[ snowwoman @ 28.12.2004. 20:58 ] @
Ne znam da li ovo pitanje ovde pripada, pa vi prebacite gde treba ako sam promasila :S

Trebalo bi da pocnem da radim projekat web aplikacije koristeci JSP, XML i DB2. Potrebno je da koristim okruzenje IBMa WebSphere Application Studio i bazu DB2. Instalirala sam oba alata i bazu na jednu mashinu koja ima 512Mb memorije. Programi se sporo podizu. Jos nisam radila nista konkretno (samo sam otvorila da vidim kako izgleda:)).
Zanima me da li je potrebno imati vise memorije prilikom rada u ovim okruzenjima (1Gb), jer moram u tome da radim? Za WebSphere pise preporuka memorije od 1Gb, ali me interesuje da li je dovoljno imati 512Mb, a da me ne 'nervira' sto je sporo.

Hvala svima :)
[ range @ 29.12.2004. 00:34 ] @
Pa ako pise preporuka 1gb..... Mislim da bi ti bilo dovoljno 768Mb. Probaj da povecas pagefile na duplu velicinu fizicke memorije ako nemas mogucnosti da dogradis.
[ tweeester @ 29.12.2004. 08:44 ] @
I ja sam probao na 512, mozes da vidis kako radi, ali za razvoj moras da dodas jos memorije definitivno (uostalom, takav je i requirement ...), ne znam da li bi 256 dodatnih zavrsilo posao ali sumnjam, verovatno je neophodan 1GB da ne bi pocelo da stuca posle 1-2h rada ..
[ snowwoman @ 29.12.2004. 10:13 ] @
Hvala na odgovorima :) Kupujem memoriju.