[ Mickey @ 21.04.2002. 22:43 ] @
Znaci problem je da skoro svaki put mi se Win XP zamrzne kad odem na internet i to u nepravilnim intervalima, nekad surfujem 45min, a nekad vec posle 5 min. se zamrzne.
Imam USR 56k ext. modem i menjao sam mu drajvere i ne pomaze, probao sam drugu memoriju isto ne pomaze, surfovao sam iz Opere umesto iz IE6 ni to nije pomoglo.
Dal mozda ploca zaljebava? U pitanju je Chaintech 7AJA2. Sa drugog kompa mi ovaj modem fino radi.
Dajte ljudi pomozite jer ne znam vec sta da uradim!!
Unapred hvala!!
[ Aleksandar Bosanac @ 21.04.2002. 22:49 ] @
dali si prije mogao normalno surfati netom?
kad si instaliro windoze XP?
dali ti se ovaj problem dogadja samo na winXP ili i na drugim windowsima?
daj vise detalja...
[ Mickey @ 22.04.2002. 21:11 ] @
Memoriju sam menjao, stavljao mu konzervativnija setovanja (sa Turbo na Medium, sa CAS2 na CAS3..), i nije pomoglo.
Graficka je Inno3D GF2 MX400 32Mb sa TV Out (detonatori 28.32), a disk Quantum AS od 20Gb (pod NTFS-om)
BIOS maticne je zadnji sa sajta, a i modemov firmware sam upgradeovao na V.92...ali nista.
Stavljeni su i zadnji VIA 4in1 drajveri.
Dosad sam primetio da se zamrzavanja desavaju samo u Win 2k i XP-u i to u nepravilnim razmacima, kad sam na Net-u i nikakvi dodatni programi nisu aktivni.
IRQ-ovi su u redu. Na IRQ 11 mi je npr. zvucna(CMI873,graficka,mrezna kartica(RTL 8139), i USB Controller (dal je mozda tu problem??).
Inace XP sam stavio gore pre 8 dana i nisu cak ni svi programi jos gore.
Vise nista ne mogu da kazem, sem da ocajnicki cekam resenje
[ Zeljko Mitrovic @ 23.04.2002. 00:55 ] @
ovo ti je najverovatnije maticna.. imao sam ISTI problem kao i ti.. samo sto mi se komp nije smrzavao dok sam na netu, vec bilo kada u nepravilnim razmacima vremena.. isto sam koristio w2k.
[ Mickey @ 25.04.2002. 00:00 ] @
Hmm mozda, obraticu paznju na to.
[ Boss @ 16.05.2002. 10:53 ] @
Velike su sanse i za virus ili sl.! Imas li mozda Kazaa-u ?Imas li instaliran antivirus....firewall?
[ Mickey @ 19.05.2002. 00:56 ] @
Sanse za virus su nikakve posto imam gore Kaspersky AV i Norton Personal Firewall 2002.
Programe tipa Kazaa, WinMX itd. nemam instalirane.

Nije mi jasno zasto se ne vide ostale replike ovde, koje sam dobio u mailbox?
[ Trunks @ 19.05.2002. 12:35 ] @
Ponovo instaliraj Windows, po mogućnosti najnoviji release.
Ili uradi reinstall sa istim Windowsom, samo posle update-uj.
[ Trunks @ 19.05.2002. 12:41 ] @
Usput, primetio sam da i ti koristiš InfoSky u Novom Sadu.
Malo je glupo što se ne vidi tipa *.infosky.net, a beogradski se vidi tako.
[ Flasica @ 19.05.2002. 15:04 ] @
Da vam kazem, imao sam i ja XP, lepo je radio dva dana, slican problem, istalirao sam ME i lepo radi(Relativno). Samo me muci jedna stvar. I ja imam chaintech plocu. Veruj mi, zajebali smo se svi koji smo je uzeli.
Sve najbolje
Flasica
[ Mihailo @ 20.05.2002. 00:21 ] @
Citat:
Mickey:
Nije mi jasno zasto se ne vide ostale replike ovde, koje sam dobio u mailbox?


Ja sam očistio temu od đubreta. Cilj je da posetioci vide sve poruke koje govore o temi, a ne noise. To je uobičajena praksa.

BTW Nemam nameru da vodim beskorisne diskusije.