[ SpelingMistakes @ 22.12.2004. 22:46 ] @
Hocemo li se malo takmiciti?
Hajde da definisemo prvo pravila

Sta se gleda - tacnije ocenjuje i kako

1. Ideja
2. Model - Funkcionalnost
3. Model - Izgled
4. Model - optimizacija u svrhu jeftinije proizvodnje
5. Konacni izgled (vizuelizacija - maksimalno npr 2 slike)

Potencijalno treba uvesti jos jednu kategoriju - tipa pitanja i odgovori gde bi kao sesta stvar bio jos jedan broj poena koji bi takmicar osvajao odgovirima na konkretna pitanja - Tipa - ovaj tocak ne treba da bude tu - - odgovor - Ovaj tocak treba da bude bas tu zbog toga i toga - Ako nema tako sigurnog odgovora na neka "dizajnerska" pitanja, onda mozda taj "produkt" i nije tako dobar, pa ce shodno tim odgovrima. Jer ipak je ovo nesto sto je vezano za industrijski dizajn, gde zadnju rec daju "kupci" U ovom slucaju to bi bili korisnici (novi ili stari - svejedno) ovog foruma.

6. Pitanja i odgovori - ili mozda drugim recima konstruktivne kritike

Rad treba (a ne mora) da prati video tutorijal, ali mora da prati tekst - sa opisom svega relevatnog za odlucivanje - znaci kako se doslo na ideju (potencijalno) zasto bas tako a ne drugacije, po cemu je to bolje od svega sto do sada postoji - navesti prednosti (jer necemo mi ovde izmisliti toplu vodu - sve je vec na ovaj ili onaj nacin napravljeno - mozemo samo nesto "unaprediti na neki nacin")

Svaka stavka ce se ocenjivati od 1-5 bodova - pa neka kvalitetnije pobedi

Hmm da - pitanje je vremena koje ce biti dostupno "takmicarima" da zavrse posao - Treba li ga ogranicavati "rokovima" kao u stvarnosti i koliko ce se ceniti brzina (tipa jedan je zavrsio dva dana pre roka, a drugi iskoristio svo vreme koje mu je na raspolaganju) U stvarnosti postoje rokovi, ali i timovi - ovde je one-man-tim pa pokusavam da vidim kako ce to uticati na njega - odnosno na mene. Da li treba i to da se vrednuje - Znaci sedma stavka

7. Brzina razvoja ideje


Ima li neko neke "amandmane" ? Slobodno - Ne smatram da sam najpametniji - mozda sam nesto potpuno zaboravio - Podsetite me ili napisite vasu ideju kako bi to izgledalo. Sobodno dodajte ili recite nesto protiv predlozenog - ja pokusavam da sveobuhvatno sagledam razvoj necega - pa shodno tome i stavke za ocenu.


[ cs_coyote @ 22.12.2004. 23:04 ] @
Duel o kome (valjda) pricas trebalo je da se odrzi izmedju tebe i Angel-a. Ako me dobro secanje sluzi, ostavio sam vam poruke na priv da se dogovorite oko detalja i da me o svemu obavestite.

Sto se pak tice takmicenja generalno, za to je potrebno vise ucesnika od jednog, i stav je uredjivackog tima da za tako nesto forum jos nije zreo, cak da bi takav potez bio stetan.