[ Keops @ 21.12.2004. 13:40 ] @
Zdravo,

Ovih dana su i se obratili ljudi iz jedne skole sa zalbom da neko salje veoma ozbiljne pretnje i klevete mailom a koji se ticu direktora itd. (nije me mnogo interesovala sadrzina emaila) uz molbu da im pomognem da lociraju posiljaoca. Ja znam da citam mail headere, ali pitanje je sta dalje nakon sto sam dobio IP adresu posiljaoca i naziv njegovog racunara? Policija izgleda ne zna ni toliko posto nisu hteli mnogo da se interesuju za ovaj problem. Da li je moguce saznati jos neke detalje od samog provajdera (PTT recimo), s obzirom da je ona najverovatnije dinamicka, i tako pronaci onog koji salje doticne mailove?
[ alex @ 21.12.2004. 15:05 ] @
Vec je bilo reci o ovome ranije - nakon sto identifikujes IP adresu i kom provajderu ta IP adresa pripada, po podnesenoj prijavi policija sa sudskim nalogom ide kod tog provajdera sa zahtevom da provajder identifikuje ko je u to vreme bio konektovan sa tom IP adresom (korisnicko ime, broj telefona i slicno).

[ Keops @ 21.12.2004. 21:37 ] @
Hvala. Dobro, zanima me upravo to da li provajder moze da zna ko je pre mesec dana bio konektovan sa tom i tom IP adresom. Takodje nije mi bas jasno zasto bi policija verovala bas meni, jer oni su rekli nesto tipa "nema nista od toga" (ako su moje informacije tacne), ali ok, nije to moj problem.
Postoji li neki zivi slucaj da je posiljalac identifikovan na ovaj nacin, da li to i u praksi zaista tako funkcionise?
[ DOGMA @ 21.12.2004. 22:17 ] @
Ne mogu da ti tacno navedem ko kako i kad, al' to je 100% moguce!