[ Artist @ 26.12.2004. 21:31 ] @
Zdravo svima !!

Posto sam nov ovde a i relativno sam nov u 3d modelovanju, preciznije radim u 3ds max 5, moze li neko da mi kaze neki dobar sajt za tutorijale, osim naravno 3d total, recimo interesuje me modelovanje karaktera patch, ili spline tehnikom - pa neki tutorijal iz toga i sl. Vidim da ovde ima jako talentovanih, svaka cast. I sta vi meni savetujete, na sta da obratim paznju s obzirom da me sve interesuje a pogotovu animacija karaktera. Odradio sam sve MAX-ove tutorijale, i neke tutorijale iz knjiga koje sam nabavio ali jos nisam toliko obrazovan da mogu sam da napravim kvalitetan karatker u pogledu modelovanja, osvetljenja i teksture.

Jos nesto, sto se tice tekstura, u kom programu se izradjuju texture i na kom principu, ja sam radio u photoshopu ali nije to to, bar meni ne uspe kao sto bi to trebalo

Hvala !!! pozdrav !
[ pailhead @ 26.12.2004. 22:06 ] @
Evo odma da ti kazem da zaboravis na patch/spline tehniku... zastarela je, nje dovoljno fleksibilna, spora...

Posto koristis max, nurbsi ne dolaze u obzir (doduse, nurbse nebih ni preporucio) najbolje je da radis tzv. "poly modeling" tehnikom. Na 3d totalu imaju dva tutoriala ako se ne varam, crnac i bice iz gospodara prstenova (zaboravio sam kako se zove). Uvek ti stoji na raspolaganju cgtalk. I nadji preko googla sledeci tutorial (najbolji character tutorial ikada) "joan of arc tutorial".
[ abishai @ 28.12.2004. 00:42 ] @
Citat:
Artist:Jos nesto, sto se tice tekstura, u kom programu se izradjuju texture i na kom principu, ja sam radio u photoshopu ali nije to to, bar meni ne uspe kao sto bi to trebalo

Pa... u photoshop-u mozes da uradis dosta toga, samo trebas da znas :).

Citat:
pailhead:I nadji preko googla sledeci tutorial (najbolji character tutorial ikada) "joan of arc tutorial".


Mislim da ga ima na 3dtotal.com.



Sto se tice spline-a, ja sam prvu glavu modelovao tako. Sada koristim poly modeling. Sve zavisi sta ti lezi.
[ Artist @ 28.12.2004. 21:11 ] @
Hvala puno na savetu, sada trenutno radim tutorijal low poly pilot character, mnogo mi se svideo, nije tezak a i zanimljiv je. Ako budem imao nekih problema moracu da vas pitam jer koliko vidim vecina vas ima u malom prstu 3d max !! Moze li mi neko reci kako da uradim texture za ovog pilota koji se moze naci na Total-u.
MIslim, koju rezoluciju da stavim u photoshopu, i slicne stvarcice.

Puno hvala !!!