[ Valerij Zajcev @ 27.12.2004. 17:04 ] @
e konacno sam malo usao u stos u radu sa poly-em i dobio sam nekakvu sliku
ali sada sta znaci kada mi u tutoru kaze "add edge loop" ja nadjem opciju loop ali ne znam sta ona uradi dakle samo mi kazite sta je edge lop i kako funkcionise ;)))??

[ MOHOK7 @ 27.12.2004. 18:49 ] @
Edge loop
Lup bi mi to procitali.
kada imas rupu na poligonu a ne bi trebalo da ju imas treba ju zatvoriti.
Onda u modulu za obradu gde se odredjuje sto ces moci birati imas vertex edge border polygon i element.
Odaberi edge.
Markiras sve linije oko rupe tako da drzis pritisnutu Strg tipku na tastaturi i biras lijevim tasterom misa one pocrvene.
Onda mu u wieweru SELECTION kliknes opciju Loop

Trebalo bi da zatvori rupu.


Postovanje
MOHOK
[ pailhead @ 27.12.2004. 18:53 ] @
ajao! moje oci!

:(


vidi, kad modelujes nesto, najbolje je da stavis neki tup sivi materijal na model kako bi se bolje videlo o cemu se radi, moze boja, ali refleksije su no no...

edge loop,
pa to bi ti bio jedan skup edgeva, povezan u liniju,
ali ne odnosi se na svaki takav skup,

napravi plane sa 8x3 segmenta, e vidis on ce imati 9 vertikalnih edge loopova, i 4 horizontalna,

torus bi isto imao recimo 24 edge loopa po duzini ( prsteni koji idu u krug) i recimo 8 edge loopova, kao izvodnice.

Eto, mislim da bi najbolji prevod bio "izvodnica" a tehnicki je, ono sto sam gore napisao.
[ Faxy @ 27.12.2004. 23:46 ] @
Los model ali nastavi da vezbas

Edge loop - trebalo bi da znaci zatvoren skup Edge-ova koji cine neku vrstu linije cisto zbog znacenja reci loop (ram, prsten, omca okvir), mada nekada se koristi i kao izraz za skup edgeova povezanih u liniju (ko sto rece pailhead) koji i nisu zatvoreni.

lepi primeri od pailheda za razumevanje edge loop-a. Plane za one koji nisu zatvoreni i torus za zatvorene Edge loop-ove
[ Smajky @ 28.12.2004. 12:49 ] @
edge loopova na kilo (nije moj model :))) a i los je pocetak cisto da dobijes sliku u glavi ...

[ Valerij Zajcev @ 28.12.2004. 13:30 ] @
ne vidim sliku ;)



ajao! moje oci!
--------------------------------------------------------------
:(


vidi, kad modelujes nesto, najbolje je da stavis neki tup sivi materijal na model kako bi se bolje videlo o cemu se radi, moze boja, ali refleksije su no no...
--------------------------------------------------------------







nikako lepo da ga zaoblim sa strane uvek mi prozori utonu;(