[ Delphin @ 03.01.2005. 18:38 ] @
Evo vec nekoliko dana na netu trazim nacin za insertovanje slika u firebird bazu, i bas mi i ne polazi za rukom. Znam da ce sada mnogi reci pa smjesti u bazu samo putanju na kojoj se nalazi slika, ali meni bas trebaju slike u bazi (nema ih puno, nekih 10-ak komada).
Jel zna neko kako se insertuju slike u firebird?
Hvala unaprijed.
[ Riste Pejov @ 04.01.2005. 07:37 ] @
Valjda bi bilo fino kad nam rekao koji programski jezik i koje klase koristis za pristup Firebirdu.
[ Delphin @ 04.01.2005. 19:42 ] @
Inace zivim i radim u Delphiju, ali nije to ni bitno...znam ja kako cu napraviti programcici u Delphiju da mi insertuje slike. Mene zanima jel se moze nekom SQL naredbom. Tipa "INSERT into BLOB blabla..."
Mislim, ako ovo uopste moze da se izvede...
[ Riste Pejov @ 05.01.2005. 00:24 ] @
Pa ne znam zasto bi bas koristio SQL kad FB ima svoj API, u kome imas posebne pozive za rad sa blobovima. btw u delphi samo uradi insert sa TIBQuery koji ima TBlobField :) i to je to. Ako imas insert ovako: insert into test_table values(:test);
onda:

IBQuery1->Params->ParamByName("test")->LoadFromStream() ili LoadFromFile() ili SetBlobData ...

i tako .. razradi to :)
Imas sve u Delphi manual-u

btw mislim da moze nesto kao: INSERT INTO table_name (field_name) VALUES('\x04\x08\x32\xf3')

ali nisam siguran ... ipak to trebalo biti moguce prema SQL standardu ali nikad nisam pokusao.