[ jc denton @ 21.04.2002. 17:09 ] @
Na ovo bi Ivan Dimkovic tebao da obrati paznju, mislim da je pitanje u njegovom domenu.

Kako da prikazem (pozovem) dijalog za podesavanje odredjenog direct show filtera ?
Recimo za mp3 decoder ili DivX decoder ?

pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 21.04.2002. 19:12 ] @
Na zalost, direktno - pitanje nije u mom domenu :) Ne pisem DirectShow filtere - to rade drugi..

Ali, mogu da te uputim na neku adresu:

http://msdn.microsoft.com/libr...ectx_cpp/htm/directshowfaq.asp


Ako pronadjem konkretno odgovor na tvoje pitanje, postovacu ga u ovom threadu.
[ jc denton @ 21.04.2002. 23:42 ] @
Ivane, hvala za link, mada sam sve to isto nasao i u msdn-u.
Ako nesto nadjes javi mi molim te, jer ja koristim za sada 'tudji' dll koji mi odradjuje ovo. Posto se radi o DivX player-u koji planiram uskoro da postavim i na www.download.com, ne mogu da koristim 'tudji' dll.

Pozdrav
[ Ivan Dimkovic @ 21.04.2002. 23:46 ] @
Da li si probao da pogledas "The Playa" OpenDivX projekat? To je nekakav DivX player (koliko vidim front-end) - mozda taj projekat ima kontrolu directshow filtra preko property pages-a?
[ jc denton @ 22.04.2002. 08:46 ] @
Bas cu da pogledam, pa se cujemo.
[ 01011011 @ 22.04.2002. 10:02 ] @
Bas me zanima...Ovako radim i ja malko nesto u C++, koliko uzme vremena da se pocne savladavati WIN programiranje, znaci pravljenje nekih software itd??? i da li me neko moze uputiti malko ka linkovima gde mogu malko bolje savladati. Kupio sam C++ Bible i jako je dobra knjiga ali opsirna, zelio bih neke osnove za pocetak da naucim pa onda da se preradi Bible.
[ Ivan Dimkovic @ 27.04.2002. 01:20 ] @
Koliko ti vremena treba.. hm.. pa zavisi - treba da naucis neke glavne aspekte Win32 programiranja

1. Process and thread handling
2. File I/O
3. Windows (i ostali GUI elementi - kontrole, itd..)
4. GDI (graficki engine)
...

Imas dosta knjiga tipa "Windows programming guide" - pogledaj po amazon.com-u, naravno neophodno oruzje ti je MSDN

Predlazem ti da pogledas primere koji stizu uz MSDN i Visual C++, tipa "Simple" itd... tu imas jako jednostavno implementiran osnovni tok win32 aplikacije - sve komplikovanije se nadogradjuje na to.