[ Zoran Rašković @ 08.05.2001. 17:50 ] @
imam predlog da napravimo jedan sajt community za sve php programere i one koji to hoce da budu iz yu

sta mislite o ovom predlogu ?
[ MoDcHe @ 08.05.2001. 19:27 ] @
Slazem se u potpunosti.
[ Gojko Vujovic @ 08.05.2001. 20:19 ] @
Vazi ali gledajte da vam ovo ( http://www.elitesecurity.org/forum.php?BoardID=12 ) bude forum jer ce biti uzasno ako se na jos jednu stranu razvucemo onda mogu da zatvorim ovaj PHP ovde sto bi bilo steta.
[ frenne @ 08.05.2001. 21:36 ] @
Citat:
Judge Dred je napisao:
imam predlog da napravimo jedan sajt community za sve php programere i one koji to hoce da budu iz yu

sta mislite o ovom predlogu ?

ajde i to da vidimo ..
imash li neki predlog kako bi to moglo da izgleda?

neki projekat ili tako nesto?
[ MoDcHe @ 08.05.2001. 21:56 ] @
Evo ja sam uradio primer sajta za php yu pogledajte:

http://www.sabac.org.yu/modche/phpyu/index.htm

Comments?
[ Zoran Rašković @ 08.05.2001. 22:03 ] @
modche lepo ovo izgleda ajde gledaj napravi ga josh malo
ja nemam sad vremena u skoli sam
idem sad kucci
idem danas za vegas na najvecci networking sajam NEtWorld

aj cujemo se !
[ frenne @ 09.05.2001. 00:23 ] @
lep rad.. ali ja ne bi bio ja da nemam neku zamerku..
stoga ...

otprilike trebaju 3 kolone ... srednja za news ..
phpnuke like site nam treba .. ako stvarno nesto ocemo da radimo ozbiljno ..
i naravno regovati domain phpyu.org

stoga cc u shake i regujmo domain ..
[ Smrtko @ 09.05.2001. 00:33 ] @
Trebaju se uraditi NEWS, MAIL LIST, ARTICLES skripte i administracija )
[ frenne @ 09.05.2001. 00:33 ] @
ali zaboravih da kazem ..
ukoliko stvarno ocemo nesto ozbiljno ... onda ozbiljno i treba da radimo .. ne bi da to postane 3p u koji je upala cela open source zajednica u YU ... raskoli .. niko nece da popursti, beskopromisna borba za svakog posetioca..

ukoliko zelimo neto da napravimo .. treba da imamo podrsku velikih ... a posto je ova ideja nastala na "ozloglasenom" elitesecurity .. stoga mislim da nam ideja nece proci .. i da cemo memberi tog community-a biti samo nas trojica ...
svi su upali u 3p lokalizacije,srbizacije itd itd .. a niko nista ne radi .. ukoliko skupimo dovoljan broj "pravih" programera .. koji stvarno zele takvu zajednicu mogli bi da razmisljamo o real community .. a dotle .. sta dotle da radimo ?
sta vi mislite o tome?
[ Smrtko @ 09.05.2001. 00:42 ] @
Ja sam voljan da pomognem
[ naum @ 09.05.2001. 10:26 ] @
Citat:
frenne je napisao:
svi su upali u 3p lokalizacije,srbizacije itd itd .. a niko nista ne radi .. ukoliko skupimo dovoljan broj "pravih" programera .. koji stvarno zele takvu zajednicu mogli bi da razmisljamo o real community .. a dotle .. sta dotle da radimo ?


ja bih hteo vrlo rado, samo nemam vremena toliko...
[ MoDcHe @ 09.05.2001. 12:29 ] @
frenne dodacemo u sredinu news a desno ne znam sta bi mogli da stavimo ?

[Ovu poruku je menjao MoDcHe dana 05-09-2001 u 11:31 AM GMT]
[ alex @ 09.05.2001. 12:53 ] @
Citat:
MoDcHe je napisao:
frenne dodacemo u sredinu news a desno ne znam sta bi mogli da stavimo ?


Mogli biste da stavite naslove sa PHPBuilder sajta ili sa nekog drugog, zatim razne box-ove sa dodatnim informacijama, korisnickim opcijama i slicno. Nije toliko tesko popuniti desnu stranu sajta...

Poz, alex.
[ MoDcHe @ 09.05.2001. 15:44 ] @
Citat:
alex je napisao:
Mogli biste da stavite naslove sa PHPBuilder sajta ili sa nekog drugog, zatim razne box-ove sa dodatnim informacijama, korisnickim opcijama i slicno. Nije toliko tesko popuniti desnu stranu sajta...

Poz, alex.


Ok videcemo sta moze da se uradi samo polako :)
[ Zoran Rašković @ 09.05.2001. 15:57 ] @
koja 3 membera ?

ps. pozdrav iz Las Vegasa! odo malo u kazino :)
[ Zoran Rašković @ 09.05.2001. 16:00 ] @
zaboravih.... nemojte nesto ilegalno da radite sa karticama
[ frenne @ 09.05.2001. 16:43 ] @
pa podrazumeva se da ce biti kao svaki drugi open source sajt :D

sta cemo na sajt to je najmanji problem..
jedini problem u ovom trenutku je aplikacija koja ce da vuce ceo sajt .. domain .. ljudi ...

stoga ko ima konkretan predlog oko gore navedenih problema neka ostavi pametan post :)

BTW ... da li bi sve ovo mogli sami .. ne zaboravite da smo mi ipak pocetnici?(govorim u svoje ime)
[ frenne @ 09.05.2001. 16:44 ] @
Citat:
frenne je napisao:
BTW ... da li bi sve ovo mogli sami .. ne zaboravite da smo mi ipak pocetnici?(govorim u svoje ime)

mnogo glupo . ali nema veze
[ Gojko Vujovic @ 09.05.2001. 17:24 ] @
A da vi prvo naucite PHP pa da onda pravite community?
[ leka @ 09.05.2001. 21:17 ] @
Citat:
Judge Dred je napisao:
imam predlog da napravimo jedan sajt community za sve php programere i one koji to hoce da budu iz yu

sta mislite o ovom predlogu ?


Taj sajt vec postoji http://www.php.co.yu cini mi se da je URL...

Pozdrav

Leka


[ nullb0x @ 09.05.2001. 23:23 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
A da vi prvo naucite PHP pa da onda pravite community?


Rečeno je sve :)
[ emperor @ 10.05.2001. 16:23 ] @
ah


pa evo i ja cu da pomognem ako neko nema nesto protiv


pozdrav svima
[ Gojko Vujovic @ 10.05.2001. 17:29 ] @
A ti nisi procitao sta sam ja rekao? ;)

U stvari slazete li se vi ostali uopste sa tim sto sam rekao, da prvo naucite php pa onda da pravite sajt .. ovako je besmisleno ?
[ frenne @ 10.05.2001. 18:03 ] @
ja se definitivno slazem :D

ali ideja nije moja...
[ Zoran Rašković @ 10.05.2001. 19:21 ] @
pa to nikad ne moze da se naichi do kraj choveche sta si se rashirio bre

sta ti mislis da i ovi veliki sajtovi kao phpbuilder ti ljudi kao znaju sve? oce ocee kako da ne znaju

[ Gojko Vujovic @ 10.05.2001. 19:27 ] @
Heh ne kazem da ja znam php ali znam da ga frenetic i modche jos manje od mene znaju.. A ko je rekao do kraja? Procitas knjigu dve dosta je uglavnom pa onda pravis sajt itd..

A phpbuilder veruj mi zna vise nego sto mozes da zamislis covek je genije i svaka mu cast na sajtu :)

NHF, ok?
[ Zoran Rašković @ 10.05.2001. 19:29 ] @
pa da ... zna covek znanje

inache ja knjigu za php nikad u ruke nisam uzeo niti video uZivo

sta vam je ljudi skidajte txt-ove i tutoriale sa neta bre
[ Zoran Rašković @ 10.05.2001. 20:12 ] @
gojko, zasto onda ovu temu ne uredjujes ti nego frenn ako on zna manje od tebe ?
[ Smrtko @ 10.05.2001. 21:06 ] @
Pa ja bih mogao da ga uredjujem, [shalu na stranu]

Treba da se uradi:
News, znaci glavna strana sa novostima iz PHP-a, bio bi jedan glavni admin, i nekoliko moderatora, koji bi mogli da uredjuju sajt, znaci da se uradi administracija sa loginom

Articles, isti shit, samo tu da budu tutoriali moderatora/administratora/korisnika...

Mail Lista, zna li ko shta je ovo

Tutorijali, znaci gotovi tutorijali.... tako sam ja mislio. A?
[ Gojko Vujovic @ 10.05.2001. 21:57 ] @
Pa ne mogu ja da budem moderator svih foruma ovde.. dovoljno je sto sam odrzavam ceo sajt i kontrolisem sve forume i brisem nepotrebne poruke. A frenetic se javio da moderise ovo sa naznakom da ako se pojavi neko bolji, da ga slobodno zamenim posto on sa php-om tek pocinje. I to ti frenetic moze potvrditi.. Ako ima boljih javite se duznosti moderatora su jasne nadam se (kontrola poruka + 1txt mesecno i to je sve).

A daleko je od toga da ja 'znam' php ima tu jos puno da se uci a web programiranje me sad malo manje interesuje bacam akcenat na druge stvari.. to je drugi razlog zbog koga ne moderisem sam ovaj forum.
[ Zoran Rašković @ 10.05.2001. 22:15 ] @
onda me ubaci za moderatora ovog foruma
[ Zoran Rašković @ 14.09.2001. 16:25 ] @
sta je bilo sa ovim ?
[ Gojko Vujovic @ 15.09.2001. 13:00 ] @
Pa stavio sam te za moderatora, sta nije u redu?
[ Zoran Rašković @ 15.09.2001. 18:55 ] @
pa ne to, nego sta bi sa yu-php community sajtom ?Modche ? anybody ?
[ Divine @ 16.09.2001. 00:48 ] @
Ne mozemo ovako preko threadova.. zakazi irc chat sesiju.. ko sav normalan svijet :~)
[ Zoran Rašković @ 16.09.2001. 04:19 ] @
ma mozemo ovako
[ Egoist @ 23.09.2001. 06:04 ] @
Bi li sto od ovoga?
[ Zoran Rašković @ 23.09.2001. 08:23 ] @
pa ne znam sta je sa ljudima sto se ne javljaju bre
[ MoDcHe @ 23.09.2001. 09:40 ] @
Citat:
Judge Dred je napisao:
pa ne to, nego sta bi sa yu-php community sajtom ?Modche ? anybody ?


Josh uvek je na hdd-u
[ Zoran Rašković @ 24.09.2001. 08:05 ] @
hajde mi kazi adresu gde se nalazi beshe ono...... mada treba da se dogovorimo oko samog dizajna, koja ce shema da bude, tj. theme....
aj javi se
[ MoDcHe @ 24.09.2001. 10:06 ] @
Citat:
Judge Dred je napisao:
hajde mi kazi adresu gde se nalazi beshe ono...... mada treba da se dogovorimo oko samog dizajna, koja ce shema da bude, tj. theme....
aj javi se


Pa nije nigde okacen mada trebalo bi uraditi novi zato sto je ovaj bio za 1024x768 tako da ...
[ frenne @ 24.09.2001. 13:49 ] @
mora da se optimizuje za 640x480
[ fimalbonegaculo @ 12.06.2002. 14:39 ] @
nije da sam neki strasno jak php programer, ali jesam voljan pomoci, tek sam sad vidio ovu temu, pa samo da se javim i dam glas... jedino ako me ne prihvatate jer sam u republici srpskoj
[ Zoran Rašković @ 12.06.2002. 20:48 ] @
Pa nema veze gde si i ja sam u YU i u USA... Nije bitno gde si. Bitno je da ljudi hoce da rade i da su motivisani da za to. Takodje biti strpljiv i izdrzljviost su veoma bitni.

Pre je bilo price da se prevede php manual na srpski pa nista nije bilo od toga. Onda je bila prica za ovaj yu-php-community, pa ni od toga nije bilo nista koliko vidim.
[ dr ZiDoo @ 13.06.2002. 09:16 ] @
Citat:
Judge Dred:
Pa nema veze gde si i ja sam u YU i u USA... Nije bitno gde si. Bitno je da ljudi hoce da rade i da su motivisani da za to. Takodje biti strpljiv i izdrzljviost su veoma bitni.

Pre je bilo price da se prevede php manual na srpski pa nista nije bilo od toga. Onda je bila prica za ovaj yu-php-community, pa ni od toga nije bilo nista koliko vidim.


Tu si nažalost u pravu. Ja sam u za da se pokrene php-community samo ako još neko koće, mislim bezzeze da sad ja sam nešto ofiram. Ja imam vremena na pretek pa ako hoćeš mogu napraviti nešto. Takođe nemam ništa protiv da to ne bude samo php community nego da uradimo isto za ASP i CFM. Pridobićeš više ljudi a i sve više ljudi na ovim prostorima koristi ASP (i ja ucim )
[ Jbyn4e @ 13.06.2002. 16:24 ] @
Citat:
Judge Dred:
Pre je bilo price da se prevede php manual na srpski pa nista nije bilo od toga. Onda

Greska, pocelo se (tj. ja sam poceo, ali drugi koji su trebali da rade nisu nista uradili...). Ono sto sam preveo (jako mali deo toga, i ja sam odustao kad sam video da samo ja radim, a sam nikad ne bih zavrsio) se (jos uvek) nalazi na:
http://php-dev.knjizara.com/srpski/
(cisto ako nekog interesuje...)
[ Goran Rakić @ 13.06.2002. 17:16 ] @
Dakle, da rezimiramo ove predloge:

- potrebno je obezbediti hosting i domain za community (ja nudim php.devbase.net bez naknade, radi se o Verat-ovom hostingu)

- potrebno je osmisliti koncepciju sajta

- potrebno je pronaci ljude koji ce da odrzavaju sajt

- potrebno je osmisliti projekte koji bi se realizovali
[ Zoran Rašković @ 13.06.2002. 19:27 ] @
Mislim da za ovakav jedan sajt kakav bi bio yu-php-community da nam je potreban ozbiljan domen. Znaci .com .net ili .org
[ dr ZiDoo @ 13.06.2002. 19:56 ] @
Mislim da sam ja dovoljno sposopan za neki dobar dizajn za sajt, takodje mogu da pretstavim svoj koncept... mislim da bi bilo bolje da zakazemo sastanak na IRCU ili da se cujemo mailom..
[ Zoran Rašković @ 13.06.2002. 20:18 ] @
Mislim da bi najbolje bilo da ovde svako napise sta bi mogao da uradi.

Pa cemo posle videti sta cemo i kako cemo.

Vazno je nigde ne zuriti i biti strpljiv.