[ urke @ 29.12.2004. 11:36 ] @
Potreban mi je neki firewall koji će mi upotpuniti KAV na Windowsu 2000 Professional sa SP4.

Juče sam prvo uradio update na neke pakete iz SP5 (23 security risk paketa) i bez restarta stavio i Tiny Personal Firewall 6 Pro, i nakon restarta me je sačekao BSoD. Pokušao sam u SafeMode da deinstaliram Tiny, ali instaler nije mogao da radi (javlja da nije pravilno registrovan microsoft installer server, ili nešto u tom smislu). Nakon toga mi je palo na pamet da pokušam sa repair install sekvencom. Odradio sam i to, ali se stanje nije promenilo - i dalje se javljao BSoD. Onda sam uradio reinstall.

Danas ponovo pokušam da instaliram Tiny-ja, misleći da je možda krivac neki od onih 23 security risk pečeva, pa sam stavio tinyja bez njih. I posle restarta me je ponovo sačekao BSoD.

Ovog puta sam iz SafeModa pobrisao sve što ima veze sa tinyjem u registry-ju, pobrisao direktorijum iz iz program files, i još neke fajlove koji su se ugnjezdili u system32, common filesa (PFShared) i system32/drivers i nakon restarta win se normalno podigao i sada radi normalno.

Pitanje znači glasi - koji application based _I_ port based firewall da stavim na mašinu? Juče mi se desilo da posle stavljanja SP4 net konekcija (dialup) non-stop šalje pakete na net (send) iako nikakav program nije pokrenut (osim KAV-a). Zato mi je i trebao neki firewall da vidim šta to cepa po netu.

Ima li pomoći a da se ne smaram sa ručnim pravljenjem internog w2k firewall-a?

TIA
[ Mihailo @ 08.01.2005. 09:41 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/59249