[ darche @ 31.12.2004. 11:55 ] @
Pozdrav svima i jedna velika molba za majstore IRCa.

- Prijatelj me je zamolio da mu pokrenem na njegovoj stranici jedan mali chat, na kojem bi on mogao da kreira 2 - tri razlichita chanela, na primer Friends, Business, Music...

- Dali neko od vas moze da mi objasni sta mi je sve potrebno i na koji nacin to sve da realizujem

- ja sam dobio jedan Interesantan skriptic PJIRC se zove i kada se uploadue na stranicu sve vec radi, moze veoma lako da se promeni izgled putem HTMLa, CSSa, its.. ali jos se nisam kretao vodama IRCa pa zato ovolika pitanja...

- koliko sam ja shvatio, poteban je jedan ovaj Skript i server na koji mogu da se kacim...
Skript znaci imam, ali gde da nadjem server, imali koji seriozan server koji nudi dzabe te IRC - servise, ili mora da se placa, ako ima koji i gde... ima li neko od vas koji user manual ili deskription inace o funktionisanju IRCa na engleskom, nemackom ili srpskom...

hvala unapred...na svim savetima

[ Draziw @ 31.12.2004. 12:15 ] @
Predlazem ti da nadjes neki IRC server na kojem ces otvoriti ta tri kanala a pjirc podesiti da idu na taj server i te kanale..
Posle ako budes imao dosta usera i zelju za svojim serverom otvori svoj irc serv..
[ darche @ 31.12.2004. 12:24 ] @
Draziw - e hvala ti na brzom odgovoru, ali imas li ti neki - IRC - Server kao predlog...
[ Draziw @ 31.12.2004. 16:27 ] @
pa zavisi sta ti oces.. mozes npr. na krstaricu,serbiancafe od domacih tu bi ti dosta njih verovatno videli i reklamu sajta pa bi imao i vise poseta..
[ Nikola Denić @ 31.12.2004. 16:30 ] @
irc.balcan.net ; irc.krstarica.com ; irc.serbiancafe.ws;irc.serbianchat.net ... itd
[ darche @ 01.01.2005. 18:05 ] @
balgodarim na odgovorima...hvala i SRECNA NOVA