[ Dragan Varagic @ 02.01.2005. 08:14 ] @
Politika je u novogodišnjem broju objavila ove podatke i poredjenje sa podacima o prodaji u ostalim Deltinim objektima ove vrste - Maxi diskonti i Tempo Cash & Carry.

Mislim da je ovakav podatak sasvim dovoljno ilustrativan za konačan odgovor na pitanje da li se ovde isplati praviti online prodavnicu, čak i kada ne postoji legalan sistem online naplate putem kartica.

Detaljnije na http://www.pretraga.co.yu/vest...hp?s=isplativa_online_trgovina
[ Goran Aničić @ 02.01.2005. 11:40 ] @
Izgleda mi malo "prenaduvan" podatak od 26.000 on-line narudžbi za samo jedan mesec, ovo je pogotovo sumnjivo kada je izvor Politika koja se u bliskoj prošlosti poprilično iskompromitovala tekstovima novinara koji pišu o temama u koje nisu baš najbolje upućeni. Ali nema veze, svakako sigurno postoji napredak i ovaj način prodaje MAXI.ja je za svaku pohvalu.

Radi paralele evo podataka i sa amaričkog kontinenta:
Citat:
Spending by Americans shopping online during this year's holiday season rose 24 percent from a year earlier to $8.8 billion, with sharp gains in purchases of clothing and entertainment, Web company VeriSign Inc. (Nasdaq:VRSN - news) said on Thursday.

Izvor: US Holiday Online Shopping Up 24 Pct

Evo podataka i sa Amayona:
Citat:
n November and December, sales are thought to have risen 28% year on year to more than $15.5bn (£8bn), excluding auctions and travel sales, according to research firm ComScore.

Izvor: Amazon trumpets record Christmas
[ g@rfild @ 02.01.2005. 12:11 ] @
Citat:
Izgleda mi malo "prenaduvan" podatak od 26.000 on-line narudžbi za samo jedan mesec

Moguce je, a razlog je novogodisnja kupovna groznica. Mnogo je lakse iz toplog doma poruciti robu nego se probijati kroz saobracajne guzve, vukljati pune kese, cekati na kasi pola sata. Ovako dobijes sve na kucnu adresu. Prosle godine cinimi se da su podikli duplo minimalni iznos kupovine jer nisu mogli da postignu sve. Zanimljivo je bi bilo da su dali podatke npr. iz oktobra pa da uporedimo ili da objave godisnji prosek narudzbine pa da vidimo pravo stanje. Svaka cast MAXI-ju, bilo bi lepo da se malo poostri konkurencija tj. da se ukljuce npr. Merkator, Rodic .
[ Marko Bijelic @ 02.01.2005. 12:16 ] @
Kad smo već kod Amazona...

Citat:

Amazon Sees Record Day: 32 Sales per Second
Amazon.com reported its record sales day, according to Internet Retailer, tallying 2.8 million items sold. The e-commerce giant declined to say which day that was in this holiday season, or how much revenue that entailed, or even which categories of merchandise comprised it. Amazon.com did reveal that it had 700,000 Americans visit the site within one hour, it shipped goods to 217 countries and managed to have a day of sales that averaged about 32 items sold every second.

[ Batica @ 03.01.2005. 09:29 ] @
"26.000 narudzbina sa prosecnom vrednoscu od 9.012 din u decembru 2004. g. Drugim recima, prosecan prihod za decembar iznosi 3 miliona EUR! "

Bas me interesuje kako su isporucili tih 26.000 narudzbina. 26.000 kada podelis sa 30 dana je 867 porudzbina i isporuka dnevno. Ako su robu isprucivali 24 sata (NON STOP) to mu dodje oko 36 isporuka na sat. HA ha ha...
[ Malcolm @ 03.01.2005. 10:36 ] @
To si u pravu, ali ne zaboravi da iza Maxi diskonta stoji Delta Holding.
Tako da su oni u mogucnosti da ispostuju i veci broj narudzbina u toku meseca...

Mnogo smo jaki :)
heheh
[ Batica @ 03.01.2005. 12:21 ] @
Koliko ti je ljudi i vozila potrebno da na svakih 2 minuta izvrsis isporuku (i to svih 24 sata i tokom celog meseca). Koliki su troskovi?
Brate preterali su, mozda su se zajebali za jednu nulu da zasene prostotu. 2600 mi zvuci razumno.
Mada, pitam se da li imaju kapacitete i za tih 2600.
[ boccio @ 03.01.2005. 13:02 ] @
Ako se ne varam, oni vrse isporuku posle 15 (ili 16,17 casova). Tako da cekaju da se skupe porudzbine i onda salju vozila. Na taj nacin svako vozilo gadja jedan deo grada i mogu brzo da raznesu.

Iako, i meni ta cifra od 900 poruzbina dnevno deluje malo kao SF, ali ne bih da komentarisem bez argumenata...
[ sasas @ 03.01.2005. 13:23 ] @
Meni ta cifra izgleda realna (tehnicki naravno). Razmislite malo, maxi (da ne govorimo o delta holdingu) ima na desetine vozila (za dostavu, nabavku, prebacivanje robe na relaciji skladiste-diskonti i diskonti-diskonti) koja posle 16h ionako stoje. Ako ljudi vec vide da e-prodaja ide, logicno je da ce upregnuti sva ta vozila u dostavu.
To ipak nije neka piljara sa ugla - recimo sa 50 vozila u periodu od 16-21h dobijate 250 sati, tj. za isporuku oko 15 minuta (cca. 1.000 dnevno). Posto jedno vozilo ne ide sa novog bg. na karaburmu, 15 minuta izgleda sasvim dovoljno.

Isto tako, kako je neko izracunao, prihod je oko 3.000.000e, dakle zarada je reda 150-300kiloevra. Za te pare mogli su kupiti 20ak novih dostavnih vozila "da se pokrpe" :)

ss.
[ Batica @ 03.01.2005. 14:50 ] @
50 vozila za isporuku i to na svakih 15 minuta? Mnogo brate, neka smanje malo. Toliko nema ni PTT.
[ djoca! @ 03.01.2005. 15:16 ] @
Logicno je da ne ide jedno vozilo za jednu isporuku.... Skupe se sve narudzbine iz jednog dela grada i posalje jedno vozilo koje moze u jednoj turi da odradi cudo isporuka, tak oda nije neizvodljivo uopste. Jel im vazi ta usluga za jos neki grad osim BG-a?
Inace pretpostavljam da je sifra prenaduvana, ali cak i da je 3 puta povecana opet je mislim prilicno dobar pokazatelj da ima nade za online prodavnice.
[ sasas @ 03.01.2005. 15:18 ] @
Postoji li neki motiv da laziraju taj podatak od 26.000? Zasto bi tako nesto uopste uradili?

ss.
[ Dragan Varagic @ 03.01.2005. 15:47 ] @
Evo podataka sa samog sajta o vremenima isporuke i o mestima odakle se može poručivati:

# Vreme isporučivanja

- Fizička lica: Ukoliko robu naručite do 13 časova svakim radnim danom i subotom, dobijate je istog dana od 15 do 18 časova. Ako robu pomenutim danima naručite posle 13 časova dobijate je narednog dana. Ukoliko robu naručite nedeljom, dobijate je u ponedeljak. Svaka narudžbina biće telefonski proverena, kako bismo Vas obavestili o tačnom vremenu isporuke. Robu plaćate našoj službi za isporučivanje.
- Pravna lica: Ukoliko ste robu naručili do 13 časova, istog dana poslaćemo Vam profakturu sa tačnim iznosom koji treba da uplatite i brojem žiro računa. Ukoliko ste robu naručili posle 13 časova profakturu i broj žiro računa dobijate narednog dana. Kada se na našem izvodu pokaže da je uplata izvršena, u roku od dva dana, u dogovoreno vreme isporučićemo Vam robu. Podatke o spisku preduzeća kojima određenog dana treba isporučiti robu možete dobiti pozivanjem našeg Call centra (011 3537 030).Da bi Vam roba stigla u najkraćem mogućem roku, uplatu izvršite tek pošto dobijete našu profakturu. Molimo Vas da uplatite tačan iznos sa profakture!

# U Maxi On line prodavnici mogu da kupuju stanovnici Beograda (opštine: Vračar, Stari grad, Voždovac, Savski venac, Rakovica, Čukarica, Zvezdara, Palilula, Zemun, Novi Beograd), Niša i Novog Sada.
[ crews_adder @ 03.01.2005. 16:17 ] @
I kol'ko se dobije kad se 26,000 porudzbina pomnozi sa 4,500 jelasica (koliko iznosi minimalan iznos porudzbine)? Hehehe, ipak je ovo Srbija.
Moje (logicno) misljenje - Mission Impossible result: Failed!
[ Batica @ 03.01.2005. 17:33 ] @
Pre par godina procitam u Politici (nije kriva Politika samo je izvestavala sa konferencije za stampu) da je C market otvorio svoju online prodavnicu i jos daju url . Takodje, u Beogradu je bilo postavljeno nekoliko desetina bilborda sa istim obavestenjem. Bas me je interesovalo da vidim kako su uradili etc. ali nikako nisam mogao nista da nadjem na toj adresi.
Tek posle par meseci pitam tipa iz Eunet-a sta je sa prodavnicom i zasto ne mogu da vidim i on mi kaze da prodavnica uopste ne postoji i da nije napravljena i da je to "trik" marketinske agencije koja je radila za C market.
Sta im to znaci ne znam..ali tako je bilo.
[ Gojko Vujovic @ 03.01.2005. 18:10 ] @
Kad smo kod lažnih reklama, viđate li vi one natpise sa pks wifi? Meni url koji se reklamira još uvek ne radi - čemu onda reklama..?

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 03.01.2005. u 19:40 GMT+1]
[ Aleksandar Marković @ 03.01.2005. 18:38 ] @
ili http://www.wifi-pks.com/
[ JogyII @ 03.01.2005. 19:23 ] @
Citat:
Batica: 50 vozila za isporuku i to na svakih 15 minuta? Mnogo brate, neka smanje malo. Toliko nema ni PTT.
???zasto mislis da PTT nema toliko vozila pa to je kurirska sluzba koja pokriva celu Jugoslaviju, ili mislis da se u Jugoslaviji nesalje toliko posiljki???
ako kazemo da ima 5-10 MAXI diskonta u gradu dolazimo do cifre od 5-10 vozila za transport po diskontu sto nedeluje problematicno, a kao sto neko rece oni su posle 17:00H verovatno neupotrebljena, pa se trosak svodi na benzin i dodatno radno vreme od 4H za 100 ljudi (2 po vozilu) znaci 50 dnevnica (od 8H) + troskovi transporta to je sto se tice tehnickog aspekta

a sto se tice samog ukupnog broja isporuka (sa socijalnog aspekta) ni to nedeluje nerealno, firmama je sigurno mnogo isplativije porucivanje na ovaj nacin (ovoj u kojoj ja radim recimo jeste iako ima oko 10 svojih vozila za dostavu), a koliko vas vise voli da poruci nesto preko interneta nego da se gura po prodavnicama sa gomilom zenske populacije kojoj je primarni cilj u zivotu kupovina, cenkanje i sl. (cast izuzecima)

Offtopic, dokaz za tvrdnju o zenskoj populaciji, prosle nove godine sam greskom otisao u novogodisnju kupovinu u novi merkator (blizu mi je), uzeo sam malo hleba, sunke, sira ono standardno, mislim da sam bio jedini ka onoj prvoj kasi do 5 artikala koji je zaista imao manje od 5 artikala, svi ostali su imali bar 8, koje vaspitanje, jos gore prodavacica neke nije ni vracala, kupovina mi je umesto 15 minuta trajala 2.5 sati, a pogadjate 90% populacije je bilo zenskog roda

naravno pogadjate ove godine nisam ponovio gresku



[ cdragan @ 03.01.2005. 20:06 ] @
Citat:
sasas: Postoji li neki motiv da laziraju taj podatak od 26.000? Zasto bi tako nesto uopste uradili?

ss.


Zato što to pišu novinari koji pojma nemaju, a zgodno im dodje da popune kvotu koju imaju za novogodišnje brojeve.

Krajem 2002 i većim delom 2003 sam koristio Maxi OnLine naručivanje pa mogu da prenesem iskustva iz prve ruke.

Odmah da se razumemo, ta cifra od 26.000 narudžbina se možda odnosi na celu godinu, ali je najverovatnije a i ja sam uveren da se broj odnosi na ukupan broj narudžbina otkako je online naručivanje počelo. Naime, po svakoj narudžbini se dobije povratni mail u kome je i broj narudžine i on se redovno uvećava. Koiko se sećam, na prelazu iz 2002/03 taj brojač se nije resetovao i išao je dalje. Recimo u novembru 2002 je bio oko 4500, a u julu 2003 oko 8500 - što bi realno gledano do ove nove godine, uz mali porast, taman ispalo tih 26.000.

Dok sam naručivao, bili su odlični - mada se u poslednje vreme dešavalo da nemaju nekih artikala pa vas nazovu telefonom i kažu da nema toga i toga, pa vam ponude nešto drugo u zamenu. Isporuka je bila fantastična - uvek na vreme i momci sve lepo unesu i pred vama provere. U medjuvremenu smo se sa nabavkom preselili u Rodićev hipermarket - jeste da mora da se lično ode, ali je Rodić poprilično jefiniji (recimo da je litar koka kole u plastičnoj flaši oko 10 dinara jefitiniji, Nextovi sokovi od litar su jeftiniji i za više od 10 dinara itd...) pa se tako kupovinom uštedi poprilično para - koje se odna potroše na čokolade i ostale slatke zezancije ;)

Dakle, bez ozbira na broj porudžbina, ako neko nema kola, mrzi ga ide do rodića a ima potrebu za većim nabavkama - mogu slobodno da preporučim Maxi OnLine. I sajt za narudžbije je sasvim ok rešen, u svakom trenutku možete da dodate i izbacite sve što želite, a važe sve vrste plaćanja; keš, čekovi, kartice...

[ Balša @ 03.01.2005. 20:29 ] @
Kako je Maxi realizovao plaćanje karticom kod dostave?

Da li imaju neke mobilne POS terminale, ili nose one starinske imprintere?
[ _owl_ @ 03.01.2005. 20:38 ] @
Cudno da niko nije primetio da pored broja vozila, ogranicenje postoji i u kapacitetu jednog vozila. Tj. nije problem poslati x vozila koja ce odjedanput da pokruju 26000/x porudzbina vec ce se ona najverovatnije i vracati u centralu da se ponovo napune. Bas bi me zanimalo koliko prostora u vozilu zauzima jedna prosecna narudzbina (.
[ Batica @ 03.01.2005. 21:10 ] @
Da su imali u decembru 2600 porudzbina (a ne 26.000) sa prosecnom porudzbinom od $150 to je oko $400.000 bruto prometa u samo jednom mesecu i to preko web sajta. To je fantastican rezultat vredan postovanja!
Ali mi Srbi smo odvratni grandomani to nam je nekako malo, sta je 1/2 miliona $$$ lepse zvuci 4 miliona dolara i 26.000.
[ MyWay @ 03.01.2005. 21:52 ] @
Citat:
_owl_: Cudno da niko nije primetio da pored broja vozila, ogranicenje postoji i u kapacitetu jednog vozila.

Postoji još mnogo faktora (ograničenja) koja onu cifru čine još neverovatnijom, npr: potrebno vreme isporuke (bar 10 min za istovari, donesi(lift, stepenice), potpiši ovde/plati, vrati se do vozila....) i naravno vreme isporuke u slučaju da je firma naručioc (ima radno vreme i niko neće da čeka MAxi do 21h).
Zanimljiv je i problem optimizacije putanje isporuka - veoma lep zadatak bi bio napraviti algoritam/program za optimizaciju isporuke (po vremenu i putu) u zavisnosti od dnevne porudžbine, tipa klijenta, radnog vremena klijenta, max. prostora u kombiju i naravno, najkraće putanje... :)
[ trninic @ 04.01.2005. 22:10 ] @
Da pomognemo :)

http://info.leshop.ch/uk/Portrait_Facts_Figures.html

Number of purchases/day: 300 to 450 per day, mostly on Mondays and Fridays
Market share: estimate 50%
Delivery area: 80% of the Swiss population, due to our partnership with Expresspost

Znaci, cela Svajcarska izmedju 25 i 30.000 mesecno. Ovaj shop je sinonim za odlican rad u procesu dostave narucenih prozivoda, Posta Svajcarske se bas "ispruzila" za ovaj projekat. Sami zakljucite koliko su realne cifre za Maxi Online.

Pozdrav,
Damir
[ Miloje Sekulic @ 05.01.2005. 13:54 ] @
Citat:
Mislim da je ovakav podatak sasvim dovoljno ilustrativan za konacan odgovor na pitanje da li se ovde isplati praviti online prodavnicu, cak i kada ne postoji legalan sistem online naplate putem kartica.


Pod uslovom da postoji razvijen off line poslovni model.

Zašto je B92 najposećeniji sajt?
Jer ima šta da ponudi (pa tek onda dolazi na dnevni red pitanje ispravnog načina da se to što imaju da ponude i ponudi), jer je iza cela medijska kuća koja filuje sajt.

Isto je kod Maxija. Tek razvijeno poslovanje u pozadini može da generiše uspešan prodajni sajt. Ne govorim o sajtu od koga živi samo webmaster.

Miloje
[ Batica @ 05.01.2005. 17:45 ] @
Da li je Maxi imao 26.000 ili 2600 narudzbina i kakva je i kolika firma etc. nije podatak koji ti daje odgovor na pitanje da li se ovde isplati praviti online prodavnicu.
Preduslov za pocetak bilo kog posla off ili online jeste strucno uradjen i rigorozno testiran biznis plan.
B92 jeste najposeceniji sajt ali da li je profitabilan?
Miloje,
da li je tvoj emagazin.co.yu profitabilan?
[ Goran Aničić @ 05.01.2005. 19:44 ] @
Evo kakvo je stanje u najbližem susedstvu:
ELEKTRONIČKA TRGOVINA U HRVATSKOJ POVEĆANA 85 POSTO

Citat:
Ukupno tržište elektroničke trgovine u Hrvatskoj u ovoj bi godini moglo narasti na oko 262 milijuna dolara, što je oko 85 posto više u odnosu na 2003. kada je promet u tom segmentu u Hrvatskoj iznosio 141,7 milijuna američkih dolara, procjena je regionalnog ureda IDC Adriatics.
[ Miloje Sekulic @ 08.01.2005. 13:55 ] @
Citat:
B92 jeste najposeceniji sajt ali da li je profitabilan?

Troškovi mi nisu poznati. Verovatno je reč o donaciji. Kao i recimo www.ekonomist.co.yu (markica donatora je sa donje leve strane). Kolege iz BiF-a su mi se pohvalile da dobijaju "veliku" donaciju za svoj sajt www.bif.co.yu

Sa druge strane prihodi od oglašavanja su značajni. Kreću se u hiljadama evra (izjava urednika sajta na nekom skupu na kom sam bio). Tako da smatram da je ovo primer kvalitetnog sajt akoji uspešno posluje. I to me raduje.
Osnova njegovog uspeha je kvalitetan sadržaj + pravi način na koji je predstavljen.

Citat:
da li je tvoj emagazin.co.yu profitabilan?

To nije prodavnica. Baneri su u razmeni ili se radi o našim prijateljima. Sajt je prvenstveno namenjen promociji časopisa. To je sajt na kome se atuelni tekstovi (iz broja koji je na kioscima) postavljaju zaštićeni (pretplatnici dobijaju user i pass - mada se igram pa ih povremeno oslobađam). Većina tekstova iz prethodnih brojeva je na sajtu. Slobodni za čitanje. Trenutno preko 350 tekstova.

Sa druge strane putem sajta je moguće popuniti podatke za pretplatu ali ne i izvršiti uplatu. Potrebno je da posetioci izvrše uplatu na klasičan način.

Miloje
[ crews_adder @ 08.01.2005. 15:40 ] @
Citat:
Batica:
B92 jeste najposeceniji sajt ali da li je profitabilan?

Ako pogledas cene reklamiranja na b92.net (ili na na TVB92 ili Radio B92) videces da su cene paprene. A reklama na B92 je sve vise...
Takodje, mislim i da im je XS4ALL.nl (jos uvek?) sponzor, a to nije mala stvar. A da su najbolji - jesu.
[ Batica @ 08.01.2005. 20:04 ] @
B92 je odlican, ja ih obozavam. Znam da u poslednje vreme imaju finan. probleme, da su im smanjene plate da je dobar broj ljudi otpusten a da su neki presli na RTS pa me je interesovalo kako stoji sam sajt.

Inace tvoj casopis Miloje je odlican, ponekad me samo nervira sto kvalitet sadrzaja nije ujednacen.
KAko meris koliko je sajt uspesan u promociji casopisa?
[ dr7jo @ 08.01.2005. 21:13 ] @
Izvinjavam se jer nije u vezi ove teme, vec pitanje za Miloja Sekulica.
Redovno citam E Magazin i interesuje me zasto vise ne pisu o berzama i berzanskom poslovanju, a ima toliko lepih tema. U prvim brojevima je bilo par tekstova ali zadnjih meseci o toj temi se uopste ne pridaje znacaj.Hvala.
[ Miloje Sekulic @ 09.01.2005. 12:29 ] @
Da se prvo zahvalim na pohvalama i kritikama. Pohvale prijjau, kritike pomažu d abudem bolji. Pošto pitanjima koja nisu vezana za online poslovni model e magazina već se tiču uređivačke politike odlazimo off topic takva mi postavljalje i na njih ću odgovarati ili kao pp ili na [email protected]

Citat:
KAko meris koliko je sajt uspesan u promociji casopisa?


Pratim posetu sajtu - koja raste - i pratim broj čitanja (budimo precizni otvaranja strana sa pojedinim tekstovima) - koji takođe raste tako da smatram da sajt ovakav kakav je vrši svoju funkciju.

Sajt u promociji časopisa ima funkciju i na sledeće načine:
- preko mog potpisa na es-u dobijam posetu sajtu
- kada ponudim kolegama da prenese sadržaj časopisa to činim preko objavljivanja tog sadržaja na sajtu
- pojedini forumi i diskusione grupe prenose citanje iz tekstova i linkuju se na sajt
- postoji i određeni broj banera što u tazmeni što na prijateljskim lokacijama
- i poslednje ali veoma važno, adresa sajta je na svim našim materijalima (vizitke, flajeri itd)

Ono što bi trebao da uradima a priznajem ne stižem je da uhvatim korelaciju izmešu broj apretplatnika koji su piutem sajta dostavili podatke za pretplatu i uplatili je i onih koji su to uradili na druge načine.

Sem što mi je značajno da pratim rast broja čitanja tekstova interesantan je podatak koji su najviše a koji najmanje čitani tekstovi na sajtu. Često se iznenadim.
Ubedljivi favorit već mesecima su tekstovi o govoru tela u poslovnoj komunikaciji.

Pre par meseci sam u anketi posetiocima sajta postavio pitanje o najzanimljivijim sadržajima časopisa. Rezultate ove ankete (oko 350 posetilaca je odgovorilo) koristim za planiranje sadržaja i u razgovorima sa (recimo) oglašivačima.

Pozdrav
e Miloje