[ zeljko-bac @ 09.01.2005. 09:32 ] @
pazario sam externu usb fioku,
pitanje glasi , da li se ona moze ukljucivati na zivo, tj dok racunar radi - windows je podignut ( kao recimo stampac ), ( naravno da je hdd unutra ),

da li je to sigurno za hard disk

nadam se da ste me razumeli

hvala
[ grka @ 09.01.2005. 09:37 ] @
I mene takodje bas zanima.Ja znam za klasicnu fioku ,kada je izvadis dokle ti racunar radi ona pregori.To mi se vec desilo :)
[ broker @ 09.01.2005. 10:17 ] @
Imam USB fioku i uvek je ukljucujem i iskljucujem na zivo. To jest ubadam je u USB pikljucak. Ne iskljucujem hard disk dok je povezan na USB, nesto mi to izgleda rizicno za podatke, ali kada iscupam USB kabal onda ga iskljucim.
[ Big Wizard @ 09.01.2005. 10:22 ] @
Slobodno mozes da ukljucujes i iskljucujes iz USB porta. Nema opasnosti. Ja sam na moju motirao jedan medjugajtanski prekidac. Posto je koristim za testiranje CD romova dok ih servisiram. Da nebi stalno morao gasiti i paliti komp dok ih radim.
[ netman @ 09.01.2005. 15:40 ] @
I ja sam bas hteo da pazarim jednu ovih dana, pa da pitam nesto kad ste vec bili brži...
Da li uz fioku ide i neki dodatni adapter za napajanje, jer ako ide onda to i nije neka mobilnost, pa zamislite da čovek još mora da nosi i produžni kabl sa sobom!
Gde ste kupili i po kojoj ceni?
[ broker @ 09.01.2005. 18:02 ] @
Ova fioka sto sam ja uzeo je sasvim metalna i ima ugrajen ispravljac. Nosam samo kabal za napajanje i USB.
[ Inovator @ 09.01.2005. 18:42 ] @
Citat:
broker: Ova fioka sto sam ja uzeo je sasvim metalna i ima ugrajen ispravljac. Nosam samo kabal za napajanje i USB.


postoji i 2.5" ladica koja ne treba dodatno napajanje, već se napaja iz USB porta. a inače svi se USB uređaji mogu spajati na živo, to im je bila jedna od osnovnih prednosti
[ zeljko-bac @ 10.01.2005. 17:16 ] @
ljudi hvala
moja talkodje ima ugradjen ispravljac, dobio sam usb kabel, napaja se klasicno kao i komp, cena 30 e

hvala jos jednom
[ gasae @ 13.01.2005. 13:30 ] @
Ja imam externi usb 2,5" i uvek ga ukljucujem nazivo a sto se tice napajanja kod ovih malih to mozes da zaboravis jer ide direktno sa usb porta i onda je zaista milina raditi sa tim !