[ vuxsa @ 05.01.2005. 23:55 ] @
Imam tri godine star quantum as 40 GB,a u poslednje vreme mu se nekoliko puta desilo prilikom butovanja kao i par puta u radu da se ugasi sam od sebe,pa pošto je sistemski,kad resetujem komp sve je ok.Da li neko ima iskustva sa ovako nečim,tj da li je u kritičnom stanju?(u power savings stavljeno je turn off hard disk - never,a ako je virus u pitanju KAV sa apdejtovima od pre 5-6 dana nije našao ništa)
[ mrkidivx @ 06.01.2005. 00:44 ] @
Može biti mnogo toga, napajanje, kablovi, pa i sam HDD.
Proveri prvo ide kabal hard diska možda je oštećen ili rasklimatan.
[ Mister Big Time @ 06.01.2005. 01:09 ] @
Hmmmm kakvo imas napajanje? Koliko je uredjaja na isoj "vezi" ?

Mada mozda mirise na elektroniku ako se gasi... sto i nije neki problem zameniti da spases podatke posle. Samo da nadjes takav isti HDD i maznes mu elektroniku. Ima po servisima.
[ FREELOADER @ 06.01.2005. 13:29 ] @
Ja sumnjam na napajanje.
[ vuxsa @ 06.01.2005. 14:24 ] @
Kako da proverim da li je napajanje?Inače ništa nisam menjao u hardveru,pa je čudno da se to odjedanput pojavi.IDE raspored je sledeći:primary master Quantum as,primary slave Maxtor,secondary master/slave - DVDRW pineer 108,DVDROM toshiba.Sinoć sam stavio ActiveSMART,sve je ok po njemu,doduše quantum ne podržava očitavanje temperature,tako da ne znam koja je.
[ FREELOADER @ 06.01.2005. 15:20 ] @
Najbolje bi bilo pokušati spojiti neko drugo napajanje, pa vidjeti kako će se onda sve ponašati.
[ Mister Big Time @ 07.01.2005. 01:57 ] @
Mislio sam na kablove od napajanja, da li ti je npr. HDD i CD na istoj "vezi" od napajanja? Mada sto kazu ovde vecinom proveri napajanje, stavi neko drugo.
[ Zivija @ 07.01.2005. 15:26 ] @
Ja sam imao taj problem sa WD800JB modelom, odjednom je poceo da se gasi, tako dva dana, nakon toga sam reinstalirao Windows, i radio je OK. Posle toga sam ga prodao i i dalje radi kako treba....
[ vuxsa @ 07.01.2005. 19:05 ] @
Ovo sa windowsom možda ima neke veze,jer je moj u haosu,a užasno sam lenj da ga reinstaliram...