[ pailhead @ 25.12.2004. 17:17 ] @
Ovo je jedan lik na kome sam nedavno poceo da radim. Inspirisan je filmovima poput mad max-a i igricama poput fallouta. Prvo sam napravio malu skicu kao koncept, doduse nisam nacrtao celog lika.

Radio sam intezivno par dana ali me je prekinuo rad na faksu (damn you shina i rapidograf!).

Da napomenem, nista od ovoga nije gotovo, osim mozda "oka"/objektiva na naocarima, ali ni to nije isteksturisano do kraja.

Hteo sam da sacuvam rad od objavljivanja dok ne bude gotov... ali posto ce to mozda sacekati i letnji raspust.

Evo opet rad u stadijumima:









od kape je texturisan samo deo na celu, ostatak ima istu tu texturu koja se ponavlja par puta, posto je ovo prvo bilo test a kapa je jos bila podlozna promenama. generalno bi tako izgledao shader sa texturom,
s tim sto bih napravio konce kod savova, po mogucstvu bez modelovanja ili displacementa, to jos nisam smislio kako bih uradio

lice umotano



proba texture i shadera zavoja




puska koju ce najverovatnije dobiti, u pitanju je ppsh-41 a u mesto njega moze biti i VSS



[ marco3dx @ 25.12.2004. 18:00 ] @
do jaja je... jedva cekam da ga vidim zavrsenog! ;)
bravo pail

poz
[ gnomon @ 25.12.2004. 19:45 ] @
pailhead ostajem bez reci ovo je prava WIP prezentacija. Model ce biti pun pogodak. Ako je dozvoljeno da kritikujem onda je to jedino krpa, marama ili sta vec, daje mi feedback da je bas previse stegnuta oko modela. Generalan utisak je da ce ovo biti dosta dobro na kraju. I jedno pitanje koji scenario imas u glavi , jeli u planu da model bude vise SCIFI ili retro .

Chujemo se kasnije :)
[ pailhead @ 25.12.2004. 20:29 ] @
pa mesavina sci fi i retroa...


ljudi se snalaze u raspadnutom svetu koji je ostao posle nuklearnog rata... postoje moderne vojne tehnologije ali ih treba naci, a u medjuvremenu ljudi se koriste alatima i oruzijem koji su im na raspolaganju.

Lika sam zamislio kao placenika, izvidjac/cuvar karavana koji prelaze nepregledne radioaktivne pustinje prevozeci robu i prenoseci vesti od jednog naselja do drugog. Nije dobro opreljmljen sa borbu, ali moze da uoci opasnost pre nego sto ona uoci njega, neprimetan je, imace neku radio vezu sa karavanom....

samo cu ja slabo imati vremena da mu se posvetim :(
[ gnomon @ 25.12.2004. 21:06 ] @
huh jos kozni kaput iskidan na krajevima tamno sive boje i opremljen vojnim prasnjavim "cokulama" , kao primarno oruzije retro sachma i to dvocevka polukratka sa drvenim kundakom... Heh nadam se da ne preterujem ali tako nesto bih voleo da vidim kao wallpaper na mom desku :)

Poz
[ reject @ 26.12.2004. 16:52 ] @
Nesto nalik ovome? :)
[ abishai @ 26.12.2004. 23:14 ] @
Dobra slika. Jel imas neke adrese mozda?
[ cgraph @ 27.12.2004. 01:18 ] @
Citat:
abishai: Dobra slika. Jel imas neke adrese mozda?
www.conceptart.org
supersuper sajt. :)
[ Sh@ban @ 27.12.2004. 08:17 ] @
...ovo gore je vrhunski izmodelovano....svaka cast.....i nesumnjam da ce izgledati perfektno kad zavsris...
[ Smajky @ 27.12.2004. 11:14 ] @
Bravo :))

a sad ono sto najvise mrzis: Zavrsi ga... hehe ;)