značajno! Zato sam i postovao!

Mislim, sound je inače bio tupav... ali se tu ništa nije značajnije desilo, sem nekakvog prelaza u pesmi.

Mono kompatibilnost je očuvana!

Distorzije nema više nego u drugim delovima pesme. Momci su inače, ZAVARILI GAIN i RMS snimka... pa je priča o nesavršenosti zvuka smešna...

Ubicu se da nađem to ponovo i postujem ovde kao mp3... obećavam!

DC offset... hmmmm, ne. Inače ja pazim na to, ali momci su pattern oriented junkies, pa i nisu mogli da svesno utiču na DC offset. Osim napajanja iz mreže...

Pozdrav!
[ Milan Nikolic @ 24.01.2006. 20:09 ] @
Ovako je izgledao 'Reason', pre digitalizacije, '74g - '77g.





[Ovu poruku je menjao Milan Nikolic dana 16.04.2006. u 21:52 GMT+1]
[ doa 445544 @ 10.10.2006. 22:50 ] @

evo jedno mozda i glupo pitanje .je li moguce u tom cudesnom programu izdvojiti npr. samo bubanj iz neke pjesme i nasnimiti ga posebno.takodje me interesuje je li moguce npr. umjesto macenog bubnja nasnimiti u pjesmi neki svoj nacinjen bubanj masinom...???
[ wht @ 10.10.2006. 23:59 ] @
ne, osim ako "pesma" nije radjena u reasonu i imas reasonov izvorni fajl.
[ davidkovacs2 @ 15.01.2007. 14:58 ] @
Pozrav! Nabavio sam reason 3 i ima tri komada ISO fileova.

Sa prvim pokrenem instalaciju...
Drugi mi je ovaj: orkester.rfl
A treci: Factory Sound Bank.rfl

Prvi sam pokrenuo i instalirao.... A sta sa drugim i trecim???? Nijedan program ne cita rfl.... (mozda sam reason cita??)
Pomoc!!!
Hvala......
[ roza @ 15.01.2007. 19:08 ] @
Kad instaliras prvi disk posle toga pokrenes reason onda ce ti traziti jedan od ta dva pa sledeci i to je to.Bar je kod mene tako islo.

[Ovu poruku je menjao roza dana 18.01.2007. u 21:17 GMT+1]
[ davidkovacs2 @ 18.01.2007. 19:49 ] @
ok! hvala ti.................................................................................
[ alex303 @ 19.01.2007. 16:26 ] @
[ roza @ 19.01.2007. 16:35 ] @
Sta je ovo?Ovo nema kod mene u reasonu!
[ alex303 @ 20.01.2007. 05:49 ] @
Reason goes modular ;) To je sledeći reason update koji pored raznih novina sadrži i taj polisonični synth.

A ni Rob Papen ne sedi skrštenih ruku:



Sve u svemu leto će biti vrelo.
[ roza @ 20.01.2007. 06:32 ] @
Zanimljivo izgleda!E jos da se cuje kako zvuci...
[ davidkovacs2 @ 29.01.2007. 12:23 ] @
Ajde ljudi shareujte na rapidshre ili bilo gde vase muzike koje ste pravili........ dajte nam linkove za download.....
Da vidimo sta ste sastavili ;)
[ almir90 @ 29.01.2007. 13:54 ] @
Reason 3.0 je super program, ja sam ga nabavio i pomalo na njemu se ucim , ne moze sve odjednom hehe, uglavnom program je super nemam rijeci, ima sve sto vam treba, barem ja tako mislim
[ davidkovacs2 @ 29.01.2007. 14:22 ] @
Sigurno je nekima izasla vec ova lepa porucica kad hoce da pokrene muziku: "Computer is too smal to play this song..."
Imam: 1 GHz Processor
256 RAM
ostalo je za ovaj program nebitno (graficka, hdd...) naravno imam i zvucnu karticu hehe....

Pitanje je da li mogu negde da iskljucim da mi se ne poljavljuje ta poruka? tj. da mi ne testira kompjuter da li je jak za njega.... da mi radi muzika dalje kad pokrenem nema veze sto pomalo secka.......


Da i kad mi se pojavi onda stane muzika.... normalno...



HVALA UNAPRED!
[ roza @ 29.01.2007. 23:54 ] @
"Computer is too smal to play this song..."

too smal- TOO SLOW!he,he...Pa lepo ti pise...Vise memorije i jaci procesor i to je to!Procesor definitivno!
[ ton_majstor @ 30.01.2007. 08:12 ] @
Pa, OVAKO mali još uvek ne mogu da pokrenu Rizn, ali... za par godina, ko zna?

[img][att_url][/img]

Pozdrav!
[ almir90 @ 05.02.2007. 09:53 ] @
posto sam se ja prije nekoliko mjeseci tek upoznao sa reasonom da tako kazem, znam neke osnovne stvari, zanima me ima li refill harmoniku za njega ????
[ alex303 @ 06.02.2007. 01:26 ] @
Citat:
davidkovacs2: Ajde ljudi shareujte na rapidshre ili bilo gde vase muzike koje ste pravili........ dajte nam linkove za download.....
Da vidimo sta ste sastavili ;)


Evo: http://www.psy-works.net/index.php?title=ShoX
Sve je rađenu u reason-u.

Citat:
davidkovacs2: Sigurno je nekima izasla vec ova lepa porucica kad hoce da pokrene muziku: "Computer is too smal to play this song..."
Imam: 1 GHz Processor
256 RAM
ostalo je za ovaj program nebitno (graficka, hdd...) naravno imam i zvucnu karticu hehe....

Pitanje je da li mogu negde da iskljucim da mi se ne poljavljuje ta poruka? tj. da mi ne testira kompjuter da li je jak za njega.... da mi radi muzika dalje kad pokrenem nema veze sto pomalo secka.......


Da i kad mi se pojavi onda stane muzika.... normalno...



HVALA UNAPRED!


Procesor na 1ghz je preslab za reason 3.0. Meni je spor i ovaj moj na 3.2ghz. Da bi se rešio tog upozorenja idi na Edit pa na Prefrences. Odabereš General i tamo gde ti piše CPU Usage limit postavi na None i isključi opciju use high resolution samples. Mada ovo i nije tako pametno rešenje. Pogotovo na tako slabom procesoru kao što je tvoj. Jer ako zauzeće procesora pređe 100% ima da ti se spuca cela mašina.



Citat:
roza: "Computer is too smal to play this song..."

too smal- TOO SLOW!he,he...Pa lepo ti pise...Vise memorije i jaci procesor i to je to!Procesor definitivno!


Može na toj mašini da doda i još 4gb memorije ali sa time neće ništa dobiti. Memorijski zahtevi reason-a zavise od samog korisnika. Ako on na svojoj mašini bude koristio ekstremno velike samplove čijia ukupna veličina prelazi recimo 100mb onda će memorija pomoći. U suprotnom samo brži procesor.
[ proTecTon @ 03.05.2007. 12:24 ] @
REASON 3 je keva za prethodne verzije,...
Combi, mastering,...
Ogromna mana Reason-u je što još nema podršku za VST ali,...
Nije sve u "svijetlom oružju". Treba sedeti & raditi, sedeti & raditi, sedeti & raditi,...

[ dr.octagon @ 03.05.2007. 17:48 ] @
Nema VST podrsku s razlogom.. Radije nego da bira koji format ce da podrzava, podrzava Rewire, sto ti omogucava da koristis bilo koji sekvencer koji podrzava Rewire, i tako koristis instrumente i efekte u formatu po zelji.
[ Milan Nikolic @ 03.05.2007. 21:33 ] @
Odličan je kao kada bi rekao da imaš kamp prikolicu, i odličan auto sa kojim je vučeš gde hoćeš.
Jeste prikolica dobra, svašta možeš sa njom, ali da stigneš gde hoćeš ne možeš bez kuke na autu(Rewire) i bez dobre mašine, na primer sa džipom(Cubase).
[ Zlob @ 18.06.2007. 18:57 ] @
http://www.audiostreet.net/zlob
Sve rađeno u reasonu, a to su malo starija dela dok još nisam potpuno ovladao Reason-om.
[ alex303 @ 20.06.2007. 07:40 ] @
Thor Polysonic Synthesizer:

Six oscillator types (Analog, Wavetable, FM Pair, Phase Modulation, Multi Oscillator, Noise) Four filter types (Comb, Low Pass Ladder, Formant and State Variable)



RPG-8:
Arpeggiator.



Sequencer:
All new, and featuring tempo and time sig automation on a separate master track.



ReGroove mixer:
A new resident rack unit that handles quantizing in a whole new way. Read up on it.



Jako dobro redizajniran sekvencer i napokon su ubacili tempo i signature automation. Thor će biti fantastičan synth bez obzira što su samplovi koje su okačili skroz bezveze. Dosta nade polažem i u ovaj ReGroove mixer.

Koga interesuje više, pravac http://www.propellerheads.se/p...=get_article&article=start

Toliko.
[ Ni ten ichi ryu @ 20.06.2007. 23:23 ] @
kako znas da ce biti do jaja sint? ja navijam za do jaja sint.

i da nije do jaja sint, ja bih uradio upgrade zbog arpeggiator-a ako ni zbog cega drugog.


super vest.
[ alex303 @ 21.06.2007. 01:42 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu: kako znas da ce biti do jaja sint? ja navijam za do jaja sint.


Zato što sam gledao James Bernard-a na NAMM 2007 gde je ovaj synth predstavljen u detalje. I to što se moglo tamo čuti nije ni približno dobro kao samplovi koje su oni okačili na sajtu. Isto važi i za tekst. Ali to nije ništa čudno. Tako je bilo i kada se reason 2.0 spremao za izlazak. Okačili su neke skroz glupe samplove koji su trebali da predstave malstrom synth. Kada sam se dokopao verzije 2.0 uverio sam se da je malstrom daleeeekoo bolji od onoga što su prezentovali.
[ Ni ten ichi ryu @ 21.06.2007. 20:32 ] @
To je jeftina varijanta "instalacije" za MacOS. Prava instalacija, barem do 2.5 verzije, je bila cross-platfom sa instalerima.