[ Mix5 @ 23.12.2004. 02:57 ] @
Kako se ubacuju teksture u 3dstudiomax-u 7?
[ MOHOK7 @ 23.12.2004. 04:41 ] @
JEDNOSTAVNO

Aktiviras objekt, otvoris prozor sa materijalima i kliknes ikonu za dodeljivanje materijala aktiviranom objektu.

Ako zelis izmeniti teksturu (mapping) na materijalu onda je naj jednostavnije da uzmes gotov materijal i samo mu izmenis mapping onda ga sacuvas pod drugim imenom da ti ne prepise stari, onda ga dodijelis aktiviranom objektu.

Postovanje

MOHOK
[ Mix5 @ 23.12.2004. 14:51 ] @
Veruj mi da mi nije nista jasno, verovatno posto sam uzeo da radim u 3dmax-u juce.

Ovo "aktiviras objekat" mislis da ga selektujem, onda "otvoris prozor sa materijalima", to bi trebalo da bude ono Rendering=>Material Editor. E sad ako je to to gde je ta ikona za dodeljivanje materijala i kako to posle sve da sacuvam.

Jel mogu da uznem naprimer neku .bmp sliku i nju ubacim u neki objekat kao texturu posto sam se pre desetak dana malo zezao u nekom budjavom programu, mislim da se zove ac3d i u njemu lepo napravim objekat, selektujem ga odna lepo odem na load texture to object, nadjem neku .bmp sliku i to je to, a ovaj 3dmax je malo zajeban.

POZDRAV
[ abishai @ 23.12.2004. 23:50 ] @
Ima nesto mnogo bolje i jednostavnije za takve stvari i svaki program to sadrzi, a zove se "HELP"

Tamo ces naci sve u slikama lepo objasnjeno.
[ abishai @ 24.12.2004. 00:00 ] @
Citat:
Mix5: onda "otvoris prozor sa materijalima", to bi trebalo da bude ono Rendering=>Material Editor.

Da. Imas i ikonicu gore pored "render scene dialog" i takodje mozes da pritisne "M" i otvorice se. Mozes (iz njega) jednostavno prevuci materijal na objekat.
[ pailhead @ 24.12.2004. 00:02 ] @
kaze se RTFM :)

nije jednostavna prica, predlazem da predjes preko maxovih tutoriala

help pa "learning 3d studio max" i kreni redom
[ Mix5 @ 24.12.2004. 01:21 ] @
Citat:
abishai: Ima nesto mnogo bolje i jednostavnije za takve stvari i svaki program to sadrzi, a zove se "HELP" :)

Tamo ces naci sve u slikama lepo objasnjeno.


E pa vidis moj 3dmax nema help, mislim ima opciju help ali help ne postoji. Verovatno je ova moja verzija minimum. Ako imas 3dmax 7 pogledaj kolika ti je instalaciona verzija, moja je 91.9 MB. Ja cisto mislim da bi trebala da bude veca.

Citat:
abishai: Da. Imas i ikonicu gore pored "render scene dialog" i takodje mozes da pritisne "M" i otvorice se. Mozes (iz njega) jednostavno prevuci materijal na objekat.


Sta da prevucem kad imam samo neke krugove bezveze, a sve ostalo sto mogu da ubacim na mesto to kruga ne moze da se prevuce na objekat.

I kako da namestim da mi neki objekat bude providan npr. 20% ili 50%.
[ MOHOK7 @ 24.12.2004. 07:17 ] @
Ajde Momak onda lepo na

http://bockwurst.dl.am/

Pronadji 3D Studio
I budi strpljiv strpljiv strpljiv strpljiv strpljiv strpljiv kod spustanja.

Jos bolje kupi knjigu za 3d STUDIO Na primer "Werner Held" je solidan autor dzepno izdanje kosta 17 € ( 16,95€ ) Ukljucujuci porez. Knjiga sadrzi CD sa probnom verzijom programa od mesec dana.

Nakon dve tri godine intenzivnog rada i ucenja biti ces spreman da pocnes uciti i raditi na finesama programa.

Tek toliko da budes spreman na ono sto te ocekuje program je kompleksna stvarcica i nije "Kasljanje od macke"

Postovanje

MOHOK

[ Mix5 @ 25.12.2004. 17:11 ] @
Ajde neka neko stavi link ovde za VRay Adv 1.09.03n

Ili neka ga okaci ovde.