[ ouros @ 19.04.2002. 22:19 ] @

Radim u Borland C++ Builder-u 6.0 i imam problem pri konektovanju sa MySQL-om. Jel moze neko da mi kaze kako i ako nije problem da mi da primer od par linija koda kako se konektuje sa database-om ...
Ja znam SQL komande, samo mi treba primer za ovo jer nikada nisam radio u Builder-u.

Ajde Leko pomagaj :)

Hvala

Uros
[ leka @ 20.04.2002. 00:23 ] @
Urose,
za konektovanje na MySQL iz BCB-a imas nekoliko dobrih resenja. Prvo i mozda najbolje je da koristis dbExpress drajver koji mozes da skines besplatno sa http://sourceforge.net/projects/freeclx/ . Druga takodje dobra solucija (automatska poprilicno - par klikova) je da koristis ODBC , imas kavalitetan ODBC drajver za MySQL na www.mysql.com i onda kada lepo podesis DSN mozes ODMAH da ides na bazu! Trece resenje je MySQL++ API koji pise Sinisa koji je umetnicko delo... Ne zato sto je to napisao nas covek, nego je zaista jedno malo umetnicko delo! Cetvrta solucija je da koristis MySQL C API koji dolazi uz SAM MySQL. Uz njega dolazi i dva lepa primera koji ti sve lepo objasnjavaju!

Ako hoces kod, moraces da sacekas sutrasnji dan, jer sada idem da spavam! :)))

[ ouros @ 20.04.2002. 00:47 ] @

Pa ja bih i morao da radim sa C API-jem, tako mi gazda zahteva. E sad ne znam da li je to najpametnije resenje ili ne ?

Ok ajde naspavaj se pa ako ti nije problem reci mi da li :
- moram da koristim driver za MySQL ODBC da mi moglo da radi u bilo kom slucaju
- da li mi predlazes da korisim API resenje ili neko drugo ?

Hvala
Uros
[ Ivan Tanasic @ 20.04.2002. 00:49 ] @
Mozda je najbolje da za to koristis MYSQL++. Idi na mysql.com i skini dokumentaciju za mysql++ imas odlicnih konzolnih primera od jedno 30-linija oa nadalje, lepo izkomentarisani i objasnjeni. Sto bi se reklo, sigurno dobro citanje ;))
[ leka @ 20.04.2002. 00:53 ] @
I uz MySQL C API i uz MySQL C++ API ima dosta primera! Gotovoih, samo da se iskompajliraju! (Ko zna da iskompajlira) ...
[ Ivan Tanasic @ 20.04.2002. 11:31 ] @
Samo da napomenem da juce kad sam postovo ono uros me je malo prestigo ;)) i predlozio sam c++ api jer tad jos nije spomenuo c api za koji ne znam kolko ima dekumentacije i primera al trebalo bi da ne zaostaje za bratom sa dva ++ ;))

U svakom slucaju odbc ti nije neophodan (!!!) ali mozes da ga koristis. Jos jednom ti savetujem da pod hitno procitas neki mali primer, bice ti mnooooogo jasnije kako sve radi!
[ leka @ 20.04.2002. 16:36 ] @
Khm, C++ API nije brat C API-ju, vec njegovo DETE!
[ ouros @ 20.04.2002. 20:09 ] @
Izvinjavam se moja greska. Treba da radim sa C++ API-jem.
Nasao sam na netu neka objasnjenja, nadam se da cu uspeti.

Poz
Uros