[ djnick @ 24.12.2004. 11:12 ] @
cao!

imam 2 pitanja za 2 java skriptice u html dokumentu:

1. - javascript:window.close()
ovo je komandna linija za koju ja znam ali koju kada postavim na html stranicu i vezem dugme da se prozor zatvara ovom komandom - InternetExplorer me uvek pita - da li zelim da zatvorim tu stranicu?
da li postoji neka druga komanda [i koja?] kojom bi se omogucilo zatvaranje IExlporer stranice BEZ pitanja REQUESTERA?

2. - da li neko zna koja je komanda ili komandna linija kojom bi se otvorila 800x600 slika u NOVOM IExplorer PROZORU velicine 800x600 pixela BEZ IExplorer navigacije i skrolbarova?
[ bzero @ 24.12.2004. 11:35 ] @
1. Ne postoji. Sa window.close() mozes bez ogranicenja da zatvaras samo prozore koje si ti otvorio.

2.
Code:

window.open("strana.html", "ime_prozora", "menubar=0, toolbar=0, location=0, status=0, scrollbars=0, width=800, height=600, resizable=1, left=0, top=0");
[ noviKorisnik @ 24.12.2004. 12:10 ] @
1. postoji varka za IE. Prozori koji se otvore skriptom imaju svojstvo window.opener koje pokazuje na prozor iz kog su kreirani. "obični" prozori nemaju to svojstvo, tako da na osnovu toga IE odlučuje hoće li da dozvoli automatsko zatvaranje prozora. Varka:

javascript: if (!window.opener) window.opener = 'uh'; window.close ();

Napomena: ovo je varka za IE.
[ djnick @ 27.12.2004. 12:49 ] @
sjajno! mnogo hvala na odgovorima! veceras cu da probam i vidim kako radi!!!
:)