[ vls @ 22.12.2004. 08:58 ] @

Kada prikljucim graficku na TV,ne dobijam uopste sliku na SVHS-u?Da li je potreban neki drajver za prikljucivanje na TV?
[ markonirs @ 26.12.2004. 09:50 ] @
Nije ti potreban nikakv drajver za prikljuciti graf-u na TV. Ako si fizicki sve lepo prikljucio potrebno je da odes na podesavanja graficke kartice i udjes u deo koji se odnosi na GF-4 (imas jezicak u kartici advanced) i tamo ukljucis opciju CLONE (u delu n-view). Nakon toga treba da dobijes sliku na TV-u. Naravno TV treba da bude prebacen na AV ukoliko ga spajas skartom ili cincem.
[ vls @ 26.12.2004. 11:35 ] @
Hvala.Resio sam problem.Pored clone moze i sa single opcijom.A jel' moze nekako da se zvuk prebaci na TV?
[ Zla-Tek @ 27.12.2004. 05:07 ] @
Naravno da možeš prebaciti i zvuk na TV-zapravo dovesti.Potreban ti je audio kabel sa mini jackom koji se u komp spoji na izlaz za zvučike, a u Tv na audio In.Ako nemaš audio In na Tv nego vjerovatno scart tada još moraš nabaviti konektor koji ubodeš u scart i na njega priključiš i audio i grafički izlaz iz compa.Još bi ti preporučio da si skineš sa neta jedan programčić TV-Tool (ne znam koja je zadnja verzija) ali radi sa svim n-Vidia grafičnim karticama i možeš sve lijepo podesiti!
Uživaj!
[ vls @ 27.12.2004. 09:48 ] @
Mislim da nemam audio in.U stvari imam prikljucak sa slusalicom na slici,ali to je verovatno samo za slusalice.Ja sam se prikljucio na TV preko onog tankog kabla(valjda je to cinc).Imam 2 ovakva prikljucka na TV-u.verovatno je jedan za AV,a drugi za SVHS.
Imam TVtool ali on mi ne pomaze mnogo jer s njim ne radi subtitle.
A izlaz za zvucnike je onaj gde sam prikljucio zvucnike.Jel' ima jos neki?Da ne vadim zvucnike.
A koji tacno kabal treba da kupim?Jel' se ovaj cinc ubacuje u scart kabal,pa se scart ubaci u TV.
[ lancia88 @ 27.12.2004. 10:12 ] @
Pozdrav,
greska, ta dva mala cinca su ustvari ulazi za video i audio. SVHS izgleda sasvim drugacije bez obzira sto je i on okrugao. Drugi slobodan ulaz pored tog u koji si stavio kablic sa graficke je zapravo ulaz za zvuk. Tebi treba:

1.- delioc jedan stereo (3,5mm) na dva stereo izlaza
2.- kablic koji ima sa jedne strane stereo bananicu 3,5mm a sa druge strane dva cinca

alternativa: ukoliko na zvucnicima imas (na onom koji ima u sebi pojacalo i potenciometre) i stereo izlaz za slusalice, dakle isti kao i na zvucnoj kartici, onda uzmes kablic pod brojem 2 i ubodes ga na zvucnike upravo u taj izlaz za slusalice a drugi kraj ide u TV. Druga alternativa je da samo premestis zvucnike zgodno da mozes gledati TV i slusati zvuk sa istih zvucnika.

instaliranje svega ovog: delioc pod 1 ubodes u izlaz na zvucnoj kartici i onda jedan njegov izlaz koristis za zvucnike a drugi za klablic pod 2. Taj kablic pod 2 montiras tako da 3,5mm jack ide na drugi izlaz na deliocu (ili izlaz za slusalice opisanom pod alternativa) a njegov drugi kraj tako da u slobodno mesto pored video ulaza na TV-u ubodes cinc koji je oznacen kao Left na kablicu pod 2 (u slucaju prenosa mono signala Left vuce zvuk).

pozdrav
[ vls @ 28.12.2004. 08:32 ] @
U pravu si.Uspeo sam da prikljucim pomocu prikljucka pod 2.Ali u njega nisam uspeo da uguram zvucnike,tj. uspeo sam, ali posto nije kompatibilan dobijam zvuk koji zuji.Znaci da moram da nabavim i ovaj pod 1.
Jel' bolja slika ako umesto cinceva koristim SCART?