[ Nabukodonosor @ 25.12.2004. 15:56 ] @
[Dodato od strane moredatora]
OK, evo pravila za ovu temu.
1. Opis (ukratko) ekstenzije i link ka strani za download (ne ka .xpi fajlu direktno) obavezni, sceenshot po volji
2. Bez rasprave o pomenutim ekstenzijama. Ovde su samo preporuke.
3. Bez ponavljanja ekstenzija (kao i bez poruka tipa "i ja koristim tu ekstenziju mnogo je dobra" i sl).
4. Ako navodite vise ekstenzija navedite ih u jednom (ili bar minimalnom broju) postu radi kompaktnosti i preglednosti teme.

Ostale poruke ce biti obrisane.

Za diskusiju i potraznju ekstenzija imate drugu topovanu temu - http://www.elitesecurity.org/tema/150304

Tim moderadora zadrzava pravo da promeni ova pravila a promene mogu vaziti i retroaktivno.
[Dodato od strane moredatora [kraj]]

Imam jedan, mozda zanimljiv predlog. Ajde neka ovde, svako kome se svidela neka eksenzija, opise malo istu i stavi direktan link do strane za download. Ali samo ako je licno probao. Pa bi ova tema mozda mogla da ode u TOP i tu svakome koristi. Kako hocete. Evo ja prvi.

ForecastFox, velicina 456KB

Prikazuje u status baru, toolbaru i gde vi to podesite trenutnu, nocnu, sutrasnju itd. temperaturu. Postoji mogucnost da se izabere bilo koji grad. Kada se predje preko slicice, pojavi se tooltip koji detaljnije opisuje prognozu (kao na slici).




---------------------------------------------------------------------------------

Jos jedna odlicna ekstenzija.
Mozilla Archive Format 0.4.3, velicina 254KB

Pomocu nje mozete da sacuvate neku HTML stranu u arhivu. Znaci nema vise dodatnih foldera koji idu zajedno sa nekom HTML stranom. A sto je jos bolje, mozete da sacuvate nekoliko tabova u jednu arhivu. Veoma korisna ekstenzija.



---------------------------------------------------------------------------------

Local Install, velicina 5KB

Dodaje dugme Install u Extensions prozor tako da mozete da instalirate ekstenzije sa hard diska. Pretpostavljam da na ovaj nacin mogu da se instaliraju vrlo lako i neke stare ekstenzije, sa malo editovanja istih.



---------------------------------------------------------------------------------

GMail Notifier, velicina 20KB

Za one koji imaju e-mail nalog na GMail-u. Stavlja sebe u status bar i obavestava vas kada vam stigne novi mail. Jednim klikom idete u svoj Inbox i citate mail.

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 29.12.2004. u 16:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 17.12.2005. u 08:33 GMT+1]
[ Corey @ 25.12.2004. 22:34 ] @
Dobra ideja.Samo kada budu postovali exstenzije ti ih stavljaj u svoju prvu poruku jer ce verovatno da ima tema vise od jedne strane.
[ Safet Beriša @ 25.12.2004. 22:51 ] @
FoxyTunes, veličina 162 KB

Postavi se bilo gde na status baru/toolbaru i koristi se za upravljanje eksternom aplikacijom za slušanje muzike (podržava 25 plejera, a moguće je definisati parametre i za nepodržane plejere). Broj prikazanih kontrola se lako može širiti i sužavati tako da može zauzimati od par dugmića do pola toolbara. Za mene prilično zgodna ekstenzija pošto mogu minimizovati WinAmp u taskbar i menjati pesme direktno iz browsera.

[img][att_url][/img]
[ henrik @ 26.12.2004. 11:55 ] @
Inače, da dam i doprinost temi: nisam preterano čeprkao po ekstenzijama, ali intenzivno koristim DownloadWith (za ver 0.9, mislim da je sada FlashGot) da mi FlashGetom skida sve što mi treba po defaultu. Naravno, može i bilo kojim download managerom, ali mislim da se o tome već pričalo.

Naravno i GoogleBar. Nadam se da ću ovih dana imati neko besposleno veče, pa uz 0.7 viskija da instaliram sve žive i skršim mašinu (nisam dugo).

[Shadowed: obrisan offtopic deo]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 26.12.2004. u 14:52 GMT+1]
[ Walker @ 26.12.2004. 14:24 ] @
Reloaduje stranu u odredjenom vremenskom intervalu. Aktivira se desnim klikom misa
Extenzija link



[Shadowed: Link promenjen. Sada vodi do strane sa opisom ekstenzije umesto direktno do ekstenzije.]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 31.12.2004. u 00:05 GMT+1]
[ Walker @ 26.12.2004. 14:46 ] @
Dodaje BBCode/HTML/XHTML kod u poruke
Extenzija BBCode 0.3.7



[Shadowed: Link promenjen. Sada vodi do strane sa opisom ekstenzije umesto direktno do ekstenzije.]

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 28.12.2004. u 16:17 GMT+1]
[ NLO @ 26.12.2004. 14:52 ] @
evo ovako:


i naravno phoenity tema..
[ Safet Beriša @ 26.12.2004. 16:22 ] @
All-in-One Gestures, veličina 57 KB

Otkako sam se na Operi navukao na mouse gestures, ne mogu da zamislim browsovanje bez njih, a ovo je Firefox ekstenzija za to koja meni najviše leži, lako ju je podesiti i ima sve opcije koje su meni potrebne (ne sećam se šta ali neke stvari koje su mi trebale nisam mogao naći u Mouse Gestures ekstenziji).

[img][att_url][/img]
[ cicika @ 26.12.2004. 18:00 ] @
Auto Copy - selektovan tekst direktno ide u Clipboard.

I jedna čisto forumaška ekstenzija Paste Quote

edit: linkovi vode do stranica sa opisom ekstenzija

[Ovu poruku je menjao cicika dana 31.12.2004. u 00:19 GMT+1]
[ Walker @ 26.12.2004. 19:44 ] @
Ova Paste Quote extenzija je vec podrzana sa ostalim forumaskim tagovima u extenziji BBcode

Dok extenzija Plain Text Links 0.2 linkove koji su plain text u nekom tagu, desnim klikom otvara kao URL
[ Walker @ 26.12.2004. 20:02 ] @
Extenzija Paste and Go 0.4.1 omogucava da uradite paste URL-a iz clipboard-a i direktno otvorite stranu kao u Operi
[ Br@nkoR @ 27.12.2004. 12:06 ] @
Web Developer
[ Not now, John! @ 27.12.2004. 13:21 ] @
User Agent Switcher mijenja identifikaciju Firefox-a i predstavlja ga kao IE, Opera ili bilo šta drugo.
Korisno za stranice koje odbijaju da rade sa nekim drugim pretraživačima osim IE.
[ Shadowed @ 28.12.2004. 15:43 ] @
OK, evo pravila za ovu temu.
1. Opis (ukratko) ekstenzije i link ka strani za download (ne ka .xpi fajlu direktno) obavezni, sceenshot po volji
2. Bez rasprave o pomenutim ekstenzijama. Ovde su samo preporuke.
3. Bez ponavljanja ekstenzija (kao i bez poruka tipa "i ja koristim tu ekstenziju mnogo je dobra" i sl).
4. Ako navodite vise ekstenzija navedite ih u jednom (ili bar minimalnom broju) postu radi kompaktnosti i preglednosti teme.

Ostale poruke ce biti obrisane.

Tim moderadora zadrzava pravo da promeni ova pravila a promene mogu vaziti i retroaktivno.
[ hiberfil @ 28.12.2004. 15:50 ] @
Nuke Anything - 4 kb
https://addons.update.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=79

Omogucava da sa stranice preko context menija privremeno uklonite bilo shta shto vam mozhda smeta, slike, banere, delove texta... reloadovanjem stranice sadrzhaj stranice vraca se u normalu.

Adblock - 70 kb
https://addons.update.mozilla....n=1.0&os=Windows&id=10

Radi otprilike isto shto i nuke anything, osim shto se efekti ne ponishtavaju reloadovanjem stranice, vec preko tools - adblock menija - vrlo korisno za trajno uklanjanje iritirajucih banera na stranicama koje chesto posecujete.
[ Walker @ 31.12.2004. 19:50 ] @
eWebMail Color and Graphics sluzi da omoguci prikazivanje (boje, grafika.....) Yahoo! Mail, Hotmail,MyWay kao u IE
[ Nabukodonosor @ 04.01.2005. 22:39 ] @
Extended Statusbar 1.2, velicina 5KB

Dodaje informacije o brzini, procetnu ucitavanja strane i o broju slika koje se ucitavaju, odnosno koje su ucitane u statusnu liniju. Kao sto je to npr. kod Opere ili IE-a. Veoma korisna ekstenzija.

[ boccio @ 13.01.2005. 00:39 ] @
Sage - 100Kb
http://sage.mozdev.org/installation.html

lightweight RSS and Atom feed aggregator extension

[ Nabukodonosor @ 17.01.2005. 16:17 ] @
ChatZilla, velicina 225KB
Odlican IRC klijent.




*************************************************************

BugMeNot, velicna 24KB
Automatizovano popunjavanje formi.

*************************************************************

Bookmark Backup, 8KB

Svaki pu kada zatvorite FF, Bookmarks strana se sacuva tamo gde ste odredili i ako dodje do neke katastrofe gde ste izgubili sve bookmarks strane, nema razloga za brigu jer je sve bekapovano. Veoma korisna ekstenzija.
Ne znam odakle sam je skinuo, ali sam je okacio dole.
[ Shadowed @ 17.01.2005. 19:01 ] @
SwitchProxy Tool. Omogucava brzo menjanje proxy-a iz liste i zadavanje listi proxy-a za automatko menjanje u zadatom intervalu. Link
[ Marenović Slaviša @ 17.01.2005. 22:44 ] @
Za sve korisnike koji su presli na FF 1.0 a ekstenzija Download with im je prirasla srcu, evo u atachmentu...

Pokrenite i idite na open with FF

Skinite i instalirajte, provereno radi sa verzijom 1.0
[ #Ninja# @ 23.01.2005. 02:42 ] @
Nariktajte u detalje ponašanje tabova. Mogućnost da se google pretraga otvara u pozadini.

U attachmentu.
[ crews_adder @ 10.02.2005. 14:24 ] @
Za one koji imaju USB key-drive, posebna verzija FireFox-a (a takodje i Thunderbird-a i Sunbird-a) koju je moguce spakovati na USB Key i poneti sa sobom:

http://portablefirefox.mozdev.org/ ,

odnosno:

http://johnhaller.com/jh/mozilla/portable_firefox/
[ priest77 @ 15.02.2005. 19:18 ] @
wmlbrowser
Omogucuje otvaranje wml stranica i tako FF mozete koristiti i kao WAP browser

http://wmlbrowser.mozdev.org/installation/wmlbrowser.html

[ priest77 @ 21.02.2005. 20:57 ] @
Jos dve zgodne extenzije:

"Allow Right-Click" -Dopusta desni click na sajtovima na kome je to zabranjeno (ne radi 100% na svim sajtovima ali na dosta njih odradjuje posao, procitajte i sta treba da se podesi u firefoxu)
http://roachfiend.com/archives/2005/02/08/allow-right-click/

"Always Remember Password" -Dopusta da se sacuva password i na sajtovima gde to ne moze, kao na: Yahoo Mail, Hotmail... i drugim.
http://roachfiend.com/archives...2/07/always-remember-password/
[ Mihail Miklaševskij @ 02.03.2005. 16:51 ] @
Ja koristim ScrapBook, veoma dobra ekstenzija.

This extension helps you to save Web pages and easily mannage collections.

I naravno moram da napomenem i neke extenzije za thunderbird:
Enigmail za Open PGP i Mozilla Calendar koji moze biti i za firefox

p.s.
ne znam zasto ali kada pisem uvek napisem Mozzila umesto Mozilla, svasta
[ Walker @ 03.03.2005. 00:46 ] @
Obratite paznju da li je cekirano da prazni temp pri izlasku iz Firefoxa, ako jeste otkacite.Obrisace ceo folder (ucite na tudjim greskama )
[ priest77 @ 13.03.2005. 16:38 ] @
Ako ste slucajno zatvorili tab onda sa extenzijom "undoclosetab" mozete ga lako vratiti:
http://mozilla.dorando.at/
Onda samo desni click i "Undo Close Tab"
:

[ prsic @ 14.03.2005. 20:00 ] @
FlashGot omogucava download uz pomoc drugih download managers.
Zauzima 140 KB

https://addons.update.mozilla....=1.0&os=Windows&id=220
[ Nabukodonosor @ 17.03.2005. 23:14 ] @
Veoooma cool ekstenzija! Google Images Re-Linker 0.1.2

Otvara direktno full-size slike kod pregleda slika na Googlu. Veoooma korisna stvar.
[ Nabukodonosor @ 17.03.2005. 23:30 ] @
Mass Installer, velicina 10kB

Odlicna ekstenzija pomocu koje odjednom instalirate vase omiljene ekstenzije. Skupite sve URL-ove u jedan TXT fajl, sacuvate ga negde (online, ili bilo gde odakle FF moze da ga procita) i iz njega ona procita sve adrese i instalira ekstenzije.
[ techtris @ 27.03.2005. 20:22 ] @
Tab Mix

Trenutna verzija 0.1.3
Možda i najbolja ekstenzija za kontrolu ponašanja tabova.

dve anti-spam ekstenzije

Get jetable mail

aktuelna verzija 0.4.2

Odlično rešenje za spam. Ova ekstenzija generiše @jetablemail aliase za validne e-mail adrese, što znači da ne morate da ostavljate pravi mail na sajtovima koji to zahtevaju. Možete izabrati period validnosti generisane adrese od 24 sata do 8 dana.


Gish It!

aktuelna verzija 0.1

Radi isto što i jetablemail, razlika je u tome što se za korišćenje ove ekstenzije morate registrovati na http://www.gishpuppy.com/. Ova adresa (alias) validna je sve dok VI to želite.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 28.03.2005. u 01:55 GMT+1]
[ MARKO MAXIMUS @ 29.03.2005. 00:03 ] @
Uf jb** vecinu korisnih koje ja koristim ste spomenuli ali btw ja ih imam oko 70 install od cega samo tri privremeno disabled dok ne zatreba
I firefox je isto brz kao i prazan ( dobro skoro isto)
Zaboravili ste jednu od najboljih a to je session saver inace extenzija koja snima sve otvorene tabove i prozore i ukoliko zelite ponovo ih na svakom startovanju browsera otvara
Btw da ne bi bilo smarajuce moze se iskljuciti ponovno otvaranje pri svakom startu firefox-a ali recimo veoma koristan deo je pamcenje posle crash da li samo fox-a ili celog sistem (nestanak struje slucajni restart ext)

LINK ili strana

Takodje tu su i
Auto form- za popunjavanje svojih informacija(tacnih za razliku od bug me )
BlogThis - odlicna mala extenzija koja omogucava da u svoj blog postavite direktan link na neku stranu ili link samo jednim desnim klikom misa
ConQuery- dobar dodatak za one koji cesto konsultuju on -line pretrazivace i recnike (google wikipedia dictionarys ext) daje mogucnost da direktno desnim klikom oznacenu rec posaljete na zeljeni pretrazivac bez potrebe za setnjom do gornjeg desnog ugla
Marijuana cookies - objasnjenje na strani proizvodjaca pa pogledajte i uzivajte )
http://www50.brinkster.com/firefoxxx/
Edit CSS - za sve koji hoce direktno iz browsera da citaju style sheet i mozda potave svoj
Link preview - omogucav pogled na drugu stranu) (pogled na to sta je iz linka)
google preview - isto to samo za google search -ne preporucujem ga bas jer moze da uspori ucitavanje strane ako imate dial ako ne no problemo uglavnom moze u svakom trenutku klikom na status baru da se disable ili enable
Live bookmark- svi znate za rss u firefoxu pa samo dodatak koji stavlja oznaku u status bar kad strana ima mogucnost rss atom ili xml
Flashblock- obavezna stvar ako imate dial-up zamenjuje sve dosadne banere u flashu i ostale flash zezancije sa dugmetom na koje mozete ali ne morate kliknuti (verujte ovo tri put ubrzava surfing tj ne usporava)
Infolister - lepa stvarcica koja daje pregled instaliranih extenzija i tema u txt ,html i xml filu i mogucnost snimanja na disk i upload-a tako da mogu i da vam posaljem moj spisak
mozcc - (za one koji znaju sta su creative coomons ) prikazuje rejting tj oznake creative coomons za svaki site kroz koji prodjete
Uf ima jos dobrih ali i ja ga pretera smara ovo tipkanje a i moderator ce da mi kuka ( da se zali na duzinu poruke) uostalom imate lepo razvrstane na mozilla sajtu extenzije pa potrazite i probajte
Btw da ne bi stavljao linkove za sve ove mozete ih naci prostom pretragom na mozilla sajtu a svi znate kako se to radi! ili mozda ne? xixi poz

MOD BytEfLUSh: Ispravljeni tagovi
[ ipacid @ 06.04.2005. 18:36 ] @
QuickNote 0.6

Koliko cesto dok surfujete imate potrebu da zapisete nesto? Onda obicno posezete za notepadom, ili jurite blokce i olovku? Ova ekstenzija ce vas resiti tih muka, lako joj pristupate precicom na tastuaturi ili opcijom na desnom kliku (desni klik nece raditi ako imate ukljucen auto-copy ekstenziju). Sve u svemu, smatram ovu alatku za veoma korisnu i zato vam je i preporucujem. naci cete je ovde https://addons.update.mozilla....laneous&numpg=10&id=46

[Shadowed: Ovde samo ekstenzije. Za pitanja postavi novu temu (ako vec ne postoji)]
[ MARKO MAXIMUS @ 12.04.2005. 20:25 ] @
E posto sam dobio par pitanja na pp za ovu ekstenziju i to kako stedi net saobracaj hteo bih da ukratko objasnim (onima koji neznaju) mada verujem da vecina vas vec zna jer koristi mozda jos odavno neki flash blocker

Radi se o ekstenziji koja na polje gde treba da bude flash ekstenzija (flash animacija ) stavlja blanko polje sa jednim dugmetom koje ima oznaku slova F i koje se menja kada mis hoveruje preko njega

Zapravo stvar je u tome tj usteda da se flash ni ne pokrece uopste kad dodjes na stranu koja sadrzi flash (osim ako nije cela strana animacija onda ti se pojavljuje belo polje i samo jedno dugme koje pritisnes da ti se ucita animacija)
Tako da mozes da prodjes kroz gomilu sajtova a da ti se ne pokrene nijedan baner ili dodatna animacijica u flashu

Te tako stedis bajtove jer ti se ne ucitava uopste flash animacija a i vreme stedis
ukratko to je to evo ti i par screen slicica da vidis o cemu se radi

a kad je sve to ukljuceno odnosno kada je dopusten flash strana izgleda ovako


E ali sada samo treba da pazite i da imate osecaj za to kada je ispod dugmeta menu recimo kao na Steinberg sajtu bas sam zato i odabrao njega kao primer poz

eto recimo ovde je pokazano da su zapravo dve animacije bile menu pa obratite paznju na to
Toliko od mene

[ MARKO MAXIMUS @ 12.04.2005. 20:40 ] @
A evo ovako izglefda strana sa ukljucenim flash blockom



Fighting For Fun xexexe

triple F

Poz crackerima ako ima i takvih medju vama

Link
[ techtris @ 14.04.2005. 22:53 ] @
Save Image In Folder

download

Ova veoma korisna ekstenzija omogućava vam da izbegnete otvaranje dijaloga Save Image za svaku sliku koju želite da sačuvate sa weba. U opcijama možete definisati nekoliko foldera (za svaki možete definisati opis) gde će se čuvati slike, a zatim ih uz pomoć right-click menija automatski prosleđujete u odabrani folder. Imenima fajlova možete dodati prefixe poput datuma i sl.




Save Links In Folder

download

Od istog autora, slična mu je i namena. Služi za razvrstavanje fajlova koji se downloaduju.





[ mileusna @ 20.04.2005. 20:21 ] @
Groowe Search Toolbar for Firefox

Uključuje u sebe podršku za većinu vodećih pretraživača. Toolbar se rekonfiguriše u skladu sa tim koji pretraživač odaberete i nudi sve opcije koje izabrani pretraživač nudi (web search, vesti, images i sl).

Homepage: Groowe Firefox Toolbar
Mozilla Update: https://addons.update.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=534
[ Br@nkoR @ 01.05.2005. 19:30 ] @
Aardvark
The Aardvark Firefox extension is a tool for web developers/designers as well as casual users.

web site: http://www.karmatics.com/aardvark/
download: http://www.karmatics.com/aardvark/aardvark.xpi
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.05.2005. 09:07 ] @
Ako se ne varam, za to ti ne treba ext. Booknarkuj stranice u jedan bookmark folder, a posle odaberes da se otvore sve strane iz tog foldera. Ako toga nema u FF, onda ja govorim o Operi :)
[ boccio @ 06.06.2005. 23:56 ] @
MeasureIt
Draw out a ruler to get the pixel width and height of any elements on a webpage. A useful ruler for analyzing website layouts.
Requires: Firefox: 0.9.x - 1.0+

Mozilla Update | .xpi
[ vladimirsm @ 13.06.2005. 11:01 ] @
ieview

https://addons.mozilla.org/ext...?id=35&application=firefox

Adds "View page in Internet Explorer" links to the content and link context menu. Handy for previewing pages in IE, loading up IE-only pages when you run across them in Mozilla, etc.

Allow "Cancel" before adding an item to the always-in-IE list. Now works with local (file://) links.

Requires: Firefox: 0.8 - 1.0+ Firefox
[ boki @ 12.07.2005. 02:27 ] @
Google je napokon izbacio extenzije za FF !

http://toolbar.google.com/firefox/extensions/index.html


Za sad tu su
Google Toolbar - Kao onaj ze IE samo sto je za FF :)
Google Send to Phone - ne radi kod nas (samo USA)
Google Suggest - Jako mocno: Dok kucate u search prozorcetu izlazi vam dropdown lista sa google suggest-a
[ custominstall @ 25.07.2005. 12:21 ] @
Da li vam se dešava da Firefox pukne kad naiđe na nezgodan applet, rich media sa kojim ne može da se izbori ili se jednostavno zamrzne pa morate da ga 'ubijete'? U tim slučajevima, prilikom sledećeg starta FF briše ceo svoj cache zbog rizika od oštećenja (cachea). Svejedno da li hoćete da pregledate strane offline, imate malu brzinu ili vas to samo nervira, postoji rešenje.

Ektenzija se zove CacheFixer. Uz pomoć nje, pri sledećem startu biće obrisan samo onaj deo cachea koji je vezan za problematičnu sesiju. Više o problemu brisanja ovde.
[ l_a_z_a @ 26.07.2005. 18:06 ] @
All-In-One Sidebar is a highly configurable Opera-like sidebar. Click on the left edge of your browser window to open the sidebar and get easily access to all your sidebars.

http://www.exxile.net/firefox/
[ Nabukodonosor @ 14.08.2005. 23:39 ] @
Neko je trazio ekstenziju koja pokazuje thumbnails sa leve strane na Google-u.

BetterSearch
[ Shadowed @ 15.08.2005. 00:30 ] @
Ili GooglePrevew
[ goranbj @ 29.08.2005. 16:25 ] @

Upload images to ImageShack directly from other websites by right-clicking the image and selecting "Upload to ImageShack.
Installation

1. Download the ImageShack FireFox Extension v0.2.1
2. Allow it to execute inside your FireFox browser. If necessary, add "imageshack.us" to your list of allowable domains.
3. Close all instances of your FireFox browser and open one instance.
4. Now, right click on any image and select "Upload to ImageShack" to upload it to ImageShack!

If you experience problems installing the FireFox extension, please see the following information:

1. Select Tools/Options/Web features/ and click on the Allowed Sites button.
2. Add "imageshack.us" to the list of authorized sites.
3. Download the ImageShack FireFox Extension v0.2.1, and then go to File>Open File, and Firefox will install the extension.
Code:
http://reg.imageshack.us/imageshackrc-0.2.1.xpi
[ Nabukodonosor @ 17.09.2005. 20:21 ] @
Makes editing of Wikipedia pages easier by providing new menu items in the context menu (right mouse key).

Features:
* supports all standard formatting commands
* formatting works on selected text or without any selection
* dialog based creation of tables, image links and links
* many special characters available via menu
* new Firefox toolbar for faster access
* personalized home Wikipedia settings
* language specific templates

http://www.extensionsmirror.nl...howtopic=1403&hl=wikipedia

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 18.09.2005. u 09:39 GMT+1]
[ Demian @ 18.09.2005. 12:52 ] @
integrisan FTP klijent

http://fireftp.mozdev.org/
[ risboj @ 25.09.2005. 18:17 ] @
ShowIP

Show the IP address of the current page in the status bar. It also allows querying custom services by IP (right mouse button) and Hostname (left mouse button), like whois, netcraft.

https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=590
[ mmirilovic @ 26.09.2005. 17:51 ] @
Za one koji koriste AdBlock ekstenziju.

U fajlu uz poruku nalazi se oko 120 filtera za reklame. Neke sam sam skupio, a neki su sa FF web strane. Skinite ih na vaš komp. U FF, idite na Tools->AdBlock->Preferences, a zatim u AdBlock dijalogu kliknite na "AdBlock options" i iz menija izaberite "Import filters..."

Bilo bi dobro kada bi i ostali poslali svoje filtere, pa da svi upotpunimo svoje zbirke :)
[ fanfon @ 06.12.2005. 18:46 ] @
Nek greska. Nece da ucita stranicu https://addons.mozilla.org/extensions
[ Nabukodonosor @ 07.12.2005. 00:31 ] @
Radi, ali ta strana je stalno preopterecena tako da moras da budes strpljiv.
[ Nebojsxa @ 07.12.2005. 17:58 ] @
Da li postoji ekstenzija za Firefox, koja mozxe da onemoguci otvaranje slika pri otvaranju stranice.

Kako mogu da menjam korisnike Firefoxa (da li FF ima mogucnost "Swich profile" ili "Change User")
[ Shadowed @ 08.12.2005. 06:06 ] @
Posto postaje ocigledno da korisnicima uglavnom ne vredi govoriti,

od sad pa na dalje i ubuduce, ako neko zeli da napise ovde post u skladu sa temom moze da mi se obrati putem privatne poruke da mu (joj) privremeno otkljucam temu. On topic postovi su veoma dobrodosli.

Dakle, preporuka, opis i link do strane sa ekstenzijom. Nista vise.
[ Goran Mijailovic @ 12.12.2005. 15:53 ] @
Ad Muncher Browser Extension for Firefox

Radi odlicno ali samo sa najnovijom beta verzijom programa (Ad Muncher v4.7 Build 20836).

http://www.admuncher.com/admuncherbrowserextensions/
[ Goran Mijailovic @ 16.12.2005. 00:05 ] @
Prevod na srpski jezik može se skinuti sa :
Verzija1-1.07: http://scar.gradac.net/preuzim...firefox-1.0.sr-YU.langpack.xpi
Verzija1.5: http://scar.gradac.net/preuzimanja/1/3/srCS-ff_1.5.xpi
Za Firefox 1.07 ima i latinična verzija, a za izbor pisma, valja instalirati Locale-Switcher Extension http://benjamin.smedbergs.us/s...locales/switch-locales-1.0.xpi .

Provereno za Firefox 1.07
[ Goran Mijailovic @ 16.12.2005. 00:09 ] @
About site ekstenzija
Daje informacije o sajtu

U prilogu
[ fanfon @ 16.12.2005. 07:13 ] @
http://extensionroom.mozdev.org/

Mislim da su ovde sve na jednom mestu. Za Mozzilu i Thunderbird.
[ drb @ 16.12.2005. 09:57 ] @
Baza cesto koristenih ekstenzija i opisi.
Mozilla Firefox Additional Functionality via Extensions
[ superbaka @ 20.12.2005. 15:07 ] @
IE Tab

omogucava integrisanje IE u tab Firefox-a
[ Aleksandar Marković @ 06.01.2006. 21:09 ] @

50 Best Firefox Extensions for Power Surfing: http://pchere.blogspot.com/200...efox-extensions-for-power.html
[ Goran Mijailovic @ 16.02.2006. 17:22 ] @
Groowe Search Toolbar 1.4.3, by Milos Mileusnic, released on February 08,
2006

https://addons.mozilla.org/ext...id=534&application=firefox


Citat:

Groowe Search Toolbar bundles toolbar functions for more than 20 search engines, shopping and download sites including Google toolbar, Yahoo, Ask Jeeves, Teoma, Amazon, Download.com and others. The entire toolbar reconfigures when you select a different engine and it includes many advanced features found in each engine. You can also easily repeat your search on all engines included in toolbar.

[ Predator-Terminator @ 20.02.2006. 03:13 ] @

Gmail Manager:
-Manage multiple Gmail accounts
-Receive new mail notifications
-Tooltip with account details including new mail snippets
-One-click access for loading Gmail in a tab/window
-Mailto: links detection
-Quick mail compose menu for Gmail accounts
-Customizable icon placement in the statusbar or toolbar area



https://addons.mozilla.org/ext...d=1320&application=firefox

[ Nebojsxa @ 14.03.2006. 22:00 ] @

Ekstenzija se zove "InfoLister".


Stranica na kojoj se nalazi ekstenzija:
https://addons.mozilla.org/ext...id=447&application=firefox

Link za skidanje ekstenzije:
http://releases.mozilla.org/pu...ster/infolister-0.9c-fx+tb.xpi

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 14.03.2006. u 23:23 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.03.2006. 17:33 ] @
Nebojsxa, evo ti jedne slične extenzije, a kako čitam, i bolje. Sad sam je instalirao, pa ti ne mogu reći ništa više.

Stranica na kojoj se nalazi ekstenzija:
https://addons.mozilla.org/ext...application=firefox&id=421

Link za skidanje ekstenzije:
http://releases.mozilla.org/pu...l-4.3-fx+fl+mz+ns+nv+sb+tb.xpi
[ Aleksandar Marković @ 22.03.2006. 14:28 ] @
http://www.lifehack.org/articl...ces-on-firefox-extensions.html
[ Aleksandar Marković @ 15.04.2006. 23:39 ] @
http://www.download.com/Best-F...I/1200-20-5157022.html?tag=txt

P.S.
This May Help Your Firefox Memory Leak -> http://www.elitesecurity.org/t...-Help-Your-Firefox-Memory-Leak

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 16.04.2006. u 00:40 GMT+1]
[ Aleksandar Marković @ 22.04.2006. 01:08 ] @
Firefox Tweaks, Extensions and Optimizations
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.05.2006. 21:19 ] @
Mislim da ova nije bila do sada.

ImageShack extenzija, kojom jednim klikom uploadujete fotku sa neta na njihove servere.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 08.05.2006. u 22:21 GMT+1]
[ Aleksandar Marković @ 08.05.2006. 22:15 ] @
http://dbaron.org/mozilla/leak-monitor/
[ delijaNS @ 11.05.2006. 18:23 ] @
Cooliris Preview 1.3

radi li kome ova ekstenzija...imam 1.5.0.3 verziju

https://addons.mozilla.org/firefox/2207/previews/

btw. kod mene nece...:-(

[Ovu poruku je menjao delijaNS dana 11.05.2006. u 19:24 GMT+1]
[ MARKO MAXIMUS @ 11.05.2006. 18:51 ] @
>
Performancing - omogucava blogovanje del.ico.us lako dodavanje iz
kontekstne u status liniji za otvaranje u novom prozoru tabu ili
browseru (interesantno ako vam nije fox glavni browser ) meni jeste :)
session menager svi znate sta je snimanje kompletnih sesija
scrapbook
wikipedia toolbar ... ima jos puno samo experimentisite

--
MAXIMUS
[ MARKO MAXIMUS @ 11.05.2006. 18:53 ] @
>

local instal je sada verzija 5 i poboljsan je prilicno
--
MAXIMUS
[ calexx @ 11.05.2006. 20:58 ] @
Citat:
delijaNS: Cooliris Preview 1.3

radi li kome ova ekstenzija...imam 1.5.0.3 verziju
Instalirao, radi. Isto 1.5.0.3
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.05.2006. 21:41 ] @
Ni meni ne radi. Proverio sam ona 2-3 podešavanja i sve je na oko ok. Vama je odmah po instalaciji radio hover preko linkova na googlu?
[ delijaNS @ 11.05.2006. 21:57 ] @
Radi!!! Samo je potrebno sacekati 4-5 sekundi...sa kursorom na linku....ali radi samo sa slikama...linkovima sa pdf i doc sadrzajima....ebay....
[ DjoleReject @ 19.05.2006. 13:50 ] @
U ovomesecnom PC chipu (hrvatski casopis) ima odlicno pokrivena tema o najupotrebljivijim extenzijama, pa reko da podelim to sa vama. Ako treba neki skraceni prevod :) javite...
Nego, imam jedno pitanje: dok sam jos koristio IE, postojala je izuzetno korisna fora da stranicu sacuvas sa extenzijom .mht, sto je bilo izuzetno zgodno ukoliko pravis veliku kolekciju stranica na hardu, jer nije bilo problema koji se javljaju kad je sve normalan HTML (najvaznija je preglednost koja se dobija kad nemate fajl i odvojen folder sa slikama, nego sve na jednom mestu). Pitanje je - postoji li nesto slicno za FF?
[ Nabukodonosor @ 19.05.2006. 14:10 ] @
Postoji. Zove se Mozilla Archive Format.
[ Aleksandar Marković @ 19.05.2006. 22:12 ] @
Stealther » Overview

Stealther screenshot More Previews »

Stealther 0.95, by Filip Bozic, released on Mar 15, 2006

If there are times you want to surf the web without leaving a trace in your local computer, then this is the right extension for you. What it does is temporarily disable the following:
- Browsing History (also in Address bar)
- Cookies
- Downloaded Files History
- Disk Cache
- Saved Form Information
- Sending of ReferrerHeader.

None of the affected options gets cleared totally as opposed to some other extensions which enable you to wipe these privacy issues with a single click, but at the same time leaving you without the history of your frequently visited websites.

Usage:
- [Tools / Stealther] menu option
- Toolbar button
- [Ctrl+Shift+S] keyboard shortcut

Options are available through Extensions dialog.

Works with:
Firefox 1.0 - 1.6 ALL
Mozilla 1.4 - 1.8 ALL

https://addons.mozilla.org/firefox/1306
[ Aleksandar Marković @ 05.06.2006. 22:24 ] @
http://extensions.roachfiend.com/howto_bug.html

http://businesslogs.com/technology/firefox_extension_tutorial.php

Top 10 Firefox Super Extensions

13 Great Firefox Extensions for Web Professionals mirror

Best Firefox Extensions

200+ extremely useful firefox extensions that save time and effort

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 17.11.2006. u 15:32 GMT+1]
[ bonc @ 11.06.2006. 12:59 ] @
antipagination 2005.12.21, by 383, released on Jan 21, 2006
https://addons.mozilla.org/firefox/1539/
Otvara linkove u jednom prozoru. Npr, kad rezultat pretrage ima više strana, ne morate da klikćete na strelice levo/desno, sve se izlista na jednoj. Dubina učitavanja se podešava.


WebmailCompose 0.6.5, by Jed Brown, released on Sep 16, 2005
https://addons.mozilla.org/firefox/206/
Stavite da vaš Webmail (GMail, Yahoo... valjda pod "Other" može i ES) bude default mail klijent.
(Za GMail onda nije potreban Notifier, pa radi i na w98.)

Ova verzija neće da se instalira na FF 1.5, zato skinite sa sajta autora:
http://jedbrown.net/1.0/mozilla/extensions/
Iako piše 0.6.5, kad se instalira pokazuje verziju 0.6.6.
[ Black_eyed @ 13.06.2006. 11:52 ] @
Ovo mi je trebalo....

Firefox Extension Backup Extension (FEBE): https://addons.mozilla.org/firefox/2109/

FEBE allows you to quickly and easily backup your Firefox extensions. In fact, it goes beyond just backing up -- It will actually rebuild your extensions individually into installable .xpi files. Now you can easily synchronize your office and home browsers.

FEBE backs up your extensions, themes, and (optionally) your bookmarks, preferences and cookies.



[ Deda_Mraz @ 29.06.2006. 10:13 ] @
Veoma korisna extenzija za ogromno pretraživanje najvećih torrent search sajtova!

Torrent Search Bar 1.0.1.17

Download


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.08.2006. 15:16 ] @
Imaš RoboForm. Mada sam ja normalno koristio FF i pomoću neke normalnije
ext (koja nemisli da si ti Osama Bin Laden i da ti treba ne znam kakve
zaštita).

Nek ti neko predloži tu drugu :) Mada i RoboForm radi posao. Instalirao
sam ga zajedno sa Maxtonom (ne pitaj) i pitao me je želim li da se
instalira i za FF.
[ sk300 @ 11.08.2006. 11:34 ] @
all-in-one sidebar
http://firefox.exxile.net/index.php
history, bookmarks, downloads, extensions, themes... u jednom sidebaru. ocjena: 5/5
-----------------------------------
gmail skins
http://gmailskins.mozdev.org/
dodaje skinove vasem gmail account-u i jos neke dodatke (vjesti, kalendar itd) ako zelite. radi samo na racunalu gdje je installiran. ocjena 4/5
-----------------------------------
greasemonkey
http://greasemonkey.mozdev.org/
dodaje quick reply na [ES] detalji http://www.elitesecurity.org/t...-QuickReply-na-es-Greasemonkey
nema ukljucene smile-ove, ali nije to bas ni potrebno.
ocjena 4/5
----------------------------------
image zoom
http://imagezoom.yellowgorilla.net/
zumira slike. nije bas nesto. bilo bi bolje kad
mis dodje na sliku da se pretvori u povecalo
ovako se treba view>zoom image.
ocjena 3/5
----------------------------------
url fixer
https://addons.mozilla.org/firefox/2871/
ako napisete google.con ispravlja na .com.
radi na sve stranice. google je samo primjer. jako korisno!
ocjena 5/5
----------------------------------
yahoo! mail notifier
http://ymnotifier.mozdev.org/
kao za gmail, ali ovdje je za yahoo. provjerava vas yahoo! mail.

p.s: ovi linkovi su homepage od ovih extenzija. na www.mozilla.org u search upisite ime extenzije. preopterecene su stranice pa sam stavljao home od svake extenzije.
[ sk300 @ 11.08.2006. 11:36 ] @
ako bude problema sa nekon od ovih extenzija, kontakt na http://www.elitesecurity.org/pp/novaporuka/Frano Jelinčić

sve su provjerene, ali neke su malo teze za uporabu.


[Ovu poruku je menjao mmwc dana 12.08.2007. u 22:17 GMT+1]
[ Sasa Kostic @ 22.09.2006. 17:27 ] @
https://addons.mozilla.org/firefox/1330/
dodaje ikonice u menije

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 22.09.2006. u 19:12 GMT+1]
[ adenis @ 05.10.2006. 12:26 ] @
TestGen4Web
Navigation recorder, and playback tool.
This records the user action on the page, form fills, etc, and can save the recording to a file, replay it back for you on demand.
Combined with translators, which can convert this recording to automated command line test tools, you can generate HTTPUnit, PHP-SimpleTest scripts.

https://addons.mozilla.org/firefox/1385/

snimite niz dogadaja i onda ih mozete pustiti da se ponavljaju.
[ Dusan Aleksic @ 07.02.2007. 16:03 ] @
FireBug je mnogo dobra extenzija za web developere, daje mogucnost da menjate attributes za bilo koji tag na stranici, "na zivo". Pored toga mozete da vidite i vreme ucitavanja stranice (grafikon za svaki element na timeline-u). Ma za mene firebug i web developer su ubedljivo najbolje za one koji stalno nesto cackaju oko dizajna.

https://addons.mozilla.org/firefox/1843/
[ dmostarac @ 11.06.2007. 23:59 ] @
Da li ima neka extenzija da mi omoguci skidanje svih fajlova (konkretno mp3) sa neta,koji su smesteni u jedan folder.
Skidam diskografiju raznih izvodjaca pa me mrzi da klikcem na svaku pesmu posebno.A i mnogo brze bi bilo kad bi mi skidao ceo folder odjednom
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.06.2007. 06:32 ] @
Jedna je DownloadThemAll!, a ima ih više.
[ dmostarac @ 12.06.2007. 15:38 ] @
Hvala
[ mmmilan @ 12.08.2007. 18:38 ] @
imam problem sa mozillom :(
naime firefox sam updateovao na verziju 2.0.0.6 i od ta mi vecina ekstenzija ne rade. Da li i vi imate isti problem ili sam ja neki baksuz. stalno mi pise da moram da restartujem firefox kako bi se instalirali. Sta da radim?

[ Nije bitno @ 01.09.2007. 14:44 ] @
Postoji li neka ekstenzija koja kad kliknem na navigation bar da ukucam adresu sama prebacuje tastaturu na englesku (sa cirilicne)?

[ stuparic @ 14.09.2007. 12:59 ] @
Probajte ovo, daje vam mogucnost da li da downloadujete, pregledate, odbijete PDF fajlove...
prilicno cool

http://www.pdfdownload.org/
[ Millee @ 03.10.2007. 14:21 ] @
Kako se u firefox ikonice mogu prebaciti na levu ili desnu stranu recimo kao u Operi.
Da li je za to potrebna neka extenzija ili je u podesavanjima.
Hvala u napred !!!

[Ovu poruku je menjao Millee dana 03.10.2007. u 16:15 GMT+1]
[ Dr.Doc @ 06.11.2007. 21:36 ] @
WebMail Notifier



Ovo je extenzija za web e-mail koja vas obavestava o vasim pristiglim porukama a podrzava prilican broj e-mail naloga!!!Poseduje i zvucni signal koji mozete sami da izaberete po zelji!!

Currently supports:

- mail.google.com(Gmail)
- mail.yahoo.com
- mail.live.com(Hotmail)
- daum.net(hanmail)
- naver.com
- empas.com
- nate.com

Below sites are supported by user script:

- mail.qq.com
- fastmail.fm
- gmx.net
- mail.lycos.com
- orkut.com
- freemail.web.de
- poczta.net(poczta.interia.pl)

Detaljnije na: https://addons.mozilla.org/de/firefox/addon/4490
[ DakSrbija @ 17.01.2008. 19:54 ] @
BugMeNot
http://extensions.roachfiend.com/bugmenot.xpi

Sadrži brojna korisnička imena i lozinke potrebne za pristup sajtovima (npr. YouTube, ImageShack itd).
Moguće je dodati i novi nalog, tako da svi korisnici Interneta mogu da ga koriste. Ekstenzija je povezana sa sajtom http://www.bugmenot.com :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.01.2008. 20:25 ] @
Verovao ili ne, pre tačno 2 godine je Nabukodonosor pisao o toj extenziji, na ovoj istoj temi, na prvoj strani. Samo treba čitati.
[ kristi1 @ 17.01.2008. 21:47 ] @
Mozilla Archive Format ubi se trazeci je, ili je pod drugim imenom. Treba mi za skidanje stranica bez dosadnog foldera.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.01.2008. 21:56 ] @
http://maf.mozdev.org/
[ calexx @ 17.01.2008. 22:36 ] @
Ako se dobro sećam, još uvek ne postoji za Firefox verzije 2.x.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.01.2008. 22:48 ] @
Za Linux postoji, a za Windows ne znam.

http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~sanda/maf/
[ svetozar @ 11.02.2008. 11:01 ] @
PicLens



PicLens instantly transforms your browser into a full-screen 3D experience for viewing images across the web. Our new interactive "3D Wall" lets you effortlessly drag, click, and zoom your way around a wall of pictures for an extraordinary viewing experience. The new search box lets you search the Web in full-screen using Google, Yahoo, SmugMug, Flickr, Photobucket, and DeviantArt. Just type a query and view all the results in the PicLens wall.

"Visually, the results are stunning. This Firefox plugin is going to find a lot of fans very, very quickly." - Review on Techcrunch.com

Piclens is currently works on:

* Flickr, Smugmug, DeviantArt, Photobucket, Picasa
* Facebook, MySpace, Bebo, Hi5, Friendster
* Image search on Google, Yahoo, Ask, Live, and AOL
* A growing number of Media RSS-enabled web sites

With PicLens, viewing images on the web will never be the same again.

Now available for Windows and Mac.


https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5579[/img]
[ kvaju @ 12.03.2008. 22:50 ] @
Cooliris Previews 2.6

samo zadržite nad bilo kojim linkom kurzor 1sec, i dobiješ malu ikonicu k,oju kad kliknes otvara u novom prozočiću taj link, uglavnom super stvar vidi sam https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2207

sory ako je slučajno već spomenuta
[ Nabukodonosor @ 19.06.2008. 15:01 ] @
Jel zna neko za neki add-on kao sto je bio Google Images Re-Linker za direkno prikazivanje slika na images.google.com? Ta verzija je radila do sada na svim verzijama FF-a ali sada u trojci nece, iako sam je uspesno instalirao, ne radi posao.

Za moderatore: izbrisite ovu poruku kada mi neko odgovori, mislim da je veoma korisna ekstenzija, pa ne bi bilo lose da se postavi ovde.
[ Black_eyed @ 24.06.2008. 08:49 ] @
Kome treba FEBE extenzija (v6.0b) za FF3 se moze naci kod developer-a na sajtu. Koliko sam video za sada radi lepo iako je beta.

Za skidanje videa ima jedna (za mene nova) odlicna extenzija: Video DownloadHelper. Radila je odlicno tamo gde su sve druge pravile probleme. Naravno, radi na FF3.
[ Digital Darkness @ 23.08.2008. 04:14 ] @
Za sve one koji vole sto manje ikonica u Firefox-u:


Compact Menu 2
This extension replaced the original menubar boxes into a single button or icon.
https://addons.mozilla.org/en-...compact_menu_2-2.2.0-fx+tb.xpi

No Go Buttons
Remove Go buttons from the Location and Search bars in Firefox 2.0
https://addons.mozilla.org/en-...701/no_go_buttons-0.1.1-fx.xpi

Stop-or-Reload Button
A Stop-or-Reload...
https://addons.mozilla.org/en-...-or-reload_button-0.2.2-fx.xpi
[ Black_eyed @ 25.08.2008. 11:52 ] @
Ne znam da li je neko koristio nesto od ovih extenzija ali ovo su pobednici "Extend Firefox 3 Contest":

http://blog.mozilla.com/extend...8/21/extend-firefox-3-winners/

Jos nisam probao nista od ovih tako da ne mogu reci sopstvena iskustva.
[ boki @ 01.09.2008. 13:11 ] @
Ubiquity for firefox !

http://labs.mozilla.com/2008/08/introducing-ubiquity/

http://www.elitesecurity.org/t335302-Ubiquity-for-firefox
[ Parsifal @ 11.09.2008. 21:50 ] @
Cromifox maska za FF u fazona Google Chrome - odmara oci i deluje super.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8782
[ Nabukodonosor @ 29.09.2008. 19:47 ] @
Video Download Helper
[ kristi1 @ 03.01.2009. 09:55 ] @
Kako da dodate prečice za svoje bookmarkove u Firefoxu

Pritisnite standardnu prečicu za pokretanje ekstenzije - na Mac-u Ctrl+Alt, a na Windowsu Ctrl+razmaknicu - zatim pritisnite taster koji vidite pored željenog bookmarka.
Kada memorišete tastere za svoje omiljene bookmarkove možete da pritisnete "Direct to Site Hotkey" plus izabrani taster i stranica će se odmah otvoriti. Naravno vi možete da konfigurišete URL-ove i tastere koji su im dodeljeni kako biste imali prečice ka vašim omiljenim web sajtovima.
SiteLaunchere je besplatan za daunlodovanje i radi na svim platformama gde radi i Firefox.

Download http://www.donesmart.com/sitelauncher/
Izvor Komjuter Biblioteka
[ Nabukodonosor @ 03.01.2009. 20:56 ] @
Meni ova ekstenzija ne radi. Jednostavno na ctrl+space (razmaknica) mi se nista apsolutno ne desava. Poslednji FF je u pitanju. Kako se kod vas ponasa?


[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 03.01.2009. u 22:19 GMT+1]
[ kristi1 @ 03.01.2009. 21:03 ] @
Kod mene radi perfektno, sad sam isprobao.



[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 03.01.2009. u 22:19 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 03.01.2009. 22:02 ] @
Pa jel imaju neka specijalna podesavanja ili sta? Ja pritisnem ctrl i space i nista se ne desava.
[ Eurora3D Team @ 19.02.2009. 10:51 ] @
Jel moze da se navedu svoje :) ? Ovo je plug-in , 3D viewer u cijem pravljenju sam ucestvovao http://www.eurora3d.com/eurora3d.html (ima javascript za auto instalaciju).
Postoji i besplatan program za pravljenje ovih 3D falova na http://www.eurora3d.com/euroramaker.html
[ Marko Medojević @ 05.05.2009. 11:16 ] @
Cooliris
Kada pretražujete slike preko google images, flickr i sl. pokrenite ovu ekstenziju i dobićete trodimenzionalni prikaz(pogledati video) svih slika iz rezultata. Vrlo fascinantno!


https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5579

[ Tyler Durden @ 10.07.2009. 12:40 ] @
Ja sam u potrazi za ekstenzijom koja bi radila ono sto ima Opera po defaultu. Da se kad odem na neku stranicu, ako se poziva neki spoljni link, to ispise negdje na vidljivom mjestu (kod Opere status bar).
Postoji li tako nesto?
[ SlobaBgd @ 10.07.2009. 16:45 ] @
Stavi prstić miša iznad ovog linka na slici i pogledaj šta piše u status baru. To radi i za externe linkove. Nikakav plugin, čist FFox.

[ del-boy @ 06.09.2009. 12:21 ] @
XMarks - Nisam video da je neko pomenuo (bivši FoxMarks). Sinhronizuje između različitih instanci FF-a, a može i preko web interfejsa da im se priđe.


autoHideStatusbar - Na widescreen monitorima vertikalnog prostora nikad na odmet. Zato često isključujem statusbar, ali nekad zatreba za dugmiće i informacije koje druge extenzije postavljaju. Ova extenzija omogućava da se statusbar ne vidi inače, ali se pojavljuje kad je potreban (miš na dnu prozora, zadržavanje miša na linku - konfigurabilno je). Nešto kao što Chrome radi.


Locationbar - Menja stil ispisa URL-a. Deli ga na domen, poddomene i foldere (korisno za sajtove koji imaju foldersku strukturu i FTP, jer su segmenti "klikabilni" :) )



Screengrab - Pravi screenshot cele stranice



Hide Menubar - Skriva meni bar (koji se ionako retko koristi) i pojavljuje se kad pritisnete Alt na tastaturi (kao i Windows Exploreru na Visti i Windows-u 7)

[Ovu poruku je menjao del-boy dana 06.09.2009. u 16:05 GMT+1]
[ izida @ 18.09.2009. 15:50 ] @
jel postoji neki dodatak za mozilu sa kojim mogu da skinem celu stranicu sa nekog sajta kao sto je mozzartbet.com posto na njihovom sajtu moze samo da se gleda lista,ne moze da se skine?
[ boki @ 18.09.2009. 16:01 ] @
AutoPager - Odlicna Extenzija !!
[ smsoft @ 18.09.2009. 19:44 ] @
Citat:
izida: jel postoji neki dodatak za mozilu sa kojim mogu da skinem celu stranicu sa nekog sajta kao sto je mozzartbet.com posto na njihovom sajtu moze samo da se gleda lista,ne moze da se skine?



„Aviary“ extension
[ izida @ 19.09.2009. 20:35 ] @
Citat:
boki: AutoPager - Odlicna Extenzija !!
ovo uopste nisam razumeo kako se koristi
Citat:
smsoft„Aviary“ extension
a ovo nije lose napravi sliku cele strane,bilo bi dobro da moze da skine celu stranu,posto kad na primer izaberem neku ligu i stikliram razne vrste kvota na slice se vide samo neke kvote,za ostale kvote ovo treba da se pomeri a to sa ovim ne moze

[ kvaju @ 22.10.2009. 23:47 ] @
Feedly

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8538

A magazine-like startpage. A fast and stylish way to read and share the content of your favorite sites and services. Provides seamless integration with Google Reader, Twitter, Delicious, YouTube and Amazon.

Fenomenalan addon. Idealan za RSS, twitter, youtube, sve na jednom mjestu, elegantno, ultrabrzo.
probajte.

[ Zoran Milovanovic @ 01.11.2009. 22:35 ] @
Mozilla Labs » weave
http://mozillalabs.com/weave/

Sinhronizuje vasa setovanja, lozinke, tabove [ukoliko na nekom ff ostavite tabove otvorene, odnosno iskljucite ff sa nekoliko taba ili jednim pojavice se na drugom ff u History meniju], forme, history, bookmarks. Idealno ukoliko koristite FF na vise racunara [laptop, racunar kod kuce, racunar na poslu..] a zelite da imate sve te podatke. Weave ih sinhronizuje za vas, na vise nacina [uporedjuje sta je na serveru, a sta na racunaru i postavlja najsvezije, prebrisuje sa racunara i postavlja sa servera ili prebrisuje podatke na serveru i postavlja sa racunara.]

Idelana je i prilikom reinstalacije sistema, zamene racunara... Vas ff je uvek tu, sa svim podacima.
[ gda616466 @ 05.11.2009. 13:39 ] @
Prism for Firefox 1.0b1


Citat:
Prism for Firefox je ekstenzija za „lisicu”, koja se rukovodi idejom da se svakoj pojedinačnoj web adresi dodeli zasebna instanca programa koja se poziva klikom ikone na desktopu. Ekvivalentno ovome bilo bi pravljenje profila u Firefoxu za svaki sajt ponaosob.

Kada je u Firefoxu otvoren sajt kojem korisnik želi da pristupi nezavisno od Firefoxa, dovoljno je jednostavno iz menija Tools izabrati stavku Convert Website to Application..., nakon čega se pojavljuje dijalog u kome dodatno podešavamo URL do sajta i naslov ikonice, eventualno uključujemo prikazivanje navigacije, statusne linije i drugih delova interfejsa, određujemo gde će prečica do sajta biti smeštena (desktop, Start meni i/ili Quick Launch bar), te odabiramo ikonu koja će vizuelno asocirati na željeni sajt.

Kada je sve ovo gotovo, dvoklikom na ikonicu otvara se zaseban prozor i automatski učitava predefinisani URL. Ako se radi o sajtu koji zahteva prijavljivanje, preporučujemo aktiviranje opcije Remember me kako bi pri sledećem pokretanju korisnik automatski bio prijavljen na sajt.

Dobre strane ovog dodatka jesu to što nije potrebno da Firefox bude pokrenut i što svaki prozor predstavlja novu instancu i zaseban profil, te se uporedo može otvoriti i više „prizmi” sa istim sajtom a sa različitim nalozima. Ako slučajno neka „prizma” krahira, ostale će nastaviti nesmetano da rade. -- Svet Kompjutera


[ Stefan Markic @ 27.11.2009. 14:01 ] @
LeechBlock :)

Citat:
LeechBlock is a simple productivity tool: an extension for the Firefox web browser designed to block those time-wasting sites that can suck the life out of your working day. (You know: the ones that rhyme with 'Blue Cube', 'Pie Face', 'Space Hook', 'Hash Pot', 'Sticky Media', and the like.) All you need to do is specify which sites to block and when to block them.


Ovo mi se naročito sviđa:







Za pristup podešavanjima se svaki put unosi neki novi case sensitive kod, nasumično određen od 64 karaktera. (:
[ Angelico @ 26.07.2010. 20:55 ] @
http://www.azarask.in/blog/post/tabcandy/

Tab Candy, revolucija kako će firefox da radi

Video preview link

[ zentriks @ 26.10.2010. 10:31 ] @
Postoji li nesto za firefox slicno onome sto ima opera. Kad se klikne desni klick pa ona opcija copy to notes? Veoma korisno...
[ Stefan Markic @ 12.11.2010. 10:06 ] @
BarTab

Citat:
o you keep open tabs like libraries keep books... Aren't you afraid Firefox will consume all your memory? Don't you fear browser restarts because it takes so long to reload all your tabs?

Well, you shouldn't! Because now you can put all the tabs you don't need on your bar tab, and only pay for the load when you actually want to visit them.

BarTab can intercept when tabs are loaded in the background or restored after a browser restart and will only load the content when the tab is actually visited. It also allows you to free memory by unloading already loaded tabs, either manually or automatically.
[ boki @ 12.11.2010. 14:27 ] @
Za one koji koriste Firefox 4 umesto bartab-a mogu samo u about:config da podese browser.sessionstore.max_concurrent_tabs na 0 :)
[ Kubissimo_ @ 16.11.2010. 05:49 ] @
Venkman
JavaScript Debugger

http: //mozilla.org/projects/venkman/
Citat:
for newbies => too complex
for freaks => the best what I've ever seen
Learning the JavaScript debugger Venkman
Citat:
venkman is still far superior to chromebug.
[ zilenk @ 07.12.2010. 18:38 ] @
Za e-mail client koristim Mozilin Thunderbird. Da li postoji dodatak za Firefox koji, kada Thunderbird nije pokrenut, proverava prispeće pošte kada je browser otvoren i obaveštava o tome?
[ draganing @ 02.02.2011. 13:37 ] @
Koristim FF3 i treba mi add-on koji ce u bookmarksu sakriti tekst i ostaviti slicicu zabelezenog sajta, ovako mogu u bookmarks toolbar da postavim vise sajtova koji su vidljivi. U FF2 sam nekada koristio taj dodatak ali ga ne mogu naci za FF3.
Tekst se na slici vidi ja bih da ga uklonim.


[ Zoran Milovanovic @ 02.02.2011. 14:55 ] @
https://addons.mozilla.org/en-...fox/addon/smart-bookmarks-bar/

Ne trosim FF odavno, ali mislim da je ovo ono sto ti treba?
[ draganing @ 02.02.2011. 15:38 ] @
Svaka cast to je taj dodatak, hvala, hvala, hvala.