[ ventura @ 11.05.2001. 03:01 ] @


Dali je moguce putem PERL-a prosledjivati parametre JavaScript-i?
Dali je to moguce preko LWP-a, ili mozda postoji neki dugi modul koji radi sa JavaScript-om..

Ja recimo imam jedan prosti simple submit form u JavaScript-u i sada zelim da preko programa u PERL-u, da ga pupunim i klinkem na submit...

[ tOwk @ 12.05.2001. 19:57 ] @
Cini mi se da je tvoje pitanje vise do standarda HTTP nego do Perl i JavaScript-a.

Ukolko zelis da samo postujes formu direktno iz perla (bez njenog ucitavanja) moras znati koja polja zelis da posaljes. Takoje moras znati koju metodu koristis (GET je trivijalna i necu je objasnjavati ni malo, a jos je moguce koristiti POST, a mozda i PUT).

POST - znaci da bi ovo isprobao kako radi, treba da se prikljucis na sajt (recimo localhost:80 ), i da posaljes:
print <<EOF
POST /forma.phtml HTTP/1.0

"sadrzaj-polja"
EOF
;
E sad, za "sadrzaj-polja" nisam siguran, mislim da se kodira isto kao i u GET slanju parametara (ono iza ?, recimo 'strana=23&deo=2'). Kao sto rekoh, nisam siguran na koji se nacin kodira i cime se razdvajaju podaci, pa preporucujem da potrazis neku specifikaciju HTTP protokola (kako se POST-om salju podaci).

Toliko od mene, nadam se da je to sto te interesuje, pa da sam ti makar dao uvoda kako bi znao sta da trazis.
[ ventura @ 12.05.2001. 20:42 ] @
Towk.. znam na sta mislis... ali to nije form .. i ne moze da radi form post metoda jer je ceo form napravljen u javascript.. i ne radi standardan form post neog on poziva neku drugu skriptu i onda njoj salje podatke..
[ Gojko Vujovic @ 12.05.2001. 21:18 ] @
Ventura javascript ne radi tako.. kompletno je client side i ne moze da prosledjuje podatke drugom javascriptu na serveru ili tako nesto, to ne radi. A taj code je toliko komplikovan na tom sajtu i verovatno su i namerno sakrili gde se radi POST, ali se radi ipak to je sigurno..
[ tOwk @ 14.05.2001. 21:53 ] @
Kao sto rece Gojko, mora negde postojati POST ili neka druga metoda (GET/PUT?) za slanje podataka forme. Forma se mora ispisati (HTML tag <FORM>) i mora imati ACTION i METHOD (mozda se neki od ovih podrazumeva), a moguce je da se to radi JavaScriptom (npr. document.write("<FORM...")).

Znaci, ukoliko je forma na web stranici, najverovatnije se salje POST metodom, a treba onda koristiti URL koji je u ACTION za slanje (videti moju prvu poruku). Naravno, moguce je da koriste i neke druge metode za slanje, ali to nije podrzano u vecini browser-a (mozda nesto za IE, otkud znam sta kod njih sada sve postoji). Sto se tice HTTP, HTML i JavaScripta (ECMAScript :), toliko znam.

Ako ni ovo ne pomaze, brisite ga :)

Toliko.