[ cvladimir @ 25.12.2004. 22:45 ] @
problem je vezan za racunar sa XP-om
sta god da uradim uvijek mi na local area connection stoji a network cable is unplugged
mrezna karta je sigurno ispravna jer sam je probao na racunaru sa win98 i radi normalno
sve sam probao sa dva kabla (crossover), jedan koji sam kupio u prodavnici a drugi koji mi je prijatelj napravio i ispitao pomocu testera
probao sam sve sto sam znao, upisivao sam sam IP adrese, pokusavao sam i sa network setup wizard ali ne znam kako da rijesim ovaj problem
pocetnik sam sto se tice mreza pa ne znam u cemu je problem, da li je potrebno jos neko stimanje ili nesto sasvim drugo
[ Milan Andjelkovic @ 26.12.2004. 00:34 ] @
Probaj da promeniš drajvere i proveri da li je drugi kraj veze operativan.
[ Marcony @ 26.12.2004. 08:31 ] @
Kao sto rece Andjelkovic, promeni driver-e ali samo na XP-u. Desava se da XP prepozna mreznu sa nekim svojim driver-ima, i da zbog toga ne radi. Stavi driver-e koje si dobio uz karticu i trebalo bi da radi.
[ cvladimir @ 26.12.2004. 11:23 ] @
Citat:
Marcony: Kao sto rece Andjelkovic, promeni driver-e ali samo na XP-u. Desava se da XP prepozna mreznu sa nekim svojim driver-ima, i da zbog toga ne radi. Stavi driver-e koje si dobio uz karticu i trebalo bi da radi.
Citat:
Milan Andjelkovic: Probaj da promeniš drajvere i proveri da li je drugi kraj veze operativan.

Na racunaru sa xp-om sam sve to probao sa dve mrezne karte, jedna je integrisana na ploci a druga je PCI karta koju sam probao na drugom racunaru (98se) i sigurno radi.
Sto se tice drajvera, pokusavao sam sve i sa drajverima koje je prepoznao xp, instalirao sam i drajvere koje sam dobio uz karticu, skinuo sam i nove drajvere ali problem nisam mogao otkloniti na taj nacin
Sta podrazumjevate pod tim da provjerim da li je drugi kraj veze operativan, da li se to odnosi na pingovanje?
[ Milan Andjelkovic @ 26.12.2004. 14:35 ] @
Ne odnosi se na pingovanje. Odnosi se na drugi kraj kabla, na karticu u drugom racunaru. Ukoliko na tom drugom kraju nema kontakta (losa kartica, kabl, drajveri), rezultat bi bio bas situacija koju si opisao.
[ cvladimir @ 27.12.2004. 12:22 ] @
Citat:
Milan Andjelkovic: Ne odnosi se na pingovanje. Odnosi se na drugi kraj kabla, na karticu u drugom racunaru. Ukoliko na tom drugom kraju nema kontakta (losa kartica, kabl, drajveri), rezultat bi bio bas situacija koju si opisao.

Na drugom kraju tj u racunaru sa 98se je stavljena nova mrezna PCI kartica, instalirani su njeni drajveri a sve sam to probao umreziti sa dva kabla (kupljenim i pravljenim).Hvala ti sto si mi skrenuo paznju na to da je problem mozda u stvarima koje si ti naveo gore pa cu jos jednom da provjerim sve
Ukoliko je sve ispravno, sta bi jos moglo prouzrokovati problem koji ja imam?
[ Milan Andjelkovic @ 27.12.2004. 13:25 ] @
Ako sigurno nije nista od svega sto smo pomenuli, ja mogu jos jedino da nagadjam - pci slot, maticna, napajanje, nekompatibilnost... Trebalo bi testirati komponente zasebno.

Mozda neko drugi ima ideju?
[ PampeL @ 03.01.2005. 00:33 ] @
A da pokusas dodati jos jedan kompjuter sa nekim OS-om i pokusati njega spojiti sa jednim, a kasnije sa drugim kompjuterom??? Pri tome koristi onaj kabal koji inace koristis. Ako ti se desi da ga jedan komp vidi, a drugi ne vidi, onda ces lako ustanoviti na kojem kompjuteru ti je kvar, ili je mozda do kabla...
Ne znam vise :)

Vozdra!