[ ghost2k3 @ 11.01.2005. 18:25 ] @
Zna li neko neki programcic za prebacivanje pdf u html, ali tako da od jednog pdf-a napravi jedan html file, a ne gomilu html file-ova.
[ borstale @ 11.01.2005. 18:31 ] @
Adobe acrobat.
Ali to baš nije "programčić".
[ ghost2k3 @ 11.01.2005. 22:01 ] @
Pa, sam si sebi odgovorio.
Imam ja neki koji napravi gomilu html file-ova, sto mi nije od neke koristi.
[ borstale @ 11.01.2005. 22:15 ] @
Ovaj ne pravi gomilu nego JEDAN fajl.
[ Nabukodonosor @ 11.01.2005. 22:30 ] @
Pa program se zove PDF2THML. Mislim da bi ga i sam nasao da si malo guglao. Daj mail i poslacu ti ga.
[ ghost2k3 @ 12.01.2005. 21:50 ] @
[email protected]
[ borstale @ 12.01.2005. 22:34 ] @
Vidi, taj programčić će ti rešiti konkretan problem, ali ako često imaš posla sa pdf-om nadji Adobe acrobat (ne reader). Kad ga instaliraš moćićeš da radiš šta god hoćeš sa pdf fajlovima i to direktno iz Worda, Exela, browsera koji koristiš itd.
[ Nabukodonosor @ 12.01.2005. 23:39 ] @
Citat:

Uopste se ne secam da li sam ti poslao program ili ne. Evo sad cu ponovo da ti posaljem. Od viska glava ne boli. Osim kad biju.
[ Nabukodonosor @ 13.01.2005. 00:15 ] @
@ghost2k3
Tek sam sad video. Daj neku adresu koja NIJE @gmail, posto GMail ne dozvoljava slanje ZIP, RAR, EXE i slicnih fajlova na njihove adrese. Evo, sad mi se vratio mail koji sam ti poslao.
[ borstale @ 13.01.2005. 00:21 ] @
@Nabukodonosor: Treba i meni jedno pet programčića, pa pošto me mrzi da tražim sam...
[ Nabukodonosor @ 13.01.2005. 01:05 ] @
hehe, ne budi zloca!
[ djordje @ 13.01.2005. 01:08 ] @
ajd na [email protected]
[ borstale @ 13.01.2005. 01:12 ] @
@Nabukodonosor: Uuuuuuu, ovo postaje ozbiljno, samo se ti zezaj!
[ Nabukodonosor @ 13.01.2005. 01:20 ] @
Pa vidim ja. Evo uploadovao sam na Net pa skidajte. Link ce biti aktivan 7 dana.

http://s13.yousendit.com/d.aspx?id=18WCS5F3HDTNT23J2MUSTIUL82
[ Emil Ranc @ 13.01.2005. 02:00 ] @
@Nabukodonosor

gmail "trpi" RAR, provereno.

Pozdrav
[ Buum @ 13.01.2005. 06:17 ] @
Ubedljivo najbolji konvertor PDF fajlova u HTML, DOC, RTF, XLS i TXT formate je ABBYY PDF Transformer. Sam Adobe Acrobat savršeno odrađuje konverziju drugih formata u PDF, ali prebacivanje u suprotnom smeru najbolje obavlja ovaj program.

Bitno je napomenuti da se u sklopu ABBYY PDF Transformer-a nalaze Adobe-ovi patenti i licence pa vam za njegov rad nije neophodan sam Acrobat.
[ borstale @ 13.01.2005. 09:22 ] @
Citat:
Buum: Sam Adobe Acrobat savršeno odrađuje konverziju drugih formata u PDF, ali prebacivanje u suprotnom smeru najbolje obavlja ovaj program.



Može li to malo konkretnije. U čemu je tačno bolji.
[ ghost2k3 @ 13.01.2005. 10:26 ] @
Hvala na trudu, ali sam ga vec bio skinuo. A ovde sam postavio pitanje, ne da bi vi trazili po netu za mene, nego ako je neko probao neki i zna kako radi, da se ne njakam skidajuci sto cuda od kojih nijedan bas ne radi ono sto hocu.
Hvala jos jednom.
[ Nabukodonosor @ 13.01.2005. 13:01 ] @
Citat:
Emilio Ranchez: @Nabukodonosor

gmail "trpi" RAR, provereno.

Pozdrav

Pa ne mogu da proveravam sa svakim fajlom ne bih li utvrdio koji se njemu svidja! Do sada sam proverio Zip i EXE i nijedan nece da primi.
[ Buum @ 13.01.2005. 14:44 ] @
Citat:
borstale: Može li to malo konkretnije. U čemu je tačno bolji.

Bolji je od standardnog konvertora ugrađenog u Adobe Acrobat u smislu da gotovo idealno čuva sve detalje vezane za izgled dokumenta – formatiranje teksta, vektorsku & rastersku grafiku itd. To pogotovu dolazi do izražaja kod složenijih i obimnijih PDF dokumenata. Meni se, recimo, dešava i da Adobe Acrobat nekad uopšte neće da mi konvertuje dokument iz PDF formata u DOC format...

Isprobao sam i nekoliko drugih programa & konvertora, ali nisu bili ni približno dobri kao ABBYY PDF Transformer. Evo par reči o njima:

SolidConverter PDF v2.0
[jedina mana mu je što ne prepoznaje vektorsku grafiku, prilično brz i ne pravi brljotine]

ScanSoft - PDF Converter Professional 2
[radi sporo, formatiranje teksta ne odrađuje uvek na pravi način, guši se u radu sa velikim fajlovima, ponekad posle dužeg rada ne otvara fajlove iz Word-a]

ABBYY FineReader 7.0 Professional Edition
[dobro odrađuje formatiranje, ali je užasno spor -> za PDF dokument od 100-ak stranica mu je trebalo oko 2,5h]

Toliko od mene. Ako ima još neko pitanje - feel free to ask.
[ borstale @ 13.01.2005. 14:53 ] @
Znači ne radi konverziju u pdf?
Onda je meni sasvim dobar i Adobe acrobat.
[ Shadowed @ 13.01.2005. 17:00 ] @
Adobe Acrobat nije los za konverziju izmedju formata ali nikom ne bih preporucio da ga koristi za editovanje .pdf-a (ako to neko radi, prelazem mu da se prijavi kod Ginisa za najveceg mazohistu). To su bar moj aiskustva.

Za gmail .zip attachment preimenovati u .z (ili sta god vec). ;)
[ Buum @ 14.01.2005. 13:31 ] @
2 borstale

Da. ABBYY PDF Transformer vrši konverziju isključivo u smeru PDF -> neki drugi format. U tome je najbolji.

Adobe Acrobat vrši najbolju konverziju u smeru [neki format] -> PDF.
[ marko37 @ 19.01.2005. 00:15 ] @
Citat:
Adobe Acrobat nije los za konverziju izmedju formata ali nikom ne bih preporucio da ga koristi za editovanje .pdf-a



Zavisi šta smatraš pod editovanjem pdf fajla. Za sitne stvari odlično radi posao.

BTW svakom konverzijom pdf-a u neki drugi format gubiš na nečemu, ja do sada još nisam našao konverter koji mi je odradio posao kako treba.

--

DUTIES WILL VARY - translation: Anyone in the office can boss you around.

[ Vesna 3 @ 17.06.2011. 17:17 ] @
@Nabukodonosor, to sto se ne moze slati poruke preko gmaila sa zip,exe,rar datotekama, i nije neki problem, samo preimenujes ekstenzije pa posle kada stigne i onaj drugi preuzme, moze (ako ume) da vrati te ekstenzije i lepo otvori, evo softvera koji radi sa ekstenzijama, a moze da obrise i datoteke koje se tesko brisu ili ne mogu da se obrisu (mada je u brisanju manje vise uspesan, ali je dobar): Unlocker. :)
[ Nikola 23 @ 26.07.2011. 21:04 ] @
Kod mene nesto taj ABBYY PDF Transformer ne radi posao kako treba. Pretvori neuredno.