[ nes_nesone @ 04.01.2005. 21:02 ] @
I da li to mogu ja??
[ Draziw @ 04.01.2005. 21:10 ] @
Da podignes irc server kao npr. krstarica ti je potreban unrealircd koji mozes naci na http://www.unrealircd.net potrebni su ti neki servisi npr. anope http://www.anope.org/ , neka masina gde ces to okaciti i znanje da se sve to kompajlira :)
e sad da li ti to mozes uraditi ti bi trebao znati..
[ Picsel @ 07.01.2005. 21:12 ] @
Predlazem da uzmes negde shell za jedno dvadesetak eura mesecno...
Ili ako imas dobru konekciju mozes ga cak i drzati i na tvojoj masini... I ja ti preporucujem Unrealircd ali ako ne znas da ga namestis, skini Ircxpro (nije besplatan, ima neka ogranicenja ako ga ne registrujes, ali za pocetak je dobro) i postavi irc server... Jednostavno je, ali naravno, tesko da od toga moze biti nesto bolje...
[ LaMpiR @ 07.01.2005. 21:41 ] @
http://www.cb3rob.net/

Mega Shell Shellaccount Specifications:

* Linux Powered servers
* 32 Processes Maximum while logged in
* 8 Background Processes allowed
* 500 MB Homedirectory diskspace
* 30 MB Mailspool diskspace
* 20 MB Temporary file diskspace
* Loads of public VirtualHosts available to all users
* Crontab access
* For universal use
* Development tools and compilers available
* Various IRC, mail, news, HTTP clients available
* 1024 open filedescriptors per shell account
* 64 MB RAM per shell account
* 10 GB datatransfer allowed each month
* Webpage supporting html, shtml, php, and cgi scripts
* telnet, FTP, POP3, homepage access.
* MySQL database access included.
* Connected on fast and reliable links to the internet
* Only EUR 7.50 per month! (+/- USD $10.-)
[ REDiceREDuction @ 08.01.2005. 11:49 ] @
postoji li neki irc server, ali da je besplatno i da nije na mom kompu nego na nekom drugom
[ Darko Pipic @ 08.01.2005. 15:06 ] @
Kako to misliš da li postoji irc server besplatno, a da nije na tvom kompu ?

Ovako, ukoliko želite da podignete svoj irc server, potreban vam je "shell account", već 100 puta smo o tome pričali. Na tom shell accountu možete instalirati neki "ircd" (ima ih dosta). Na ovaj način imate svoj irc server.
[ REDiceREDuction @ 08.01.2005. 16:00 ] @
kao sto mogu da nadjem besplatan web hosting, dakle kada otkucam www.nesto.com otvara se stranica koju sam stavio na net, a koja nije na mom kompjuteru vec na nekom serveru, tako hocu da besplatno registrujem irc.nesto.com koji ce da bude na nekom serveru
[ Picsel @ 08.01.2005. 17:24 ] @
To nema... Jedino da nadjes besplatan shell za eggdrop/psybnc ili nesto slicno... Ali za irc server nema sanse... I nemoj se ni truditi da trazis...
[ LaMpiR @ 08.01.2005. 17:25 ] @
Citat:
REDiceREDuction: kao sto mogu da nadjem besplatan web hosting, dakle kada otkucam www.nesto.com otvara se stranica koju sam stavio na net, a koja nije na mom kompjuteru vec na nekom serveru, tako hocu da besplatno registrujem irc.nesto.com koji ce da bude na nekom serveru


Postoje FREE shellovi ali nijedan nepodrzava IRCd. Vecinom eggdrop, neki cak i psybnc ali ircd nikako...
[ Darko Pipic @ 09.01.2005. 01:47 ] @
Vidi ovako, ti možeš da registruješ poddomen tipa irc.nesto.com, međutim, ti nisi dobio time svoj irc server, jedino što možeš je da redirektuješ taj poddomen na neki irc server.... tako da kad neko kuca /server irc.nesto.com on u stvari ulazi na host koji si ti podesio (npr. dal.net), a ako hoćeš svoj ircd, po stoti put, treba ti shell uz ovo gore što sam napisao...

poz
[ [eDo] @ 28.01.2005. 09:46 ] @
Dajte bre smorili ste masu!Cekaj ti hoces irc server a da ne placash nishta zar ne!Da te razocaram to cesh veoma tesko naci tacnije nikako!Gore navedeno je tacno ako toliko ocesh svoj irc mislim da bi ga trebao podici na tvom box-u a i trebas imati veoma brzu konekciju tako da zaboravi na to :p
[ ColdKeyboard @ 18.02.2005. 22:37 ] @
Citat:
Draziw: Da podignes irc server kao npr. krstarica ti je potreban unrealircd koji mozes naci na http://www.unrealircd.net potrebni su ti neki servisi npr. anope http://www.anope.org/ , neka masina gde ces to okaciti i znanje da se sve to kompajlira
e sad da li ti to mozes uraditi ti bi trebao znati..


Znaci kao sto je kolega forumash rekao znaci skinesh sebi UnrealIRCD server
kompajlirash ga (imash i Win verziju) i kada podignesh ircserver
skinesh sebi servise npr. Anope (naravno moze da radi i bez toga ali nemash onda nickserv, chanserv, operserv...)
Nakon toga ako imash 24h konekciju mozesh da se prijavish na www.no-ip.com i skinesh njihov program tako da tvoja mashina postane server na koju mogu svi da se konektuju kucajuci npr. irc.nesto.no-ip.com

To ti je jedini free nachin da dignesh svoj irc server.

Iskreno ne vidim razlog da to radish sem da malo vjezbash i skontas kako sta
radi ali za to ti je dovoljan localhost.
[ Demoritus @ 19.02.2005. 12:45 ] @
nes_nesone: Bilo je reči o tome u zaista mnogim temama, pisao sam detaljna uputstva - sad, zaista, nemam nameru. Koristi pretragu, naćićeš dosta zanimljivih uputstava.

REDiceREDuction: A, lepo sam se nasmejao.. Pa, jesi ti normalan?! Tražiš besplatan IRCD shell??? Alo! To ni ne pokušavaj da tražiš, to prosto ne postoji. Jedva ćeš naći free shell za eggdropa koji valja, a kamoli za ircd. Jedino rešenje za dizanje IRC servera besplatno je, kao što je ColdKeyboard rekao, na svojoj mašini.. Najbolje bi bilo kad bi imao stalnu konekciju koja je malo brža, pa bi IRCD mogao da držiš 24h.

~root@mozak# reboot
[ sdg @ 26.02.2005. 03:00 ] @
Recimo sve legne kako i gde treba, ircd radi super, i nadmece se jedno pitanje: Da li bi mogao da odrzavas nesto takvo? Mislim, to nije nimalo lak posao, da ne pocinjem pricu... A gde ces naci ljude? Trebas da platis da ti stave reklamu na PINK ili BK da bi imao i pola onoga sto krstarica ima preko dana;) Mislim, pominjem krstaricu jer je to sada nas vodeci irc server, a i sa pravom.
Mislim, meni nije jasno zasto to i pitas na forumu.. Za to postoje izvori. Mada ono, sve u edukativne svrhe. E jel znas nekog admina uzivo recimo?
lol
[ Z3d_Kv @ 18.07.2005. 15:00 ] @
Svako moze da digne svoj server..
Sve sto vam je potrebno: unrealircd (win ili linux)
anope ( win ili linux)

I posle samo izmenite fajlove i sve je gotovo..
Treba vam i shell..