[ Bobanbocarac @ 08.01.2005. 15:21 ] @
Hitno su mi potrebni tekstovi na srpskom o Fuzzy logicu ili o neuronskim mrezama. Dobrodosli su mi ili linkovi ili mi saljite na [email protected].
POZDRAV!
[ Shadowed @ 08.01.2005. 15:28 ] @
Imas nekoliko linkova u TOP temi u ovom forumu.
[ -zombie- @ 10.01.2005. 02:39 ] @
ne znam koji ti nivo treba, ali recimo, potraži knjige Pero Subašića. jedna se baš tako i zove "Fazi Logika i Neuronske Mreže" (Tehnička Knjiga, 1997). pristupačna, uvodna (relativno) lagana..

ako ti treba nešto naprednije, potraži "Veštačka Inteligencija" (možda ima i neki nastavak u naslovu, ne sećam se), jedan od autora beše valjda Filip Višnjić (ne taj ;).

ako kažeš za koju svrhu ti treba, i na kom nivou, možda ti neko može još bolje pomoći..
[ cikiste @ 12.01.2005. 23:06 ] @
Hi!

Svakome ko pocinje da se interesuje za oblast VI, preporucio bih knjigu Sistemi vestackih neuronskih mreza u proizvodnim tehnologijama, autora dr. Zorana Miljkovica.

Knjiga doduse baca akcenat na NM i to detaljno feedforward i ART-1, dok se fuzzy tretira malo labavije. Naravno, sadrzi i delove o procesiranju slike i industrijske robotike.

Ima da se nabavi u skriptarnici masinca kao i na www.knjizara.com.

Mislim da stvarno vredi.

Inace, pogledaj po news grupama, pun je net informacija.

Pozdrav,
Ivan.
[ stameni @ 13.01.2005. 18:08 ] @
Koliko je preporučljivo početniku da krene od Matlaba i njegovih PDF-ova za odgovarajuće toolboxe? Pitam, jer trenutno samo to imam.
[ Bobanbocarac @ 14.01.2005. 20:32 ] @
Hvala, ali snasao sam se! Potrebno mi je samo jos ponesto uopste o Fuzzy-ju, inace sve ovo mi je potrebno za seminarski iz Mekog Racunarstva. A i vise sam orijentisan ka hardware-u, time se i bavim.
Pozdrav
[ Queen @ 18.01.2005. 12:13 ] @
Blago tebi. Ja se jos nisam snasla niti imam predstavu o cemu da pisem :(

Sta si ti radio? Kad izlazis na ispit?
[ krstovict @ 17.12.2005. 19:30 ] @
I meni je potrebna pomoc oko seminarskog iz mekog racunarstva, ne znam ni o cemu da pisem, ako moze neko da mi pomogne neka se javi
Unapred hvala
[ tesky @ 30.04.2007. 13:39 ] @
Da li neko ima ideju gdje pronaci korisne linkove i materijale vezano za Fazi Logiku i Neuronske Mreže i njihovu primjenu u saobracaju.

Potrebno mi je za seminarski na Saobracajnom fax-u.

Pozdrav svima !!
[ Maximaaa @ 19.09.2007. 17:55 ] @
Potrebno mi je nesto iz ovih oblasti i zanima me da li ovde ima nekog sa T.F. "Mihajlo Pupin" da bi mi objasnio sta prof. Hotomski trazi na ispitu iz Mekog racunarstva. Unapred hvala!
[ apex @ 19.09.2007. 18:26 ] @
Ispit se sastoji iz 3 pitanja.

Jedno je vezano za seminarski rad:

- Ako ste uzeli temu kod profesora i održali predavanje, navodite samo naziv teme i datum kad je odbranjena.

- Ako je tema uzeta kod asistenta, nisam siguran kada treba da se preda, ali onda treba ukratko da predstavite seminarski rad.

Za teme se mozete obratiti asistentu Brtki
[ Maximaaa @ 20.09.2007. 13:57 ] @
Apex hvala puno!
[ Marina 88 @ 11.05.2010. 21:45 ] @
Da li neko zna gde bih mogla da vidim primere kodova za obucavanju neuronskih mreza... Imam da uradim neki projekat iz vestacke inteligencije ali jos nisam smislila sta da radim pa da iskoristim kao ideje i vidim koliko je sta tesko jer sta god ja smislim ispadne previse kompleksno...