[ time @ 27.12.2004. 00:38 ] @
nisam iskusan na internetu pa bih zamolio za misljenje o tome koji je program "najbolja real time zastita racunara od spy botova i virusa.vec koristim zone alarm i ad-aware 6.0 i S&d ali on nema real time zastitu.racunar mi je pun spy botova koje nalazi S&D.da li mogu da sprecim njihov upad???????help!
[ Corey @ 27.12.2004. 14:13 ] @
Instaliraj neki AV koji ce da prati aktivnost dok si na netu.Moja preporuka it ja Kaspersky.Ako skidas dosta fajlova sa sumnjivih sajtova obavezno iskljuci cache i cookies.Tako sam ja zasticen i nema virusa da mi udje.
[ e5944 @ 30.12.2004. 07:27 ] @
Sto se tice Ad-aware do skora mi je pokazivao da mi je racunar cist, ali kada sam osvezio bazu zaprepastio sam se.
Moja topla preporuka, iz iskustva i rada odrzavanju mreze od nekoliko desetina racunara (oko 80) najbolja zastita (gledana procentualno) ti je WinXP sa SP2 i KAV 4.5.0.94.
[ Deda_Mraz @ 30.12.2004. 10:13 ] @
Pa znaš kako... Koliko je meni poznato ZoneAlarm Pro je ništa više nego običan (ali sasvim pouzdan) Firewall. Ali mislim da zadnja verzija valjda ima mogućnost AV zaštite, svejedno to je i dalje Firewall. Dok je ad-aware ništa drugo do spy hunt programa, znači on te neštiti na netu, već ti pronalazi male napasti koje ti se zavlače u Temporaly file's ili cookie's. Znači ti uopšre nemaš neki konkretan AV program dok si na netu. Moja ti je preporuka da islatiraš NAV (norton anti virus) 2005 ili KAV i da im radiš up-date svaih pa recimo 5 dana, a možeš i češće!

Eto toliko do mene za novu godinu
[ m4rk0 @ 30.12.2004. 10:22 ] @
Citat:
Deda_Mraz:Dok je ad-aware ništa drugo do spy hunt programa, znači on te neštiti na netu

Delimicno tacno. Adaware ima mogucnost realtime zastite, ali samo ukoliko imas licenciranu verziju.
[ Deda_Mraz @ 30.12.2004. 16:17 ] @
Hmmm čudno, jer ja imam lincenciranu verziju ad-aware, i on nema real-time zaštitu!?
Ili možda je nisam to podesio, mada neverujem.... :/
[ m4rk0 @ 30.12.2004. 16:38 ] @
@Deda_Mraz
Ukljuci opciju AdWatch u okviru Ad-aware, i eto ti real time zastite.
[ Deda_Mraz @ 30.12.2004. 18:13 ] @
Marko znam, uključio sam to, ali to je čista navlaka, ništa ne radi! Namerno odem na neke strane na netu gde lako može da se zapati virus i onemogućim NAV i pustim Ad-Aware da "odradi" svoj posao, i šta mogu da ugledam, vidim da se virus bez ijednog napora i problema samo opušteno i polako downloduje u moj komp dok ga ad-aware "kulira", zatim omogućim NAV i u trenutku je blokirao sve opcije i sam je prekinuo vezu sa internetom i dao mi 10-ak obaveštenja da sam pokušao da skinem virus i da ga je on sasvim sigurno obrisao sa računara! Eto toliko o realtime zaštiti

Ništa bez konkretnog AV programa!
[ m4rk0 @ 30.12.2004. 18:23 ] @
Citat:
Marko znam, uključio sam to, ali to je čista navlaka, ništa ne radi!

Eh, a ja bas hteo da predjem na licenciranu verziju da mi to omoguci, ka ono cvrc..Ma da bre...Dobar AV + Firewall i redovan update i nema glava da boli. Pozdrav.
[ degojs @ 30.12.2004. 18:29 ] @
Pomenuo si Spybot S & D, a isti ima real-time zaštitu čak i u onoj besplatnoj verziji (Tools->Resident).
[ m4rk0 @ 30.12.2004. 18:45 ] @
Citat:
...čak i u onoj besplatnoj verziji

Sta, jel to kao postoji i verzija SpyBot-a koja se placa...ja znam samo za onu koju potpuno besplatno koristis i ko koje imas mogucnost dobrovoljne donacije...
[ degojs @ 30.12.2004. 18:50 ] @
U pravu si, sad sam pogledao - izgleda da ni ne postoji verzija koja se plaća :)
[ Bojanc @ 30.12.2004. 20:23 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Marko znam, uključio sam to, ali to je čista navlaka, ništa ne radi! Namerno odem na neke strane na netu gde lako može da se zapati virus i onemogućim NAV i pustim Ad-Aware da "odradi" svoj posao, i šta mogu da ugledam, vidim da se virus bez ijednog napora i problema samo opušteno i polako downloduje u moj komp dok ga ad-aware "kulira", zatim omogućim NAV i u trenutku je blokirao sve opcije i sam je prekinuo vezu sa internetom i dao mi 10-ak obaveštenja da sam pokušao da skinem virus i da ga je on sasvim sigurno obrisao sa računara! Eto toliko o realtime zaštiti :(

Ništa bez konkretnog AV programa!



A ko vam je rekao da Ad-Aware stiti od VIRUSA?
Koliko ja znam Ad-Aware ima real-time zastitu od nezeljenih cookie-ja,spyware-a i ostalog smeca.AV koristis za viruse.Kaspersky te nece zastitii od stvari od kojih te stiti Ad-Aware.

Pozdrav.
[ sstanko78 @ 30.12.2004. 21:17 ] @
Ja koristim:
Kaspersky AVP 4.5
Zone Alarm
Nod antivirus
Spy Bot
[ m4rk0 @ 30.12.2004. 22:33 ] @
Citat:
Bojanc: A ko vam je rekao da Ad-Aware stiti od VIRUSA?

A ko je tebi rekao da Ad-Aware stiti od virusa ??? Ja to nisam rekao sigurno...Ja sam samo rekao da on ima opciju adwatch koja bi trebala da omoguci realtime zastitu.
[ degojs @ 31.12.2004. 03:03 ] @
Marko,
polako. Rekao je Deda_Mraz gore kako mu AA nije "uhvatio" virusa te Bojanc i nije pogrešio, čak je i citirao baš kolegu.

Inače, firewall i antivirus su neka prva linija odbrane :) i bez njih ne bi trebalo, a nije loše onda dodati i neki rezidentan antispyware tipa Spybot. Ako baš želiš i dodatno da se osiguraš, jednom mesečno poteraj neki drugi spyware (npr. AdAware) da pregleda sistem i to je to. Naravno podrazumeva se da antivirus i antispyware redovno nadopunjuješ novim definicijama.
[ m4rk0 @ 31.12.2004. 08:53 ] @
@degojs
@Bojanc
Izvinjavam se zbog nesporazuma :)
[ Corey @ 31.12.2004. 14:35 ] @
Citat:
sstanko78: Ja koristim:
Kaspersky AVP 4.5
Zone Alarm
Nod antivirus
Spy Bot
Sto koristis dva AV-a u isto vreme?