[ pero422 @ 27.12.2004. 16:34 ] @
imamo prostor,podrzan je php,mysql...hocu instalirati postnuke ali ona install skripta nece da se spoji na server...

mysql_connect() [function.mysql-connect]: Lost connection to MySQL server during query in /usr/home/web/231/pnadodb/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 339
Error connecting to db
Program: /usr/home/web/231/install/db.php - Line N.: 45
Database: 231
Error (2013) : Lost connection to MySQL server during query


na serveru mi nije dopusteno praviti baze podataka(tako stoji u phpmyadminu),ali sam mislio da to nije problem i da onu jednu koju tamo na serveru imam mogu napuniti manualno bez postnuke skripte?!
moram li traziti od providera da mi da vece ovlasti?

i imam jos jedno lame pitanje...sto je ustvari "database host"?koja je to adresa?jeli to adresa sitea ili sam tu adresu morao dobit od providera?


bio bih zahvalan za odgovore i nadam se da nisam fulao podforum,a ako jesam molim moderatora da ga prebaci tamo gdje mu je mjesto.


[ BURA @ 04.01.2005. 13:52 ] @
Provjeri jesi pravilno unio sve podatke pri instalaciji (ime baze, user, pass i ostalo) a kao database host ostavi localhost. Admin servera na koji hostas postnuke treba ti napraviti bazu jer ti sigurno nemas ovlasti za to. Admin ti treba dati i username i pass koji upisujes u koracima instalacije. PostNuke-ov install samo pravi tablice u bazi koju ti je admin napravio. Koliko se sjecam imas jedan checkbox u trecem-cetvrtom koraku instalacije kojim cekiras da li da install pravi bazu ili ne, e neka taj checkbox ostane prazan. Ukoliko koristis neki besplatni host onda od provajdera trebas dobiti mail sa svim podacima za spajanje.
Ako ne uspijes probaj rucno napraviti tablice iz phpmyadmin-a pozivajuci postnukeovu sql skriptu.
Nadam se da sam pomogao,
BURA