[ free_hr @ 13.01.2005. 07:44 ] @
kako napraviti file na disku iz jave tako da mu samo java aplikacija ima pristup, nešto tipa ekskluzivnog pristupa.
aplikacija, recimo, uzme kriptirani file, dekriptira ga i pohrani(zbog veličine koja može biti od 1kB do nekoliko 100MB). tom dekriptiranom fileu treba ograničiti pristup samo na aplikaciju u javi, samo ga ona smije čitati i nakon što završi s njim treba ga uništiti bez mogućnosti oporavka (disk recovery, undelete,...).
znam napraviti dekripciju i druge stvari, ali ovo sa zaštićenim fileom mi je nepoznato
[ Java Beograd @ 13.01.2005. 07:57 ] @
Za to bi morao da koristis rutine operativnog sistema. Naravno, zavisi koji koristis.
[ free_hr @ 14.01.2005. 20:39 ] @
korištenje rutina OS-a (bilo win bilo linux) ruši neke pretpostavke portabilnosti koda pa ih nemogu koristit.
ako nemože tako, onda bi vjerojatno trebalo napraviti file u RAM memoriji (byte[] , ...) , ali bi mi to onda opteretilo aplikaciju jer bi taj file mogao biti veličine i do 50-100 MB, a RAM uzima i javaVM te OS pa bi aplikacija imala prevelike zahtjeve na minimalnu konfiguraciju
[ bunker @ 14.01.2005. 22:28 ] @
napravi output stream tako da otvori file prilikom ucitavanja programa, odnosno da ga kreira, i nemoj da zatvaras isti dok se aplikacija ne zatvori, a onda ga izbrisi. ne zaboravi da iskljucis auto flush na streamu, da file ne bi postajao citljiv.
ako ti file dolazi sa strane, odnosno uvozis ga u aplikaciju, ti ga kopiraj, i izbrisi izvorni, a zatim aplikacija neka radi sa svojim fileom.
ne znam kakve su sanse za non recovery.

javi sta si napravio...