[ badbadbad @ 25.12.2004. 17:11 ] @
Pokusavam da napravim replikaciuj izmedju 2 MSDE Server intaliranim na razlicitim kompjuterima. U ovome slucaju korisitim prvi server kao Publisher i Distrubutor a drugi kao Subscriber. Replikaciju pravim uz pomoc Enterprise Manager-a. Oznacim prvi server u Ent. Manageru i na meniju izaberem Tools->Replications->Configure Publishing, Subscribers and Distribution. Na kraju wizarda dobijam ovu gresku:

SQL Server Enterprise Manager could not configure '10.0.0.2' (ovo je IP adresa servera) as the Distributor for '10.0.0.2'.
Error 18483: Could not connect to 'SQL-SERVER' (ime server masine) because 'distributor_admin' is not defined as a remote login at the server.

Nakon sto sam procitao par clanaka na internetu skontao sam da ova greska dolazi zato sto je server registriran uz pomoc IP adrese u Ent. Manageru a ne samim imenom kompjutera na kojoj je server instaliran. Ali moj problem jeste sto kada pokusam server registrirati uz pomoc imena kompjutera 'SQL-SERVER' Ent. Manager ne uspjeva uspostaviti kontakt sa SQL serverom... Pokusao sam i napraviti Alias uz pomoc Client Network Utility, ali nije ni to pomoglo...

Duboko sam zahvalan za bilo koji prijedlog.....
[ whitie2004 @ 03.03.2005. 10:35 ] @
Desktop edišn ne sadrzi DTS :-( .... a ni enterprajz menadzer .. :-)

očito si dodavao neke komponente iz punog servera, ali se nisi baš proslavio ....