[ pirgos_madden @ 10.01.2005. 21:37 ] @
Dakle otvorim neku sliku ( u .jpg formatu, 1600x1200) zumiram jednom, sve ok, zumiram 4x i ..... crash - zakuca se X - server i nista drugo ne pomaze nego stari, dobro i jos iz Win-a poznati Ctrl+Alt+Delete. Ne verujem da se ovo moze desiti ni DOS-u a kamoli Slack-u ali eto!
[ VRider @ 11.01.2005. 09:46 ] @
Dakle otvorim jednu od 800 slika koliko sam slikao u poslednjih 3-4 meseca od kojih je svaka 2200+x1600+, zumiram do bola, i sve radi.
Koji program, pobogu? Kakva je slika? Pokreni program iz terminala i gledaj output kad se skuca. KDE? GNOME?
[ Iksen @ 11.01.2005. 12:02 ] @
ja ne verujem da nishta drugo ne pomaze, pre ce biti ta ti ne znash shta da radish. ako ti radi Ctrl+Alt+Del, pretpostavljam da radi i Ctrl+Alt+Backspace, a mozesh i da se domognesh konzole i ubijesh proces koji se oteo kontroli.
nezgoda je kada se X zakuca tako da ne reaguju ni mish ni tastatura ... onda imash problem, u svakom drugom sluchaju mozesh da se izvuchesh ...
[ urke @ 14.01.2005. 07:28 ] @
Koji program si koristio kad ti se to dogodilo, koje okruženje, koja verzija, koja verzija libjepg-a, koji X server, koja verzija, imaš li malo više podataka koji će ti pomoći da saznaš zašto ti se to dogodilo?

btw, radim u GIMP-u 2.2 sa mnogo velikim slikama, i zumiram i do 700%, i radim obradu fotki na tako velikom uveličanju, i sve radi perfektno (athlon xp 1700+, 256MB DDR, GF4MX440SE).
[ FormatC @ 15.01.2005. 02:08 ] @
Valjda neki bag u programu. Svašta.
[ pirgos_madden @ 16.01.2005. 22:23 ] @
Citat:
VRider:�Koji program, pobogu? Kakva je slika? Pokreni program iz terminala i gledaj output kad se skuca. KDE? GNOME?


Program je Kuickshow, slika je sasvim obicna, .jpg 1600x1200, kad pokrenem iz terminala nista mi ne vredi jer se skuca i terminal i sve zivo. KDE 3.2.3. Gimp se ne skucava tako da je verovatno zaista bug neki u Kuickshow-u.

P.S.
Sorry sto sam ovako brzo odgovorio, verovatno niste ni stigli da smislite o cemu se radi
[ MAD-MAX @ 17.01.2005. 15:06 ] @
Vrlo verovatno da ti ne valja neki deo hardware-a. Npr graficka. Meni je recimo uvek kad pokrenem neki avi fajl ceo komp zakucavao (ne pomaze ni Ctrl+Alt+Del) a kako sam promenio graficku to se desava redje :) Salim se ne desava se vise, sad se sam restartuje ne vezano za avi fajlove :).