[ Makojdis @ 26.04.2002. 18:00 ] @
Skinuo sam tForum i hteo sam da ga postavim na sajt cisto da isprobam kako to sve radi. Da li ovi fajlovi treba da budu u nekom odredjenom dir? Stalno mi prijavljuje neki CGI error. Posto h1.ru ima poseban dir za cgi skripte i baze, ali tamo uopste ne nadje fajlove.....sta da mu radim?
[ FlatLine @ 27.04.2002. 02:23 ] @
Citat:
NetMaster:
pa tForum je php a ne cgi


Misliš tforum je php a ne perl...

PHP JESTE CGI!

Citat:
http://hoohoo.ncsa.uiuc.edu/cgi/intro.html

The Common Gateway Interface (CGI) is a standard for interfacing external applications with information servers, such as HTTP or Web servers. A plain HTML document that the Web daemon retrieves is static, which means it exists in a constant state: a text file that doesn't change. A CGI program, on the other hand, is executed in real-time, so that it can output dynamic information.
[ Zoran Rašković @ 27.04.2002. 02:46 ] @
E izvinjavam se sto sam obrisao post koji je bio pre FlatLine-ovog koji je postovao NetMaster

Slucajno sam kliknuo ovo onclickdelete
[ Gojko Vujovic @ 27.04.2002. 15:11 ] @
Citat:
FlatLine:
PHP JESTE CGI!


Ne baš, koliko ja znam..

PHP može ali NE MORA da radi preko CGI interface-a.

Kada scriptu izvršava php binary, to je CGI onda.

Kada radi kao apache modul, nije cgi.
[ NetMaster @ 27.04.2002. 15:49 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Citat:
FlatLine:
PHP JESTE CGI!


Ne baš, koliko ja znam..

PHP može ali NE MORA da radi preko CGI interface-a.

Kada scriptu izvršava php binary, to je CGI onda.

Kada radi kao apache modul, nije cgi.


A meni php radi sad kao apache modul :)
hehe
[ _owl_ @ 27.04.2002. 18:47 ] @
CGI moze da bude skripta/program pisana u bilo kom jeziku. Za program je logicno jer je u binary obliku a za skriptu je potrebno da postoji odgovarajuci interpreter.
[ Makojdis @ 03.06.2002. 20:38 ] @
Interesuje me jis nesto oko ovog tForuma: zasto nece na mi prikaze one slicice foldera (board.gif) i kako da ga nateram da mi svaku drugu pozadinu poruke oboji drugacije, kao sto je na ovom forumu?
[ 01011011 @ 03.06.2002. 21:35 ] @
Pogledaj u template.