[ pailhead @ 25.12.2004. 16:00 ] @
Moj drugi zadatak iz projektovanja 1, prva godina.
finalni renderi su u toku, postovacu ostale kasnije


rad u toku se moze pogledati ovde
[ Gojko Vujovic @ 25.12.2004. 16:07 ] @
Fino, ali zamerka što se praktičnosti tiče - fale radne površine, tj. stolovi. Osmišljavaš li i to? :)
[ manijac @ 25.12.2004. 16:36 ] @
Ako su kontejneri - kakav je prilaz do ulaska kroz predpostavljam vrata od stakla.(ili je ulaz sa suprotne strane).
I jos ovo - koliko u visinu idu naslagani kontejneri.
Inace dizajn mi se dopada.
[ pailhead @ 25.12.2004. 17:02 ] @
@Gojko,
specificno su naglasili da ne treba imati radne povrsine, u pitanju je kao neki prostor za odmor.
Smetalo mi je sto nisam mogao da stavim kompjuter koji sam sveze izmodelovao :D, ali jos vise mi je smetalo sto nisam mogao da stavim metalnu kuhinju koja mislim da bi super isla u onaj zadnji deo kuce, i uz ovaj beton.

Prosle godine je bio "moj studio", jedna osoba, rad + odmor.

@manijac
A kontejner, pa samo je uslovno, valjda ga tako zovu jer je stvarno stvarno malih dimenzija, a treba smestiti dve osobe unutra. Ulaz je sa suprotne strane, ispod ovog levog, sucnem obasjanog kreveta (postujem druge slike kad se izrenderuju). Ne idu u visinu, ovaj moj stoji samostalno, od ukupno sedam "kontejnera" jedna grupa je od tri spojena, druga od dva, i dva samostalna.
[ abishai @ 25.12.2004. 20:23 ] @
Za ovakvu prostoriju fali samo jos ludacka kosulja .

Svidja mi se kako je uradjeno, nego pail one stepenice na cemu se drze? (mozda ne vidim dobro iz ovog ugla)

poz

[Ovu poruku je menjao abishai dana 25.12.2004. u 22:48 GMT+1]
[ cs_coyote @ 25.12.2004. 21:10 ] @
Kvadratura je OK, problem je treca dimenzija - citaj, plafon bi trebalo spustiti. A komentar za ludacku kosulju je opravdan, mislim da bi trebalo ukloniti "meke" zidove. A to sto se radi o studentskom apartmanu ne znaci da ne treba ubaciti nesto tipa http://www.bwspeakers.com/inde...s/label/Model%20Nautilus%20805
;)
[ pailhead @ 25.12.2004. 21:30 ] @
imam nekih neobjasnjivih problema sa provajderom, te nemogu da uploadujem nove slike, mislmi da je treca dimenzija cudna zbog ekstremno sirokog ugla kamere, no videcemo, ne smem da spustam jer mora biti 4,80m od poda do plafona

[ pailhead @ 26.12.2004. 14:08 ] @
evo jos nekih rendera... nazalost, ima stvari koje bih menjao, i koje bih voleo malo bolje da uradim sto se samog 3d-a tice ali nemam dovoljno vremena, rok me je pritisnuo...



[ abishai @ 26.12.2004. 23:16 ] @
Odlicno izgleda, samo ja bih stvarno promenio "zidove".
[ Faxy @ 27.12.2004. 00:02 ] @

- Render mi se bas svidja (Vray jel tako)
- Pojedini materijali su perfektni. Mislim na pod i vrata
- Zid je odvratan deluje i suvise sirovo za ovakav enterijer (misljenje studenta 5-e godine Arhitekture)
- Modeli stolica su perfektni sto se tice dizajna - bas mi se svidjaju, sto nije slucaj sa sofom koja je prosecna (jel' si sam dizjnirao i modelovao stolice i sofu ili si ih skinuo?)
- Soljice za kafu!? - izbegavaj takve vtrste ukrasa za enterijer (savet)

Modeling & Render 10-
Arhitektonski aspekt 9-

Sve u svemu svidja mi se!
[ Sh@ban @ 27.12.2004. 08:20 ] @
...Vray je cudo...
[ pailhead @ 27.12.2004. 11:10 ] @
vray je samo alatka...
[ pailhead @ 27.12.2004. 11:54 ] @
jos jedna slicica
[ manijac @ 03.01.2005. 00:42 ] @
Evo kontejnera sa sajta http://www.designerspace.com/
Neznam ko je dizajner.
[ pailhead @ 03.01.2005. 13:05 ] @
Oo

i?
[ ankalagonns @ 03.01.2005. 22:28 ] @
Bravo Manijac nasao si jos jedan kontejner na net-u :)

Nije mi jasno kod tvog modela Phil kako kontas da te stepenice izdrze teret??? Meni se cini da je to u pitanju neko drvo, a mislim da nebi bas dugo izdrzalo ako je pricvrsceno za samo jednu stranu zida!!! A i nije mi jasno gde uce ti stanari STUDENTI ovog kontejnera???
[ pailhead @ 03.01.2005. 22:52 ] @
Uzmi malo i prelistaj casopise, preporucujem nemacki "detail", i videces mnostvo primera kako bi ovakve stepenice mogle da stoje. S obzirom da u skoli jos ne resavamo stvari na tom nivou, nisam se udubio u problematiku. Stavio bih neke celicne ankere u beton pri izlivanju blokova, izracunao momenat kod konzole, dimenzionisao....

Studenti uce u prostorijama sa tom namenom, koja se nalazi u drugom objektu. Nadam se da ti je sad jasno.
[ ankalagonns @ 04.01.2005. 10:22 ] @
Relax drugar, nisam ja ovde hteo da te provociram nego u najboljim namerama pitao!!! Ako si se uvredio Sorry!! Ja recimo nikada nebih mogao da ucim u nekoj biblioteci ili prostoriji gde ima vise od jednog coveka!! Cisto zato sam to pitao, a za stepenice mi je bilo nelogicno posto nisam u Arhi fazonu!!!
[ zoso @ 04.01.2005. 12:47 ] @
stepenice u opste ne moraju da budu od drveta, samo zavrsni sloj neka bude od drveta , jezgro celicni konzoln nosac. pitanje je samo da li je ovo prefabrikacija ili liveno na licu mesta.
[ Faxy @ 04.01.2005. 23:25 ] @
Kontejner koji je prikazao "manijac" je ogavan. Tehnicki je lose odradjen, ima bezukusno jake refleksije na podu... Ovaj "pravac" u arhitekturi me podseca na crtani "cow & chicken" - zbog perspektive koja je tesko razumljiva.