[ strawa @ 27.12.2004. 17:04 ] @
pozdrav svima.
podesio sam mail i ok je, radi sve
surfanje ni da cuje.
pogledao sam neka uputstva i koliko vidim potreban je odredjeni IP, npr kao kod 063 mreze:
Profile name, pritisnite Edit i upišite Mobtel GPRS
Izaberite IP Address, pritisnite Edit i ukucajte: 217.065.192.033
Izaberite Port , pritisnite Edit i ukucajte: 9201
Izaberite Home page i pritisnite Edit i upišite : http://wap.mobtel.co.yu

dakle potreban je IP i port, pokusao sam slati mail bhtelecom ekipi zaduzenoj za podrsku ali jos uvijek nema odgovora.
ako neko ima ideju ili tačno zna koji podaci idu bio bih zahvalan (a vjerujem da ce biti sve vise upita na ovu temu kada je u pitanju bhtelecom i 061 mreza jer je pocela besplatna test faza gprs-a prije par dana)
[ beg0503 @ 27.12.2004. 22:48 ] @
kako si uspio mail podesiti da radi ja imam s65 i nece nikako da proradi
[ AsuS @ 28.12.2004. 13:12 ] @
JA sam sve to uspio podesit na noki 6230 i mail i sve ostalo konektovo sam se i na racunar i ide ko pravo konekcija je 115,2 a skidamo sa neta 2-3 kbs nije lose kada je dzaba. Ako koga zanima kako neka se javi na mail [email protected]. A i mene zani kako da podesim na siemens s55. Jos da navedem da smo od operatora dobili samo ovo:
Podešenje GPRS pristupa:

APN : bh.mobile
IP Adresa : 0.0.0.0 (Ova adresa je u većini slučajeva fabrička postavka svakog mobilnog aparata)
Username : Ostaviti prazno
Password : Ostaviti prazno

Ps. ako neko moze pomoc neka se javi. Jos nesto meni je najveci problem Ip adresa i proxy toga nemamo a adresa na simensu ima ima 12 cifara a nasa samo cetiri. Dje je bed.
[ strawa @ 28.12.2004. 16:06 ] @
>mail nije tesko podesiti:

message setup - e-mail- accounts- odabrati neki account- options- change
setings-mail settings:
1. download only...: 99kb
2.leave copy on server: po zelji
3.types: pop3
4.pop3 server: in.mail.bih.net.ba
5.pop3 port: 110
6.smtp server:out.mail.bih.net.ba
7.smtp port: 25
8.smtp authentic: yes
9. password: (vas pass za mail)

prije mail settingsa treba podesiti profil za provider (bh.mobile, pass i
user ostaviti prazno)
a pod user settings upisati username npr: neko, pod mail adress:
[email protected], user id: neko: passs: (vas pass)
[ strawa @ 28.12.2004. 16:12 ] @
a evo koji sam odgovor dobio od podrske na pitanje o ip adresama i portovima:

''IP adresa koju zahtjeva Vas aparat je vezana za WAP usluge koje ce biti u funkciji krajem januara. Jedino sto mozete je da spojite mobilni aparat sa vasim racunarom i da na taj nacin izadjete na internet.''



Hvala sto koristite nase usluge.

Valjda hoce da kazu da sa siemens m55 nema surfanja?!
[ beg0503 @ 29.12.2004. 20:44 ] @
mail sam uspio natjerati da proradi ali browser na S65 ni dalje nece stalno javlja internet service is not enabled
pojma nemam sta mu je
[ strawa @ 29.12.2004. 22:06 ] @
Prema odgovoru onih iz podrske nista od surfanja dok ne ukljuce wap, jedino uz pomoc compa
[ _LSD_Ludilo_ @ 30.12.2004. 09:51 ] @
Kako da podesim parametre na SonyEricssony T630?????
I dali je moguce na accountu podesiti neki drugi mail osim bihneta???
[ beg0503 @ 30.12.2004. 10:20 ] @
moguce je podesiti drugi mail samo unesi podatke od tvog mail acounta znaci odgovarajuci pop3 i smtp server i username i password
za sony ericson ne mogu ti pomoci jer ga nemam ali bi negdje u maualu trebalo pisati podesavanje za gprs

btw.uspio sam natjerati i icq client da proradi
a browser i dalje nece iako ima podrsku za http protokol
[ _LSD_Ludilo_ @ 30.12.2004. 10:39 ] @
Popizdit cu malo je falilo da ga roknem od zid..
stalno mi puca konekcija na mailu.
Jeli to mozda do Telecemo ili???nikako ne mogu da se konektujem
[ beg0503 @ 30.12.2004. 13:24 ] @
ma stalno puca valjda se zato i zove test faza i besplatna je ne bi valjda bili toliko bezobrazni da jos i naplacuju a ovako (ne)radi
valjda ce biti bolje
[ u_m @ 30.12.2004. 16:07 ] @
ta ip adresa koja ti fali je wapgateway i mozes da koristis tudji, ima ih po netu koliko hoces, pretrazi malo ovaj forum, nacices vec neki.
[ AsuS @ 31.12.2004. 17:41 ] @
Aj da malo pomognem znaci ako ste podesili mail ja ima java browser koji moze da otvara wap i heke http stranice. Znaci uslov je da telefon podrzava javu ja sam ga probo kod djevojke radi na sonyericsonu t610 100%. Evo g adole zakacenog.
[ mirsonur @ 02.01.2005. 21:20 ] @
Ja otvaram email bez problema na motoroli v600. Otvorim www.google.com ali dalje nemogu zato sto su web stranice preopsirne. moze li mi neko dati linkove koji su bas namjenjeni za ovako nesto?
[ belaj @ 31.01.2005. 23:07 ] @
e ja nista jos nisam uspio podesiti na samsungu e700 ako ko ima iskustva sa ovim mob pls napisi post ovdje.. kod mene ima milion nekih postavki.. lol nista vidjecu veceras da probam da mu dohakam ako uspijem javljam poz
[ amko77 @ 09.02.2005. 11:22 ] @
Na samsung c100 sve radi ali sa ip adresom12.25.203.22.Neznam ni sam dali je besplatna ali znacu kad dodje racun.Ostalo je isto APN bh.mobile i morali ste poslati mail na bihnet da vam dopuste koristenje interneta testnog.To je to na google mi sve iscitava osim slika i nikad se nesmije za adresu kucati www npr.umjesto www.google.com ukucati samo google.com.Takodje se moze slati mail sa yahooa a adresa je mobile.yahoo.com gdje se kuca login i to je to.Pozdrav svima surferima sa mobilnog aparata
[ amko77 @ 09.02.2005. 11:23 ] @
Na samsung c100 sve radi ali sa ip adresom12.25.203.22.Neznam ni sam dali je besplatna ali znacu kad dodje racun.Ostalo je isto APN bh.mobile i morali ste poslati mail na bihnet da vam dopuste koristenje interneta testnog.To je to na google mi sve iscitava osim slika i nikad se nesmije za adresu kucati www npr.umjesto www.google.com ukucati samo google.com.Takodje se moze slati mail sa yahooa a adresa je mobile.yahoo.com gdje se kuca login i to je to.Pozdrav svima surferima sa mobilnog aparata
[ Rnny_X @ 10.02.2005. 13:11 ] @
Poz svima

Ja nista nisam uspio podesiti...

Je li istina da ako je 1. broj 9 onda ne moze nis?
Poslao sam mail i kazu da iz tehnickih mogucnosti mi nemogu obezbjediti testiranje mobilnog interneta...

Dakle, moraju potvrdno odgovoriti da bi se moglo koristiti?
Pokusacu sa telefon od cure...nego recite mi u accounts mora se odabrati neki predefinirani...kako ste ga vi konfigurirali?
[ Rnny_X @ 10.02.2005. 13:17 ] @
zaboravi pitati...

Jel se iko uspio konektovati sa neoriginalnim kablom sa M55 ili S55, u onoj potvrdi koju sam dobio od druga pise da se mozda nece moci sa neoriginalnim...
[ Rnny_X @ 10.02.2005. 17:25 ] @
Podesio sam kako si pisao gore...

Pise GPRS access denied (3114)
Kad stisnem na ok kobejagi se konektuje i na kraju kaze da nista nije poslao jer se ne moze konektovati na account...

Dobio sam mail i prihvatili su i vise puta sam provjeravao postavke ali nista...
[ Rnny_X @ 12.02.2005. 21:36 ] @
Poz ljudi uspio sam se cak i konektovati preko moba (M55) na internet...

Puno mi je pomogla ona tema C60...bio je problem u kablu...

Ako nekome treba pomoc [email protected]
[ edmir @ 10.04.2005. 20:48 ] @
Ljudi AsuS ima konekciju 115,2!!!
E moj AsuS-e,ne brukaj ime!