[ ScHwAbA @ 13.05.2001. 13:33 ] @
Cao svima,

Ocu da pitam da li neko zna kako se zove onaj mali programcic, mislim da ima 2 slova ili tako nesto koji stoji u backgroundu, bas na backgroundu (slici) kao transparent, i kad vam se neko logne na masinu ono pokaze a pokazuje i neke procese....

Ako neznate za taj program, onda ima li nesto slicno, a treba mi takodje da moze da se killuje login iz istog programa...

aj hvala vam puno ...

[ luner @ 14.05.2001. 12:14 ] @
Pre svega "mali programcic" je pleonazam. A i toliko lepo si ga opisao da... :).
Nisam cuo za to ali verovatno mozes i sam to da napises (nisi cak ni precizirao da je program za X). Program koji pokazuje neke procese od 2 slova je ps.

Pogledaj ovaj link:
http://www.linux.co.yu/?topic=...item=100&show=1&mode=1

mozda bi ovo uz malo obrade zadovoljilo tvoje potrebe.
[ ScHwAbA @ 14.05.2001. 12:55 ] @
e cao ... pogledao sam site... i uradio sve to ali opet nije to sto hocu... i voleo bi da je taj programcic PS ali nije...

Moram da ga nadjem...
[ bashke @ 14.05.2001. 15:10 ] @
Citat:
ScHwAbA je napisao:
Cao svima,

Ocu da pitam da li neko zna kako se zove onaj mali programcic, mislim da ima 2 slova ili tako nesto koji stoji u backgroundu, bas na backgroundu (slici) kao transparent, i kad vam se neko logne na masinu ono pokaze a pokazuje i neke procese....

Ako neznate za taj program, onda ima li nesto slicno, a treba mi takodje da moze da se killuje login iz istog programa...

aj hvala vam puno ...



Evo ti jedan najlaksi nacin da to uradis ali nije vezan za X-Windows!
Kada ti se neko loguje na komp ti to neces znati ali kada u terminalu otkucas komadu 'w' (bez znaka navoda) onda ce ti shall prikazati ko je sve ulogovan ta vom racunaru!!!