[ Nikola Ilic @ 22.12.2004. 21:27 ] @
Sta je to proxy ? Gde da upisem adrese i broj porta?
[ Milos Stojanovic @ 22.12.2004. 21:38 ] @
Control Panel > Internet Options > Connestions >

Ako koristiš dialup (ili VPN) onda izabereš u listi konekciju kojom se povezuješ na net pa ideš na settings, čekiraš Use proxy server i ukucaš podatke

Ako koristiš kablovski net ili wireless net, onda ideš na LAN Settings na dnu strane pa tu ubaciš proxy.

Naravno, ovo je za Internet Explorer. Ako ti treba ubacivanje proxyja za neki drugi program, reci.


Inače proxy je, najprostijim rečima, posrednik u tvojoj komunikaciji sa internetom. Svi podaci koji ti stižu sa neta prvo prolaze kroz proxy. Neki proxy-ji su uz to i caching, što znači da neke podatke mogu direktno da ti isporuče bez dovlačenja sa neta, ako ih imaju u svom kešu, ubrzavajući tvoj surf.
[ DOGMA @ 22.12.2004. 22:18 ] @
A za Operu?
[ Milos Stojanovic @ 26.12.2004. 17:40 ] @
Zadnji put kad sam ja koristio Operu bilo je u File > Preferences , pa network pa Proxy Servers i onda u zavisnosti od proxy-ja koji koristiš čekiraš http, ftp i ostale servise i za njih upišeš proxy server i njegov port.
[ Corey @ 27.12.2004. 20:26 ] @
Ako nije problem mozes li malo opsirnije da objasnis.
[ safe__ @ 27.12.2004. 23:00 ] @
da ne otvaram novu temu, imam jedno pitanje, koristim mozillu i ubacio sam IP, port, evo daj dio:
198.246.229.6:8080 anonymous Barbados

i sad mi je veze s netom usporena, sta sad? Da nadem neko blize mjesto, mislim umjesto Barbadosa? Ovaj mi je bio medu prvima, pa sam ga zato i ubacio



Usput za mozillu ide ovako:

Edit > Preferences > Advanced > Proxies
[ Mister Big Time @ 02.01.2005. 03:16 ] @
Citat:
safe__:
i sad mi je veze s netom usporena, sta sad? Da nadem neko blize mjesto, mislim umjesto Barbadosa? Ovaj mi je bio medu prvima, pa sam ga zato i ubacio


Pa normalno da je usporena. Probaj i neki drugi, mada generalno uvek je proxy sporiji od "normalne" veze.