[ djoca! @ 26.12.2004. 22:40 ] @
Nisam siguran za koji je forum pa rekoh ajd ovde da ga zalepim. Jel ima neko predstavu da li SWIFT prilivi ulaze u onih 800 ili koliko hiljada prihoda koji se oporezuju na kraju godine. Jel ima neko uopste neku ideju o svemu ovome, nikako ne mogu na sajtu ministarstva finansija da pronadjem info o porezu. Znaci sta bi trebalo da ulazi sve u taj obracun (pretpostavljam sve) i koje su mogucnosti oslobadjanja i koliko se placa porez uopste.
[ mladenovicz @ 27.12.2004. 08:47 ] @
Jedino sto znam je da se oporezuje razlika (bar su meni tako rekli). Znaci ako si imao prihode 1M, a granica je 800K, placas porez na 1M-800K=200K. Sta sve ulazi u prihode, i koliki je % pojma nemam.

Evo vesti za proslu godinu sta sve ulazi u prihode
http://www.b92.net/info/vesti/...03&dd=15&nav_id=135289
http://www.b92.net/info/vesti/...03&dd=03&nav_id=134206
[ bokini @ 27.12.2004. 17:25 ] @
poz!

Zna li neko da li ce taj iznos ove godine biti povecan (zbog inflacije sa sadasnjih 867,225) na nesto veci iznos. Kada se uopste ovo prijavljuje/placa, prosle godine je vidim rok bio oko 15. marta.

U svakom slucaju, nadam se da ce ponovo da galame po medijima i da ce da kazu vise detalja.
[ djoca! @ 27.12.2004. 20:46 ] @
Ako neko ima iskustva od prosle godine bilo bi dobro da ih iznese ovde. Recimo kako se prijavljuje prihod? Kolika je kazna ako se ne prijavi a oni te imaju u evidenciji? Sta ulazi u prijavu sve (honorari, plata,...)? Da li recimo ulaze svi novcani prilivi spolja ili samo od pravnih lica? Ako ulazi od privatnih lica jel onda ulazi i ako ti baba iz Australije uplati soma dolara na racun npr? Tesko da je to prihod npr mada opet i jeste? Da li postoje nacini za oslobadjanje dela poreza? Recimo kako sam ja to shvatio, ti npr zaradis milionce, odtoga oduzmes npr 867k i dobijes 133 hilljadarke i na to placas porez od npr 10%. Ali bi trebalo da onda imas neka oslobadjanja tipa, broj clanova domacinstva, neki troskovi.... tako mi nesto to deluje logicno. Sa druge strane ne deluje mi logicno da se jure pojedinci, logicnije mi je da se jure prihodi domacinstva. Jer npr ako ja imam prihod od milion i imam zenu i dete (npr, nemam koliko se secam, ali ajde :-)) ondaje to 333 po clanu (recimo da oni nemaju prihode) i manje je od nekog ko zivi sam a ima 850k i ispod je granice.
Linkovi koje si ostavio mi nesto ne rade. Ako neko zna kako se zove ovaj porez ne bi bilo lose da izbaci bilo bi lakse za trazenje.