[ petrovicd4 @ 11.01.2005. 22:08 ] @
Pozdrav,interesuje me da li mogu boje sa Yamaha dx11 da prebacim u Cubase sx2 i koristim ih kao vst instr.(imam instaliran FM7 u Cubase-u) .HVALA!
[ vindic8or @ 12.01.2005. 19:59 ] @
vise puta sam cuo lokalni izraz "boja na sitisajzeru".
jel moze neko da objasni na sta se misli?

jel to domaci izraz za Patch ili Sysex dump ili sta?
[ ton_majstor @ 14.01.2005. 11:47 ] @
Naravno, "boja" means patch, program, register, memory location, u sushtini...
Ima to veze sa klasichnim obrazovanjem i instrumentacijom, ali je najcesce to to...

Naravno, niko ne misli na boju kutije instrumenta..
[ vindic8or @ 14.01.2005. 16:35 ] @
ok :) got it :)
posto u prevodu najblize ide na "timbre" a to opet ne znaci "patch"...

ccc.. paralelni univerzum srbija...
[ ton_majstor @ 19.01.2005. 11:36 ] @
TIMBRE postoji kod nas kao "tembr", a kod klasicara, to znaci "FINESE U ZVUKU INSTRUMENTA"...

"Multi-timbral" znaci visekanalnimidiinstrument, tj. prima vise intrumenata odjedared (Sound-Canvas, Korg 05RW...)

Ne prevodi, majstore... neces nigde stici... (hihihiihihihiii)




[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 22.01.2005. u 11:43 GMT+1]
[ Ni ten ichi ryu @ 19.01.2005. 18:19 ] @
sonični kvalitet? :)

meni se dopada kako si preveo multitimbral.
[ petrovicd4 @ 23.02.2005. 08:13 ] @
HVALA sto ste tako podrobno objasnili sta je system exclusive,patch......to ZNAM!
Mene je samo interesovalo kako da BOJE (farbe,patch,sysex...........!!!!!!) prebacim u cubase.Zahvaljujuci ovako lepom objasnjenju pronasao sam (sam),ne znam ni zasto sam pitao....
[ ton_majstor @ 23.02.2005. 10:05 ] @
Pazi, majstore, DA SAD CRKNEM ne znam sta si ovde gore video korisno... Jedino ako si citao onaj moj MIDI-prirucnik iz skolice, pa ti je to "otvorilo okice"....

Ono gore je zezanje nekoliko "verziranih", koji jedan drugom postavljaju jezicke i intelektualne klopke... hehehhee... izvini, tvoja tema je bila samo poligon za vezbu.

Inace, zoves se i prezivas kao tvoj moderator ovde, pa ces valjda imati neku protekciju, dzabe duvan, pivo placas na kraju meseca, karte za bioskop, izaberi... hehehehhe!


Pozdrav!
[ Ni ten ichi ryu @ 23.02.2005. 16:50 ] @
samo što taj moderator pojma nema kako da prebaci boje sa dx11 u kjubejs. Tako da, ono, podeli svoje rešenje sa nama za buduće naraštaje :)

hvala.
[ vindic8or @ 23.02.2005. 17:27 ] @
jea ne bi ni ja imao pojma..

znam da moze sysex dump sa dx11 da se loaduje u FM7. samo ne znam da li bi u dumpu imao vrednosti za bas sve oscilatore, filtere, lfo i ostalo...

n-e-way... xperiment n shit...
[ ton_majstor @ 24.02.2005. 00:04 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu: samo što taj moderator pojma nema kako da prebaci boje sa dx11 u kjubejs. Tako da, ono, podeli svoje rešenje sa nama za buduce naraštaje :)

hvala.


Lepo, moderatore... (polako, ima jos jedan... potencijalni....)

Citat:
vindic8or: jea ne bi ni ja imao pojma..

znam da moze sysex dump sa dx11 da se loaduje u FM7. samo ne znam da li bi u dumpu imao vrednosti za bas sve oscilatore, filtere, lfo i ostalo...

n-e-way... xperiment n shit...


Lepo i ti, sinko.... bash smo korisni ljudima... hahahhaaa.

OK, idemo: "Dump" dugmence na YAMAHA DX11 ce poslati jedan SYS-EX niz na sopstveni MIDI-OUT, pa makar to zavrsilo u kanalizaciji... Taj niz byte-ova ce NEKO prepoznati a NEKO nece. Na primer, neki program (patch-manager) ce sam "izazvati" DX da ga "pocasti" sa tim sys-ex-om, pa ce ga predstaviti kao smisleni database memory dump-a tog syntha, tj. trenutno stanje. Dalje, DRUGI DX, direktno povezan ce uredno prepoznati brata-blizanca i popuniti svoju memoriju onime sto primi preko MIDI-ja, osim ako mu nije zasticena memorija, od strane gazde. Nadalje, Native Instruments FM-7, pravilno podesen, moze da primi i POSALJE sve to svojoj hardverskoj braci, po cenu da se svi mi ovde isponapijamo od srece i radosti...

Cak i ono sto YAMAHA-ini inzenjeri nisu ne pretpostavili...

Ok, ili nije...
[ petrovicd4 @ 24.02.2005. 00:14 ] @
I nisam nasao nista korisno pa sam morao da cackam sam-i iscackao sam! Upotrebio SOUND DIVER pa iz njega "boju" exportovao kao sysex,posle vec nije bio problem za FM7...zadrazala je sve karakteristike.
[ ton_majstor @ 24.02.2005. 00:22 ] @
Sound Diver je upravo "Patch-Manager", tj. program koji manipulise Sys-ex-ovima...