[ D J U R A @ 22.04.2002. 13:24 ] @
e ljudi ja sam ovde totalno nova...odmah da vam kazem skoro da nemam pojma...nego uzela sam od druga C++knjigu...instalirala borland 5.01...i ok....sada mi nije jasno kada ubacim kod
#include <stdio.h>
#include <conio.h>

int main()
{
printf("Hello, world\n");
getch();
return 0;
}

on radi ok....taj mi je drug dao...ali u knjizi ima ovaj kod

#include <iostream.h>

int.main()
{
cout <<"Zdravo svete!\n";
return 0;
}

dok ovaj nece da se pokrene sa run...cak sta vise javi mi jos i error is been created...tako neshto...i moram da restartujem program..

da jos jedno pitanje...evo iz knjige sam prepisala ovaj kod:

#include<iostream.h>
int main ()
{
int x=5;
int y=7;
cout "\n";
cout<<x+y<<""<<x*y;
cout "\n";
return 0;
}

i otet mi javlja gresku..tj dve...ne znam...ali ajde ko zna (a znate svi) koga ne mrzi nek mi obajsni

[ leka @ 22.04.2002. 14:11 ] @
Ivana dobrodosla na forum! :)

Elem ovako - jedan prost savet - forukusiraj se na program i ne misli na tvog decka dok programiras! Svi problemi koje imas su prisutni samo zato jer te mrzi da par puta preletis pogledom kroz svoj program, tj. programcic. :)


Code:

#include <stdio.h> 
#include <conio.h> 

int main() 

  printf("Hello, world\n"); 
  getch(); 

  return 0; 
}

Ovaj kod radi jer je u pitanju "cist" C sa primesama DOS-a (conio.h) :)




Drugi kod treba da izgleda ovako da bi radio ispravno:
Code:

#include <iostream.h>

int main(int argc, char** argv)
{
   cout << "Zdravo svete!\n";

   return 0;  // Reci sistemu da je sa mnom sve bilo okej
}

U pitanju je C++ kod kao sto vidis... Napisala si int.main() , ta tacka je problem (seti se sta sam na pocetku rekao - ne gledas!)



Ovaj drugi problem je takodje cisto ne gledanje koda... Da si samo malo gledala kod videla bi da si pogresila u liniji cout "\n" , tu je KRITICNA greska! :)

Code:

#include <iostream.h>

int main(int argc, char** argv)
{
    int x=5;
    int y=7;

    cout << "\n";  // ovde je bila greska...
    cout << (x+y) << " " << (x*y) << endl;
    /** endl je isto sto i cout << "\n" ... */

    return 0;
}



Na kraju jedna stvar - Borland C++ Debugger kao i Borland C++ Builder Debugger daju informaciju U KOJOJ LINIJI je greska! Nauci to da koristis! :)

Pozdrav i tebi i svima sa ove konferencije! :)

[ D J U R A @ 23.04.2002. 00:44 ] @
Citat:
int main(int argc, char** argv)


ok hvala sto si mi pomogao...sve je ok..mada sam proverila u knjizi...uopshte nema << kod
cout << "\n"; samo je napisano
cout "\n"; .....al ok

nego mi nije jasno sta ti ovo znachi...odakle ti je to ispalo????kad netreba

[ leka @ 23.04.2002. 01:01 ] @
Ispalo je iz moje glave... :) A u nju je ušlo tako što sam pročitao mali milion linija C i C++ koda u životu...

Ta linija je ista kao i
Code:
int main(int argc, char* argv[])


I služi za prosleđivanje parametara preko komandne linije...

To sve može sa void main() ... ali se meni to ne dopada iz nekih razloga o kojima ne bih ovom prilikom da pričam! :)

Ivana, pre nego nastaviš da učiš C ili C++, nauči da UČIŠ IZ SORSA! "Use the source Luke!"
[ D J U R A @ 25.04.2002. 00:19 ] @
e sad mi stvarno nije jasno....ne znam sta je u pitanju...ali eto koji god kod napisem meni javlja greske,...a prepisem ih i proverim 5 puta..javlja mi gresku u iliniji u kojoj je nemoguce ili ima samo }....radila sam jedan prost kod i nije radilo....i izbacila sma neke linije gde su bile greske....onda je bilo ok...kada sam ih ponovo vratila radilo je!!!!ne razumem ovaj komp..sta se is3povao.... :|
[ leka @ 04.05.2002. 00:44 ] @
Ivana, mora da si negde pogrešila, prođi JOŠ nekoliko puta kroz kod ili ga daj nama na analizu... :)
[ D J U R A @ 05.05.2002. 22:53 ] @
ok sve je u redu malo sma se uhodala..nije frx ide dobro :)