[ urke @ 31.12.2004. 14:16 ] @
Prvi broj prvog domaćeg časopisa posvećenog slobodnom softveru je gotov i dostupan je za download...

http://www.fsn.org.yu/modules....ent&pa=showpage&pid=11
[ mmirilovic @ 01.01.2005. 11:48 ] @
I ja imam problema. Stoji mi da je veličina fajla nepoznata. A fajl menadžer
onda skida fajl u nedogled. Nakon 3-4MB, mi pokaže da je skinuo oko 99%, a za
veličinu i dalje pokazuje da je nepoznata!? Izgubio sam strpljenje i prekinuo
sam skidanje (na dialup-u sam), a na HD-u mi je od svega toga ostao fajl od
200KB.

Ćorava posla!
[ Mitrović Srđan @ 01.01.2005. 13:26 ] @
meni sad radi tj isto file size 0 ali sakcem 10 minuta i to je to
[ Not now, John! @ 01.01.2005. 15:09 ] @
Ja sam skinuo fajl. Ne sjećam se veličine, pošto sam ga izbrisao odmah nakon što sam vidio da pravi neku grešku u KGhostView i GSView i aplikacije padaju prilikom otvaranja tog dokumenta.

Nešto mi se ne čini da je ta GNUzilla previše GNU ;-)
[ strba @ 01.01.2005. 15:41 ] @
Fajl je 4.91 MB i skinuo sam ga bez problema.


pozdrav


p.s Da, najvaznije. Svidja mi se veoma sa nadom da ce ekipa koja radi naci sponzore, a casopis naci na kioscima ( a ne samo u el izdanju).
[ Mitrović Srđan @ 01.01.2005. 19:00 ] @
procitao sam negde oko 30% i za sada mi se zaista svidja
[ popacp @ 03.01.2005. 14:05 ] @
Da časopis je velik nekih 5 MB s tim što ne može da se vidi dl speed,. vreme i ostalo, ali očekuju se ispravke ovih grešaka... Pročitao sam ceo časopis i ne da mi se svidja nego sam se totalno uživeo u njega, možda čak i napišem neki text za sledeći broj..
[ Stator @ 03.01.2005. 22:09 ] @
Ja sam ga skidao sa FF-ovim Dl menadzerom i lepo sam sa video dl speed mada nisam video koliko je velik i naravno skinuo ga bez proglema..

PS: casopis je extra :)
[ urke @ 05.01.2005. 23:38 ] @
Što se tiče preuzimanja i problema sa brzinom/veličinom, poblem je čini mi se u serveru - nije podešen za download :) Ja sam postavio mirror za preuzimanje, adresa je http://urosevic.net/get.php?id=gz01 pa izvolite. Kod mene se vidi i brzina, i veličina a ima i nastavka prekinutog downloada :)

E sad, što se tiče prikazivanja, nije mi jasno šta je Čivan uradio pri pravljenju završnog dokumenta. Najgore od svega je što je pdf pravljen iz OOo Writera, a stoji da ga je napravio Adobe Acrobat.

Još jedna stvar, ggv ne prikazuje slike uopšte pa tako ni naslovnu stranu. gpdf ima problema sa nekakvim kvadratićima po tekstu. Ali zato xpdf radi bez problema, kao što sam i očekivao.
[ popacp @ 06.01.2005. 15:15 ] @
Da ima problema sa gpdf, ali ga i xpdf i acrobat lepo čitaju
[ FormatC @ 22.01.2005. 00:08 ] @
A hoće li biti na kioscima? Mislim možda, jednog dana:)?
[ srx @ 24.01.2005. 22:50 ] @
Nadam se da čemo i to jednog dana uspeti da udradimo. Čitajte i drugi broj uskoro........

Pozdrav
[ VRider @ 02.03.2006. 14:17 ] @
Izasao je i novi broj, i moram da priznam da sam prilicno razocaran.
Iz broja u broj su sve losiji.
2 strane statistike sa distrowatcha (vac par brojeva unazad), jos jedna strana "nadolazecih realizacija distribucija" (one koje su nadolazile prosli mesec, nadolaze i ovaj, osim nekolicine koja se pojavila u prethodnih 30 dana), 6 strana nekakve licence (da je na srpskom, pa i 'ajde, a copy paste licence koju svako od nas i ovako ima u nekoliko primeraka na kompu)... Cak i tih 35 strana nije 35, jer cak na 4-5 strana je samo po jedan pasus sa prethodne strane.
Sve u svemu, kao da silom pokusavaju da namaknu dovoljno strana samo se nesto pusti svakog prvog, da ne bude da su odustali.
Dva tri clanka koji mogu da prodju, ostalo je...

Valjda ce biti bolje...
[ Not now, John! @ 02.03.2006. 16:28 ] @
Šta da se radi... možda ljudi nemaju vremena...
Treba se uključiti u rad, a ne čekati da drugi rade za nas i kukati kada ne urade ono što želimo.
Znam po sebi. Na ULK BiH forumima stalno jedni prozivaju kako samo nekolicina radi nešto ozbiljno, a većina ništa ne radi na popularizaciji, prevođenju i sl. (što i jeste istina). Ipak je sve na dobrovoljnoj bazi, pa ko želi i ima vremena hvala mu. Ko ne želi i nema vremena, ne treba ga kritikovati.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Not now, John! dana 02.03.2006. u 17:29 GMT+1]
[ urke @ 31.03.2006. 20:53 ] @
Zbog hroničnog nedostatka vremena i autora, novi brojevi su takvi kakvi jesu. Jelke, brainkilla, nightweaver i civan se trude koliko mogu, ali j epotrebna pomoć u pisanju tekstova, pa bi bilo poželjno da svi koji mogu da piše da e jave na redakcijski mail sa gotovim tekstom - gnuzilla-na-gmail.com