[ ljubisa2 @ 11.01.2005. 18:13 ] @
Da li mogu otvoriti tekuci racun ili bilo koji drugi racun u banci u Srbiji
ako nemam licne isprave.
[ pajaja @ 11.01.2005. 18:38 ] @
NARAVNO DA NE (legalno)
[ nIce Cream @ 12.03.2005. 03:29 ] @
Ehehehehe, neko bi da salje sebi pare sa kradenih kreditnih kartica
[ old @ 12.03.2005. 05:02 ] @
U ovom mom seocetu ne možeš izgleda ni sa ispravama. (podneo zahtev, odgovora nigde već skoro mesec dana)
[ Davor Vlajkovic @ 12.03.2005. 07:05 ] @
@ljubisa2

Da li tebe zanima:

1) kako da otvoris racun za koji bi bilo malo teze dokazati da je tvoj ili
2) kako da otvoris racun ako nemas lk / nisi punoletan?

1) U Srbiji (legalnim putem) nikako. U inostranstvu je moguce, i to u evropskim zemljama koje trenutno nisu i nemaju neke izglede da uskoro pristupe EU, ili bivsim britanskim kolonijama koje su poznate kao "poreski rajevi", ali to opet (za nas) nije legalno jer domaci zakoni ne dozvoljavaju da gradjani poseduju racune u inostranstvu.

2) Stedna knjizica moze da se dobije bez licne karte, ni u kom slucaju pravi tekuci racun. Naravno, u tom slucaju ti je potreban neki drugi dokument (pasos, indeks, djacka knjizica...).

@old

Ja sam digao ruke od polovine filijala u Krusevcu, bas zbog njihove "poslovnosti". Verovao ili ne prosle godine sam dva meseca cekao da mi izrade najobicniju Visu electron u jednoj novosadskoj banci. Probaj da kontaktiras direktno centralu banke, itekako pomaze. Jos bolje ako navedes tacan datum podnosenja zahteva i ime sluzbenika koji ga je primio
[ pulla1952 @ 12.03.2005. 19:30 ] @
Ako si bas zainteresovan, ili ti racun takve vrste bas treba, posalji mail na [email protected]
[ smark @ 13.03.2005. 13:05 ] @
Citat:
old: U ovom mom seocetu ne možeš izgleda ni sa ispravama. (podneo zahtev, odgovora nigde već skoro mesec dana)


Kod koje si to banke podneo zahtev ??? Postupak otvaranja racuna traje max 10-15 min skupa sa izradom kartice (ne platne, nego one sa brojem racuna).
[ old @ 15.03.2005. 02:32 ] @
@Mark

Vojvođanska banka (jedina daje visa internet)
u Smederevskoj Palanci (jedina filijala, u glavnoj ulici,...)

Pre svega sam par nedelja čekao da imaju kod sebe formular koji treba popuniti. Svaka čast na predusretljivosti, na kraju su mi dali da iskoristim neki za nešto drugo da ne čekam više.
Verovatno je već prošlo (ko bi rekao da je trebalo zabeležiti datum?) mesec dana od te predaje zahteva. Rekli su da je 10 dana rok.


[ krchmar85 @ 14.08.2013. 11:56 ] @
Mene zanima da li mogu da otvorim racun u Intesa sa pasosem, posto sam licnu izgubio i dok mi ova gospoda u MUP za 15 dana ne odrade licnu? Da li dozvoljavaju pasos kao indetifikaciju ili moras bas licna pa nek se svet rusi?
[ Java Beograd @ 14.08.2013. 12:17 ] @
Pa jesi li ih pitao ? Šta kažu ?
[ Dexic @ 14.08.2013. 12:50 ] @
Moze, ali ako naidjes na normalnu sluzbenicu... ako to nije neka velika i prometna filijala sa normalnom klijentelom, nece znati kako da to urade pasosem :) Ali moze i radi.