[ G-man @ 05.01.2005. 10:50 ] @
Kada radim capture s sony hc 40 u adobe preimeru imam problem interlaca (bar mislim - one male crtice). Probao sam s upper ili lower fields ali ništa. Ako je itko imao takav problem molim za pomoć. Sve naj u 2005.
[ Medo 33 @ 08.01.2005. 23:14 ] @
Aktiviraj deinterlace u adobeu desni klik na video u sini video option pa izaberi field options pa zatim always deinterlace
[ vukx @ 12.01.2005. 22:35 ] @
Kada ubacujes materijal sa kamere uvek mora da ti je interlaced, sem ako na samoj kameri nemas varijantu da snimas progresiv kada biras No Fields, po default-u DV se ubacuje u lower field first.
Kada zavrsis montazu materijala i oces da prebacis na DVD koji ces gledati na TV-u nema potrebe da radis Deinterlace.
Ako pravis DivX onda treba da uradis Deinterlace. U Premiere-u jedna varijanta ti je, kako kaze Medo 33, ali onda moras na svaki video klip u projektu posebno da ubacujes filter ili druga varijanta ti je da na kraju prilikom export-a uradis deinterlace. Zavisno od toga koji Premiere koristis, u 6.5 to ti se nalazi u Export Movie Settings prozoru, odeljak Special Processing, kliknes na Modify i otkacis Deinterlace. Ako koristis Premiere Pro Deinterlace ti se nalazi odma' pored biranja field-ova.
U DivX je bolje kompresovati u VirtualDub-u, Dr.DivX-u i sl., jer tamo mozes kompresovati i zvuk u MP3 sto drasticno smanjuje velicinu file-a. Onda deinterlace mozes uraditi i tamo.
Bitno je kad radis sa interlaced video file-ovima, da sem ako ne uradis Deinterlace, nikad ne menjas raspored field-ova (ako si capture radio u lower field first-u i posle montaze export-ujes opet interlaced video, obavezno opet biras lower field first, to vazi i za interlaced DVD)