[ vls @ 12.01.2005. 14:28 ] @
Zna li neko kako da zastitim svoju IP adresu i sve ostale podatke na osnovu kojih neko moze da zakljuci sa kog racunara saljem poruke i slicno?Isto me zanima kako da menjam IP adresu kad mi padne napamet i time zavaram trag?
[ Milos Dedijer @ 15.01.2005. 12:28 ] @
Pa ako na ovo pitanje nije odgovoreno bar milion puta na ES-u onda...
IP adresu mozes da menjaj samo prividno preko proxyja, a za to menjanje samo promenis proxy. Najbolje ti je da uzmes neki Proxy Switcher, sta ja znam, ja koristim jedan u obliku toolbar extenzije za FireFox.
[ vls @ 20.01.2005. 10:00 ] @
Uzeo sam proxy switcher,ali kako da menjam IP adresu?
Kada promenim proxy server ostaje sve isto,sem sto neki put ne mogu da se konektujem.
[ Milos Dedijer @ 20.01.2005. 13:35 ] @
1. ne znam koji switcher koristis(a i nije toliko bitno) al svaki bi trebao da ti menja proxy kad ti hoces(to je valjda poenta)!
2. Da li uopste koristis anonymous proxyje ili obicne? jer ako koristis obicne kako mislis da menjas IP?
3. Ako si hteo da menjas IP bez proxyja ili ponovnog conectovanja - za to ces se ubrises...
[ crews_adder @ 20.01.2005. 13:46 ] @
• Steganos Internet Anonym

• JAP+CookieCoooker

• proxy.guardster.com
[ vls @ 21.01.2005. 08:13 ] @
Imam Proxy switcher standard.Nista mi ne znaci da budem anoniman jer onda ne mogu da se ulogujem na neke sajtove(pokusavao sam sa proxy guardster).Potrebno mi je da oni sa sajta imaju pogresne informaciju o adresi sa koje se logujem(da ne mogu da zakljuce da se logujem vise puta sa istog racunara).

Uzgred,ovo mi ne treba da bih krao po sajtovima,nego zbog neke nagradne igre.
[ Milos Dedijer @ 21.01.2005. 13:00 ] @
Pa sta hoces sem proxy switchera i bilo koje liste anony proxyja? Ne znaju zapravo ko si vec imaju podatke proxyja a sta ti hoces drugo nije mi jasno? Ti nisi bez podataka vec imas lazne podatke tako da mozes da glasas kolko `oces...
[ vls @ 25.01.2005. 21:36 ] @

Fino radi,samo je malo providno ako mogu da vide da sam prvi put iz Izraela,drugi put iz Bahreina,treci put iz USA...
[ crews_adder @ 25.01.2005. 22:40 ] @
Nesto slicno postoji u temi:
http://www.elitesecurity.org/tema/88623
[ Milos Dedijer @ 25.01.2005. 22:51 ] @
Pazi ako radi pos`o onda je OK!
Sad Providno bi bilo da to uradis 50puta za jedan sat, al dok umereno koristis nema shanse da te provale. A i da te provale nece nista da urade po tom pitanju.
[ vls @ 30.01.2005. 12:27 ] @
Nije bas tako jednostavno.Ovi ne proveravaju uvek,nego samo one koji dobiju nagradu.Dakle,mogli bi da me diskvalifikuju.
Ima u Proxy Switcheru Anomimous lista,ali ne radi bez crack-a koji nigde ne mogu da nadjem,a starije verzije programa nisu dostupne.
A koji ti to program koristis za Firefox?Nabavio sam Mozzila Firefox,pa bi mogao na njemu da pokusam.
[ Milos Dedijer @ 30.01.2005. 13:03 ] @
http://ftp.mozilla.org/pub/moz...hproxy_tool-1.3.1-fx+mz+tb.xpi
Eto...

Al moras sam da nadjes proxyje...