[ dejan @ 08.01.2005. 14:42 ] @
Da li neko ima iskustva sa GPS-om na telefonima?

Koji modeli imaju podrsku za GPS i kolika im je preciznost? Jel mogu da se ubacuju mape i tako to...
[ SBSL @ 08.01.2005. 16:05 ] @
Benefon ima najvise modela sa GPS sistemom (koliko ja znam) ! Nokia 5140 ima posebnu masku koja na sebi ima GPS..

Mogu da se ubacuju mape, ali su iste dosta skupe.. ne znam za koje gradove i oblasti ti treba ali ako mislis za SCG nesto da nadjes to ce ti biti tesko..

preciznost ima je koliko se secam 10 metara + - !

POZdRav
[ Boe @ 08.01.2005. 23:42 ] @
GPS imaju: Motorola A920, A925, A1000, E1000; NEC e616(V)
[ genesys @ 09.01.2005. 00:19 ] @

E ovde treba razlikovati GPS i AGPS! AGPS je Assisted GPS, to operater mora podrzavati posto je to mrezna usluga. AGPS uredjaji u sustini imaju prijemnik koji prima signale i sve podatke salje centralnom serveru (kod operatera) koji obradjuje podatke i vraca ti tvoju poziciju. AGPS uredjaji ne znaju za recimo za almanah satelita. Objasnjenje se mozhe naci ovde.

A920 je AGPS uredjaj i kod nas se ne mozhe koristiti za navigaciju.

Prave GPS telefone pravi Garmin i Thales (Magellan).

Obichni telefoni se mogu nadograditi za GPS, postoji potreban softver i hardver. Neophodno je imati Symbian telefon sa podrskom za Bluetooth, posto se GPS prijemnik kachi na telefon pomocu BT-a. Pogledati na primer TomTom Mobile proizvod.

Shto se mapa tiche, one uglavnom ne postoje u komercijalnoj prodaji za istocnu evropu.
[ micca @ 13.01.2005. 18:03 ] @
Motorola A925 podrzava AGPS, ali u nedostatku podrske za isti, MOZE da se zakaci na stalite, probao sa nhGPS-om tj. radi kao klasican GPS
[ leksus @ 14.01.2005. 09:08 ] @
kako to?
[ micca @ 14.01.2005. 12:15 ] @
Motorola A925:
Instalirati nhGPS108 (trial 21 dan) i pre pokretanja aplikacije ukljuciti AGPRS ikonica pored bluetooth-a (satelit), kad zatrazi da se konektuje na GPRS cancel, i sad pokrenuti nhGPS.
Pod preferences postaviti model A925 i use internal GPS.... to je sve, acekati oko 10m na otvorenom, da se ukaci, i prikazace trenutnu lokaciju. Mape se mogu skinuti sa mapquest.com-a al su lose.
[ bobby63 @ 22.01.2005. 11:04 ] @
Rado bih kupio nhGPS ali ne sada. Postoji li nacin da se zaobidej limit od 21 dan.

Pozdrav
[ evilduck! @ 24.04.2005. 11:07 ] @
Postoji nacin:
obrises 2 fajla i mozes ponovo koristiti program 21 dan (ne moras da cekas da prodje 21 dan, mozes ih obrisati i ranije).
Ti fajlovi su:
c:\system\ data\UIQvserv.ini
c:\system\libs\oivtvrras2.dll
[ boki04 @ 24.04.2005. 15:02 ] @
instalirao sam nhGPS108 ali ne mogu da ga startujem tj kada odem na ikonicu i kliknem je kaze da ne moze da nadje direktorijum,pokusao sam i sa filemen da nadjem
c:\system\ data\UIQvserv.ini
c:\system\libs\oivtvrras2.dll
Ali nema podesio sam filemen da pokazuje sistemske fajlove ali nitsa da nisu mozda hiden,ako jesu kako da ih nadjem,ako neko zna neka se javi na mail [email protected]
Ako nekom trebaju kordinate za beograd imam ih uz pomoc autoruote 2005 auto mape za komp.
Jos nesto nikako neuspevam da se konektujem na satelit pomocu finde the place cekam po sat ipo i nista.
Samo jos jedmo pitanje znam da sam mozda dosadan ali sta da radim,interesuje me ako ste instalirali platformu za P800 dali vam kada udjete u aplikacije i odete na Uninstall pokazuje program sonyericson 0kb ili nesto drugo,posto meni stoji 0kb i nijedna aplikacija za P800 ili P900 nece da radi,ako mozete pomagajte.
[ evilduck! @ 27.04.2005. 11:40 ] @
Mozda si instalirao nhGPS na memorijsku karticu (to ne moze mora na telefon, tj. na internu memoriju da se instalira)? Inace ova dva fajla (c:\system\data\UIQvserv.ini; c:\system\libs\oivtvrras2.dll) nisu skrivena.
SonyEricssonP80xPlatform.sis se ne instalira nego samo kopira u d:\system\install.
I programi se instaliraju na kartici.
E sad nisam siguran ako se instaliraju programi na telefon (interna memorija) da li treba i u c:\system\install da se kopira SonyEricssonP80xPlatform.sis.
Probaj... igraj se malo.
I u launcher/uninstall treba da stoji 0k (SonyEricssonP80xPlatform.sis).
[ nikolac @ 01.09.2005. 00:37 ] @
A kako moze da se koristi AGPS na modelu E1000? On nema symbian...
[ beli_the_king @ 16.09.2005. 10:44 ] @
imas isto MapView GPS & MapView GPS II

on je free i mape mozes sam praviti

[ nikolac @ 17.09.2005. 01:00 ] @
nigde nisam nasao free MapView GPS.... jel moze pomoc?link?
[ Silenoz @ 26.02.2006. 23:50 ] @
http://www.pocketgps.co.uk/wayfinder-nokia-gps.php


Jel neko možda imao iskustva sa ovim, ili nekim drugim gps programom za n6600?
[ davidbgd @ 13.04.2006. 13:12 ] @
Hmmm ja bih ti preporucio lepo da uzmes externi uredjaj, tipa GPS preko bluetooth-a i lepo imas lociranje fantasticno.

Uredaji takvi nisu veliki, oko 70tak gr (znaci ni teski) a lepo preko BT ti recimo stoji u kolima ti setas okolo, ili u klonji a ti na terasi pa se poziciioniras itd...


To i nije skupa stvar, oko 130eur i nemislis...


Srecan lov.
[ broker @ 13.04.2006. 16:14 ] @
MapView GPS, freeware
http://www.wild-mobile.com/eng...15ad29b96a664f621e7cccea6462d3

Citat:

MapViewGPS successfully run on SonyEricsson p800/900/910 with external bluetooth GPS receiver, and on Motorola A920/925/1000 with internal aGPS receiver. Now MapViewGPS also support all Series 60 phones.
MapViewGPS can run as without GPS receiver, as "mapping" software with namesearch ability, and on the contrary, without maps, as "GPS tracking" software. But, if you have a maps and GPS receiver - it is a best, and you can use all of MapViewGPS features.

Main features of MapViewGPS :
100% compatible with OziExplorer maps and data files. Can read and write .plt, .wpt, .map, .names files
Create and calibrate bitmap maps using OziExplorer on PC
Enhanced bitmap map view
Unlimited map size, map chunks loading dynamically. There is no free RAM limitation!
Very fast zoom in/out from 20% to 1000%
Mini map mode, with fast navigation
Support for many map projections, and datums (> 8 projections, > 100 datums)
User customizable projection settings
Autoload map feature
Customizable info text layouts
Incremental names database search (use .names files, compatible with OziExplorer)
Trip calculator function
Full screen mode
Compass view
Supports km map grid
Work with tracks and waypoints

[ Flying_man @ 08.05.2006. 22:08 ] @
Ima li Nokia 6630 da mogucnost da radi kao GPS?
[ fuzzbubble @ 09.05.2006. 10:01 ] @
ako dodash BT GPS
[ troter @ 18.06.2006. 01:14 ] @
Postoji Motorolin model A780 ,sa ugradjenim GPS uradjajem i mapama za kompletnu Zapadnu Evropu,koristi Co Pilot softver za
pregled,telefon je inace na Linux platformi
Za sada je jedini probem sto ne mogu da nadjem mape za JugoIstonu Evropu ili Ameriku
Inace se kod nas prodaje model koji je bez tog uredjaja.
[ ivcha1976 @ 23.07.2006. 09:08 ] @
Ja mislim da je ubedljivo najjednostavniji nacinkoriscenja GPS na mobilnom koji ima npr Symbian platformu koriscenje nekog od Symbian GPS programa(Route 66,TomTom...) uz odgovarajuci Bluetooth GPS uredjaj!Jako dobra kombinacija koja se moze koristiti u kolima,u setnji....Zato sto ako imate Symbian telefon,vec ste na 50% od Total Solution za GPS!
[ abyss @ 21.08.2006. 11:28 ] @
A jel postoji neko java programce? za k750 recimo? i koliko brzo bi to radilo sa (malo) vecim rucno radjenim mapama?
[ dejan56 @ 21.08.2006. 19:41 ] @
moze li nekojda pomogne vo vrska gps reciver i sony ericsson p910.Da mi objasni nekako kako bi rabotel i sto softver treba da se instaliraa za da raboti kako sto treba sto preporucuvate?????
[ sbosko @ 10.01.2007. 13:48 ] @
E pa ja vec par meseci uspesno koristim GPS uredjaj u kombinaciji sa K750 i sve to cak sa offline mapama. Pa ako nekog zanima neka se javi !
[ milophoto @ 10.01.2007. 19:01 ] @
Lomim se danima oko kupovine telefona i gps modula.Da li bi bio ljubazan da mi napises tvoja iskustva. Planiram da putujem u Grcku pa bih se koristio gps-om.Unapred zahvalan.
[ abyss @ 10.01.2007. 19:07 ] @
Citat:
sbosko: E pa ja vec par meseci uspesno koristim GPS uredjaj u kombinaciji sa K750 i sve to cak sa offline mapama. Pa ako nekog zanima neka se javi !


Ja na k750 koristim MobiTrackPRO i BikeGPS ali nisam preterano zadovoljan. Sta ti koristis?
[ sbosko @ 11.01.2007. 08:18 ] @

Evo zajedno da vam odgovorim koristim MSI prijemnik sa SIRF III chipsetom i u principu sam zadovoljan njime.

Od SW isprobao sam oko 20-tak razlicitih programcica, ali u praksi koristim najvise TrekBuddy i VlkGPS.

Prvi podrzava offline mape (mape u ozf2 ili ogf2 formatu je relativno lako prebaciti u oblik citljiv ovom programu) tako da na njemu imam mape
Srbije,Vojvodine, NS,BG i SO. Koje mi trenutno najvise trebaju. Lepo saradjuje sa GPS prijemnikom.

A drugi koristim za belezenje waypointa (kojim dodatno kalibrisem mape raspolozive na nasem podrucju) i navigaciju na kratkim relacijama.

Ostali SW ili nisu preterano funkcionalni, ili su mape on-line ili nije besplatan.


Pozdrav !
[ proNick @ 14.01.2007. 16:16 ] @
sbosko,

Da li mozes da u par recenica opises kako definises path u programu TrekBuddy, gde ti se nalaze mape (kako ti tacno glasi path, jer meni ne moze da nadje mape).


Hvala unapred!
[ sbosko @ 15.01.2007. 07:26 ] @

U opciji Load map odes sam do svojih mapa i to je to ... Da li si snimio mape na svoj telefon ?

Pozdrav !
[ proNick @ 15.01.2007. 12:07 ] @
sbosko,

Nasao sam kratak manual na

http://www.linuxtechs.net/kruc...&postorder=asc&start=0


Hvala u svakom slucaju
:-)
[ osmania83 @ 15.02.2007. 08:18 ] @
Pitanje za sviju vidim da imate iskustva sa GPS
imam MDA Vario i htio bi da stavim navigaciju, sta mi preporucujete koji GPS uredjaj da kupim vidim neki sa kablovima neki BT i jos neki sa nekim opcijom prkeo radija prima neki signal kao gdje je guzva da zaobidje itd. I koji software da koristim koji je ono poprilicno precizan i koji ne pravi se budala.
Jer vidio sam kod kolege ima neku navigaciju nisam bas siguran koju, mislim da definitivno trazi najduzi put do cilja. Ono nema mi smisla mislim koji je software bas pouzdan da fino pronadje najlaksi put ili barem da mi da opciju da buram kojim cu putem da idem....
hvala puno
Pozz
[ adnanp @ 27.12.2007. 08:38 ] @
Kupio sam Sony Ericsson P1i UIQ3 i u pakovanju sam dobio Wayfinder GPS uredjaj. Istalir'o sam oficijalni software, registrovao se, ukucao jedinstvanu sifru koju sam dobio uz gps i probao. Dobio sam lokaciju i strelica prati sve vazne puteve. Sve izgleda bajno medjutim u tuku ucitavanja lokacija svaki put se konektuje na interent tako da tokom puta sve vrijeme trosim GPRS impulse. Citao sam na internetu da postoje gotove mape koje se downloaduju i software koji ih cita i preko GPS uredjaja bluetooth-om ocitava trenutnu lokaciju na mapi. Novi sam u ovome, jeli moguce da se servis navigacije koristi besplatno (bez konekcije na internet) ? Koji UIQ3 software da koristim i gdje da downloadujem mape ex. Konacni cilj je da ubacim lokacije npr Novi Sad i da me software navodi do N.Sada. Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2007. 11:31 ] @
Ma nee treba ti do NS-a GPS. Samo preko Sokoca na Loznicu, a onda gore ka Rumi, pa preko Fruške gore i eto te u Novom Sadu :) Šalim se.

Naravno, moguće je koristiti sistem navigacije koji ne zahteva konektovanje na internet. Firme koje proizvode softver su TomTom, Garmin..iGo..Navigon..ne pada mi na pamet još neka. E sad, sve što treba da pronađeš je koja od pomenutih firmi pravi verziju za UIQ3.

Poslaću ti još neke linkove kad dođem kući :)
[ adnanp @ 29.12.2007. 08:03 ] @
Ah, ko to moze drugi znati do sam "putnik" ;)
VOYAGER, hvala na odgovoru i unaprijed hvala na linkovima
[ GandalfTheGray @ 22.02.2008. 17:43 ] @
pronašao sam aplikaciju na netu pod nazivom navfun
prema onome što piše uz GPS prijemnik bi se mogao koristiti gps i na nokiji 6280
da li neko zna nešto više o tome aplikaciju možete naći na sajtu http://www.funrungames.com/
ako neko zna i bolje riješenje slobodno neka kaže
unaprijed hvala
[ 6120c @ 04.04.2010. 20:36 ] @
Gde mogu kupiti gps za mobilni ima 6120c ali ne mogu da koristim navigaciju?????
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.04.2010. 13:32 ] @
GPS mozes kupiti u za to specijalizovanim prodavnicama, mozda i u
prodavnicama mobilnih telefona, a svakako i preko oglasa.
[ asdffdsa32 @ 14.12.2010. 21:21 ] @
jel uspeo neko da koristi gps na mobilnom telefonu ali u avionu? Jel to uopste moguce?
Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.12.2010. 22:55 ] @
Moguće je. Probao sam da nađem i screenshot, ali mi nije pošlo za rukom.